Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sagem

    addikt

    válasz mekker #58329 üzenetére

    Rá kell kérdezni a boltnál, hogy hivatalos, magyarországi LG garanciával rendelkezik e a termék.
    Amikor én álltam LG monitorvásárlás előtt nem régen, akkor is volt pár bolt, ahol jóval olcsóbb volt a kiszemelt darab, utánaérdeklődtem, s akkor mondták, hogy: a, ők intézik a garanciát probléma esetén, majd ők lezongorázzák a gyártóval (lásd b pont) b, kerek perec megmondták ,hogy xy országba szól a garancia:)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz Dani3457 #58340 üzenetére

    Csak a személyes véleményem mondom, de ha van módod rá, akkor vásárlás előtt nézd meg személyen is, mert 25 colos méretben, számomra furcsa volt az ultrawide (2560x1080) megoldás. Nekem az egyik nagy tesója van, egy 34 colos uw LG, ezen is meg kellett szoknom, hogy pl. a Youtube videók két szélén fekete csík van, azaz nem használja ki a teljes szélességet, na most 25 colon ez (gondolom) még inkább zavaróbb lehet. No meg szélesnek széles a 25 colos modell, de vertikálisan nem túl nagy, ez is megszokás kérdése.

    Persze az is kérdés, hogy mire használnád elsősorban. Az LG ultrawide családjáról egyébként én személy szerint jókat tudok mondani, ha körbejártad az ultrawide témát, és téged nem zavartak a méretek, akkor rendben van :)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz Szoszo94 #58344 üzenetére

    Azért itt árnyaltabb a helyzet, filmnézésre -szerintem- jó, bár igaz, hogy sok 16:9-es arányú film van, de ezen a téren nem mondanám rossznak a helyzetet, sőt. Az újabb filmek (s kiváltképpen a mozifilmek) támogatják a 21:9-et, s a monitor felbontása miatt bátran lehet jó minőségű kódolást választani, tényleg van különbség. Amelyik nem támogatja, annál két oldalt fekete csík van. Ez zavaró tud lenni, pl egy 34 coloson, de egy 25 colosnál gondolom nem ilyen böszmenagy sávokról van szó. Plusz ugye amelyik film 21:9-es ott nincs alul/felül csík, szóval kiegyenlíti egymást a dolog :)

    Viszont a sorozatok 99%-a semmit nem profitál a 21:9ből, mindegyik sávos..

    (csak úgy próbaképpen pár percre rádugtam az egyik hdmi portra a Digis set top boxot, és még a tv adások is egészen használhatóan mutattak:D Ok, volt amelyiket borzalmasan széthúzta, de pl. a HD-s csatornák jól néztek ki)

    Szóval szerintem tényleg érdemes alaposan körüljárni a témát vásárlás előtt, azt hiszem pont volt erről a modellről teszt az oldalon, s elég sok hozzászólás született, tulajoktól is.

    (játékra egyébként nagyon állat, de nem minden játék támogatja ezt a felbontást, illetve a nagyobb felbontás miatt megnövekedett teljesítmény igénnyel is számolni kell)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Új hozzászólás Aktív témák