Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boba6

    aktív tag

    válasz mrhitoshi #26459 üzenetére

    nem mondtad a tárterületet és a biztonsági szintet amit elvársz a rendszertől
    ugye nem mindegy hogy hány fiókos rendszer kell beleférjen az adott összegbe
    mert ha csak 1-2 fiók (indulásnak 1TB elég, ebből bátorkodom feltételezni) akkor Syno
    ha 6+ HDD kellene, otthoni használathoz, bütykölős hév és tapasztalat mellett, akkor javasolnám az építést, mert akkor már ugye az anyagiak azt engednének meg már csak

    a szoftveres elmaradástól pont a Synology-nál nem kell félni, a jelenlegi minta alapján kitolta a régi 4-5 évről 8-9 évre!

    régen én is ilyen bütykölős voltam (freenas), de ahogy öregszik az ember egyre jobban vágyik az egyszerűbbre/kulcsrakészre :DDD (egy DSM-ben is van mit finomhangolni persze)

    a saját felhő inkább egy kész Syno rendszer felé billenti a mérleget szerintem

    a most megjelenő "20-as" friss modellekben nem a proc, hanem a memória inkább a szűk keresztmetszet
    a DS220j olyan 63e körül lesz, de csak 512MB RAM, a proc viszont vígan elég
    a DS218 meg már 100k, és 2GB RAM, ugyan azzal a proccal
    88-ért ott a 218play a kettő között ugyan 1GB-al, de akkor már onnan a +1GB megéri a felárat hosszú távra
    én megvárnám a DS220-at ha nem sürgős (persze hónapok is lehet) és picit tudsz tolni a kereten
    1 fiókos NAS nekem abszurdum, bocsi :B

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

Új hozzászólás Aktív témák