Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Rengeteg új családi házon szoktam klímát látni. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet úgy megtervezni, hogy ne kelljen beépíteni 4-5 légkondit. Mostanra már a falak hőszigetelését is kötelezővé tetteék, tehát nem lehet elviselhetetlen meleg sehol sem. Mi is 6 éve építettük a házunkat, nyáron áltakában 26 °C van, de maximum 28. Tudom a panelházakban a 30+ az már azért elviselhetetlen. Egyébként sokszor szembesülök azzal, hogy ahol légkondi van ott agyonhűtik a helységeket. Bemegyek 1-1 üzletbe és 23 foknál nem szokott melegebb lenni ( télen ugyanott 26-ra fűtenek be). Egyik nyáron elmentünk moziba, ahol nem lehetett több 20 °C-nál! Esküszöm már fáztam.
    A legjobb az egyetemen történt télen. Ész nélkül fűtöttek ránk az előadóban, és amikor már olyan meleg volt hogy mindenki izzadt, bekapcsolták a klímát.
    Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy mostanság egyre inkább elmegyünk egy rossz irányba, felesleges pazarlásba. Normális házakat kellene tervezni végra, nem giccspalotákat 3 méteres panorámaablakkal. Komolyan mondom régebben, 100 évvel ezelőtt építették azokat a vályogházakat, olyan hőszigetelésük volt, hogy most a mérnökök csak vakarnák a fejüket, pedig ez a 21. század.

    Elnézést a hosszú offért.

    [Szerkesztve]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák