Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rmihaly

    tag

    válasz npp #53808 üzenetére

    Nekem kádárkocka nem szigeteltben, ablakok cserélve, kevés benapozás (redőny lehúzva), kevés otthonvégzett tevékenységnél 80m²-t simán lehűt 1 db 3,5kW-os klíma.
    A leghidegebb természetesen a klímás helységben van, és mivel nincs hőszigetelés a déli helységben kb 1,5-2C-al van melegebb (nyitott ajtónál).
    Az egész lakás kellemes, mert igaz hogy kicsit melegebb a déli oldalon lévő helység, de a páratartalom elég alacsony (~50-60%)

    Az én véleményem szerint
    - elég lehet 1 klíma (3,5kW-os)
    - hosszú csövezésnél a leadható teljesítmény 15m-nél ~88% a névlegesnek

  • windy

    tag

    válasz npp #53808 üzenetére

    Szerintem nem rossz az elgondolás, ahogy leírtad, de szerintem te is érzed, hogy jobb megoldás a két beltéri egység. Viszont ebben az esetben a kültéri egység nem a MUZ-LN60VG2, hanem a MXZ-2F53VF3-E1, amire mehetnek az LN beltéri egységek. Így kb. az általad megadott árkeretben is benne vagy, és jó megoldást kapsz, profi és nagyon szép gépekkel.

    A kültérit nyugodtan elrakhatod a sarokba, nincs érzékelhető hatékonyságvesztés az biztos, de szerintem még mérhető sem.

    [ Szerkesztve ]

  • windy

    tag

    válasz npp #53814 üzenetére

    A VFHZ végű kültérik nem kimondottan érkeznek magyarországra, a Mitsu árlistában nem is szerepenek mert ezeket kimondottan az északi hideg országokba tervezték fűtésre. Természetesen be tudjuk szerezni, de egészen biztosan van várakozási idő.

    A teljesítményigényt igazából a helyszínen egy felméréssel, bejárással lehetne helyretenni. Nem vagyok az alulméretezésnek híve, de normál belmagasság (270 cm) mellett ritkán szoktam 5 kW.os klímát javasolni, mert az már a komfortérzést csorbítja a jelentősebb huzathatás miatt.

    A kültéri és beltéri egység egymástól való távolsága kapcsán: A klímaberendezések általánosan kb. 8 m csövezési távolságig vannak előtöltve. A minimális csőtávolság kb. 3 méter. A 3 és 8 méter közötti távolság a legoptimálisabb a klímák működése szempontjából, ezen belül a leadott teljesítmény gyakorlatilag egál a névlegessel. 8 méter feletti csőtávolság esetén már igénylik a klímák és ezt a gyártók elő is írják a plusz hűtőközeg rátöltést, és innentől már megadják a teljesítményesést is, ami egy átlag komfortklíma esetében kb. 0,8 százalék /méter egyenes vízszintes szakaszon.
    A te esetedben a közelebbi elhelyezés kb. 5-6 méter a távolabbi, ki a sarokba pedig kb. 3 méterrel több. Ezért gondolom, hogy sem érezhető, sem egyszerű eszközökkel mérhető teljesítménykülönbség nem lesz a két elhelyezés között.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák