Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok!

    Korábban írtam már a topicba NAS építés miatt, melyre Patice kolláága válaszolt, viszont most jelenleg HDD-et veszek magamnak 2x4TB vagy 1db 4TB-os még nem tudom mennyi pénzem lesz rá.

    Fontos kérdés az a mostani HTPC-et amit átalakítok, jelenleg a HDD-k ext3-ra vannak formázva.
    Kérdéseim:
    - Milyen partíciót használjak az új HDD-el? ext4 vagy brtfs (asszem így kell írni)
    - Mi van akkor ha még HDD-et nem veszek és a mostnai ext3-as HDD-et használom, ilyenkor az OMV feltelepülése után a rendszerem látja rendesen a mostnai fájlokat. Nem fognak törlődni, vagy nem kell újra formáznom?

    Jelenleg úgy néz ki Debian lesz + OMV-t telepítek packageből a rendszer SSD-re majd ha minden felment, akkor utána kötöm rá csak a HDD-ket (WD Rre és Purple, amik most vannak), és remélem ugyanúgy tudom használni addig amíg nem veszek új HDD-et mint a mostani Ubui Serveren.

    Remélem nem hülyén írtam le a dolgokat, csak nem szereném azt sem, hogy ha ubui server helyett az SSD-n debian + OMV lesz akkor nem lesz kompatibilis az ext3-ra formázott mostani particióimmal.(adatot nem szeretnék veszteni)

    Válaszokat előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák