Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz UserX #117084 üzenetére

    Az említett monitorok kapcsán nem vagyok képben, de kijelző ügyileg általános, hogy videó lejátszáshoz a bitmélység szokott számítani a képminőségben. 27" és 1 méter talán már lehet a határ, ahol éreznéd a különbséget. De én filmezés tekintetében "TV-s" típus vagyok, vagyis a nagyobb képátló többet nyom a latba. Az is játszik, hogy a "kadenciahelyes megjelenítést" mennyire tudja az adott kijelző, ez a mai TV-k esetén általában nem kérdés, de a monitoroknál az szokott lenni. És ezért én (csak) Filmre speciel inkább TV-t ajánlanék, de még hibrid módban (egy kis gaming, YT, cetele) is a TV lenne a választás. HC és főleg multis Gaming-re persze nyilván nem annyira, ara ott vannak a csúcsmonitorok übersync-el. De film-re ajánlom megfontolni inkább a TV-s alternatívát, min 8bit, de ha jól választasz akár 10bit-es fogadóképességgel. De mind1 is, ha komolyan gondolod a filmezést és ennyire számít a kép/látvány minőség akkor egy 40"-os alsó-de inkább középkategóriás FHD TV-nél nem adnám alább kb. 3,5m-es nézési távolsággal. 32"-osok is vannak, de it már nem nagyon van "kategória", általában simán csak a legalját jelenti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák