Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BusinessGuy

    őstag

    Sziasztok!
    Ismét klímabeszerzés elött állok de nem tudom változott-e a piac a márkák megbízhatóság stb az elmúlt években... Egy 19 négyzetméteres kicsi lakótelepi szobába tenném, de tanácstalan vagyok több márka között is. 250-300k forintból szeretném megúszni beszereléssel együtt, erre vannak is reális opciók 2.5 és 3.5kw klímák között. Lehet a 3.5 túl nagy de az árkülönbségek minimálisak a kinézett márkák 2.5-3.5kw variánsai között így lehet a 3.5 célravezetőbb. Ami még fontos hogy a garancia feltétele évi 1 karbantartás legyen, nekem totál felesleg a 2 kötelező, a klímát május magasságában bekapcsolom és szeptemberben ki, a nagyszobát jelenleg egy 3.5-ös LG hűti évi 1 karbantartással és így is még kimosással (nem a szokásos behabozós kamu klíma pucolással)is alig került elő belöle retek... Amúgy elégedett vagyok részben az Lg-vel (PC12SQ) nem zabál, halk, gyorsan hűt. Viszont van egy hibája, az oldalirányú légterelői egy fillért nem érnek ez a klíma kb képtelen a levegőt oldalra fújni csak baromi minimálisan hiába állítja oldalra az ember a lamellákat, így hosszúkás szobában míg a szoba egyik fele 22 fok és a klíma leáll addig a szoba másik fele 24 fok még keringetéssel is,ventilátorral kellett szétküldeni a hideget...De ez most mellékes.

    Egy szó mint száz a kis szobába keresek egy megbízható olcsó 250-300k beszerrel megoldást wifi vezérléssel 1 kötelező karbantartással évente. Sajnos így a Gree kiesett bekik évi 2 karb kell....Amiket néztem, Fisher, Midea, Whirlpool. Ebböl a trióból melyiket vennétek? A fogyasztás nem elhanyagolható szempont azért, a Whirlpool A+++ 8.5 SEER-el a Midea A++ 7-el míg a Fisher a leggyengébb 6.1-el viszont régebben a Fishert ajánlották mindenhol a szervízháttere miatt míg a Whirlpool-t nagyon nem, ez nem tudom változott-e. Szóval melyiket kéne vennem a trióból avagy van-e a feltételeknek megfelelő egyéb márka?

    Köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák