Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fruzsina9

    újonc

    Köszönöm a tanácsokat! Már épp boldogan kiválasztottuk volna a 3.5-ös Mitsubishit de ma volt nálunk egy energetikai szakember aki tűzzel-vassal próbált lebeszélni a klímás fűtésről. Szerinte nem megfelelőek a klímák erre. Az hozzátartozik hogy errefele ritkább a klíma amúgy is, meg is lepődött, hogy fűtésre használnánk. Nem tudom mitévőek legyünk. Ő a fűtőpaneleket javasolta, simán a falra. A tulaj akitől vettük a házat egy 7.2 kWos pelletkandallóval és kb 10 éves elektromos radiátorokkal fűtött. Mindent itt hagyott, mi nem gondoltuk költséghatékonynak ezért gondolkodtunk másban. A szakértő azt mondta hogy a fogyasztás nem lesz sokkal töbn panellel sem mint klímával. Tapasztalatlanok vagyunk ezért kérném a tanácsotokat erről. Érdemes lenne a pelletkandallót (rossz elhelyezése van olyan szempontból hogy nem a ház közepén van, napközben pont a ház másik végében lennénk) illetve akár ezeket a régebbi vagy akár újonnan vásárolt paneleket használnunk? A klíma szerelés nagyon drága plusz a gép, 2700-3500 euro-ig kaptunk ajánlatokat egy darab gépre. Nyilván anyagilag rövidtávon vonzóbb így hagyni vagy pár száz euró/darab áron paneleket venni amiket csak felrakunk a falra de nem tudom hosszú távon hogy érné meg, illetve mennyire hatékony, nem teleltünk még itt, sőt eddig csak cirkóval volt dolgunk. Van esetleg valakinek tapasztalata? Az új wifis plusz termosztátos mindenféle panelek jóval jobb fogyasztással bírnak mint a 10 éves paneleink vajon? Vettünk fogyasztásmérőt csak nagyjábol kalkulálni dehát át kell gondolni. Valaki esetleg tud márkát ajánlani az összehasonlítás végett meg amúgy is. Mit gondoltok az egészről? Tudom kicsit off, de tanácstalanok vagyunk a témában. Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák