Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ATM_automata #6635 üzenetére

    Én azon a véleményen vagyok, hogy a HDD-nek jobb a folyamatos üzem. Több dologra alapozom ezt. Először is, 4 évig voltam hoszting termékmenedzser egy hoszting cégnél. Az volt a tapasztalatunk, hogy a diszkek mindig akkor pukkantak el, amikor leállás után újra elindult a szerver. Menet közben sokkal ritkábban adták meg magukat. Továbbá olvastam egyszer egy cikket, hogy az indítás / leállás mindig nagy sokk egy elektronikai berendezésnek, pláne egy merevlemeznek. Plusz nekem van egy saját szerverem, ami tök mezei desktop diszkekkel van megrakva. Több mint 5 éves uptime-ja van, a lemezek hibátlanok.

    Ha nem lenne ilyen gyér net a melóhelyeden, akkor javasolnám, hogy vegyetek egy másik Synology NAS-t, ami egy másik telephelyen van, és Rsync-cel arra szinkronizáljatok. Akkor nem kéne fizikailag mentegetni az adatokat minden nap. De jobb híján a Te megoldásod is megfelelő lehet, csak valami metódust kell kidolgozni a humán errorra. (Pl. elfelejt menteni, elfelejti hazavinni a backup lemezt, stb.)

    Szerk.: Patice, az ötletet Te adtad. :R

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák