Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeki

    nagyúr

    válasz radi8tor #8286 üzenetére

    Azért van jobban preferálva, mert nem csak jó, de van gyártói képviselete. És árban már elég versenyképes.
    Természetesen jó a Fujitsu is, csak drágább. Jó a Mitsubishi is, csak nálam van abból is belépő meg a Daikinból is, és a Daikin a halkabb. Mert van éjjeli (csendes) üzemmódja. Nyilván van akinél ez nem szempont.
    A Panasonic belépő modelljénél a műanyag burkolat minőségét szokták a szakik kritizálni, azaz elszíneződik pár év után. És jobban szerették, amíg a Panasonic Magyarország nem szállt ki mögüle.
    LG , Samsung egymással nyomtak egy öldöklő árversenyt pár éve, a minőségük esett is.
    Toshiba nagyon jó, nagyon drága, hol ez, hol az hozza be, most osztrák cégen keresztül jön, ha jól tudom.
    Sharp klíma: nincs infóm. Valszeg valami kisebb cég hozza be. Alkatrész ellátás kérdéses.
    Airfel klíma: olcsó, török, állítólag kis cég hozza, alkatrész gondokkal.

    Na akkor mégis miről beszéljünk?

    Nekem az az a bizonyos cég 3 klímát is telepített nekem az évek és lakások alatt, plusz a szomszédom is nagyon elégedett a Fujitsujával, amit tőlük vettek. Nos, én nem tudom másik céget ajánlani, őket ismerem.
    Vagyis ismerek még egy céget, de az nagyon drága hozzájuk képest.

    Akkor most mégis kit ajánljak?

    [ Szerkesztve ]

  • Klímamester

    csendes tag

    válasz radi8tor #8286 üzenetére

    Kicsit úgy látom fordítva ülsz a lovon. Ha valaki keres megbízható szolgáltatót, akkor miért ne ajánlhatná bárki azt, akivel elégedett volt? Ha valaki kiválasztott szolgáltatót, miért ne írhatná meg a tapasztalatait az elvégzett munkával kapcsolatban? Ha egy szakember jónak tart egy gyártmányt, miért ne preferálhatná azt, ha ár.érték arányban nem tud jobbat? Hogy jobban van preferálva valamelyik? Senki előtt nem zárt a topik, lehet idecsábítani más márkákat preferáló szakembereket, és akkor el lehet dönteni, melyik az előnyösebb. Aki idejön tanácsért, annak fontos, hogy konkrét dolgokat ís írjanak neki, és ez lehet márka, sőt szolgáltató cég is. Ha ezt reklámozásnak érzed, akkor be is zárhatod akár a topikot, vagy kitilthatod az érintetteket, de azzal jót semmi esetre sem teszel. Érdemes elolvasni egyébként a topik címét is....

  • süti5

    őstag

    válasz radi8tor #8286 üzenetére

    Ezt most én sem értem.
    Idetéved valaki és kér tapasztalatot, ajánljunk klímás céget és kinek milyen van, mi tűnik megbízhatónak, ár/érték arányban jónak. Ha én betévednék a fentebbi példából hangtechnikai topicba, én sem elégednék meg azzal, hogy van itthon 100 cég és 5 jó márka, abból vegyek.....
    Nyilván mindenki hozzászól, én is elmondtam, hogy volt genex on/off-om, azzal se nagyon volt gondom, de most a daikinnal sincs, jól hűt nálunk is, szüleimnél, haveroméknál is, ennyi.

  • Lala6

    őstag

    válasz radi8tor #8286 üzenetére

    Ezt megjegyeztem már én is, a Daikin sem egy csoda, és a Pannon klímával sem tudtam megegyezni (apróságon múlott). Én hallgattam a szerelőmre (akit egy ismerősöm ajánlott), ő feltett egy Mitsubishi készüléket, teljesen elégedett vagyok vele, nem hangos, mint ahogy itt állítják, és ezen is van éjszakai üzemmód, nem is lehet hallani, hogy működik. Nem mellesleg a szerelő olcsóbban hozta, mint a Daikint és teljes körű 6év garancia jár hozzá (évi 1 karbantartás a feltétele, nem kettő, mint bizonyos gépeknél). Privátban többeknek leírtam már, nem szerettem volna ide berondítani a Daikin imádók közé...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés