Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feco100

    tag

    válasz Rolcsi1 #33623 üzenetére

    Hello!

    Én egy ilyet használok kb. egy hónapja. Szerintem minden igényednek megfelelhet. Nekem nagyon bejött!

    Üdv.

    Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

  • feco100

    tag

    válasz Rolcsi1 #33626 üzenetére

    Nekem személy szerint nem tűnik túl hangosnak. Pedig itt van mellettem a földön.
    Benne maradt a 3db gyári ventilátor 1 felül, 2 elöl. Hátulra raktam egy ilyet. A ventilátorokat a BIOS - ban leszabályoztam. Plusz ugye a táp, a vga és a procihűtő ventilátorai is mennek benne.
    Kényelmesen elférek benne. Mindenhol van benne porszűrő. Annyit csináltam vele, hogy az oldalsó nyílást letakartam egy plexi lappal. Így lehet, hogy 1-2 fokkal melegebb van benne de egyáltalán nem vészes.
    A lényeg, hogy nekem roppantul tetszik minden tekintetben. Szerintem maximálisan megérte az árát.

    Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

  • Tauren45

    aktív tag

    válasz Rolcsi1 #35191 üzenetére

    Legalább aki ellopja, megizzad mire bejut a belsejébe. :DD

    Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Rolcsi1 #35191 üzenetére

    hmmm...

    Szereltem már Arc-ot, igaz Mini-t, nem Midi-t, de talán ugyanaz, vagy erősen hasonló.
    Define Mini-t is szereltem.
    FD3000 házam viszont már többször volt, az utóbbi fél évben pedig igen sokat szerelek benne, mert konfigot i skapott már és cirka 30-40 db ventilátort leteszteltem már benne, szóval szedtem nem egyszer szét.

    Másodsorban láttam és szereltem már vagy 50-60 fajta házat, szerintem van összehasonlítási alapom, bár ezt vannak akik másképp gondolják, mind1:)

    Bevezetőnek ennyi.

    Nem értem a szerinted rossz gyártási minőséget. Szerintem nem az.

    Ha a csavarok vackok, az lehet egyedi probléma.
    Az FD3000 házon 100x felcsavaroztam már az oldallapot, semmi ilyesmit észre nem vettem.
    Ellentétben tudnék egy tucat házat felsorolni, ahol már kibontás után valóban akadtak a csavarok és nehézségekbe ütközött a be és kicsavarás.

    "Az egyik ventilátor egyáltalán nem forgott, ki kellett cseréltetnem"

    Egyedi probléma, nem általánosítható. Ahogy említettem, kb. 60 házat leteszteltem, de nem találkoztam még el nem induló ventivel. Gyári egyedi hiba lehetett.

    "- A ventilátor sebesség szabályozó gagyi, szinte hasznavehetetlen, mert vagy nem forog a ventil, vagy süvít és sebeszi pontosság kell a beállításához"

    30 db ventilátort leteszteltem ezzel a szabályzóval. Alsó hangon csendesek a ventik, maxon általában hangosak. Hány voltot ad itt vagy ott nem tudom, nem mértem. Szintén semmi bajom ezzel a szabályzóval. 2000 Ft-ért ennyit kapsz kb. A Midgard II-höz is hasonló szabályzó vehető meg ennyiért. Lehet venni 5 vagy 10 ezres szabályzókat is, ha jobbat akarsz, ennyi...

    Összegezve kissé ún. user error-t érzek felfedezni a reakcióidban, ezenkívül úgy vélem egyedi hibajelenségekkel találkoztál, ami viszont nem általánosítható.

    Az Arc Midi ennél jobb véleményt érdemel, szerintem.

    Az ára az más kérdés. Nem mondom hogy némelyik nincs túlárazva kissé, de vannak más gyártók, melyek még jobban túlárazzák egyes termékeiket. Elég csak pl. az Aerocool XPredator X3-ra gondolnom, ami szintén 30eFt. Nos nálam egyértelmű melyiket választanám a kettő közül...

  • grizlisandor

    addikt

    válasz Rolcsi1 #35191 üzenetére

    A csavarmenetekre panaszkodtak már páran, meg hogy gyárilag meg van húzva nagyon...
    A venti meg szabályzó valószínűleg egyedi eset lehet.
    Gyártási minőség címszó alatt mire gondolsz??

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Rolcsi1 #35214 üzenetére

    Rozsdás? Hmm, szerintem te vmilyen évek óta raktáron ragadt, egyedi hibás terméket vettél. Vidd vissza:)
    Mi az az alapjárat?? Ha nem szabályzod le, akkor persze hogy hangos...

    (#35215) Armando_19: Benne van a cikkbe is, hogy előre és alulra tettem még. FX AMD-t és GTX560 Ti-t én nem tennék ebbe. Nyáron nagyon fog izzadni.

    [ Szerkesztve ]

  • feco100

    tag

    válasz Rolcsi1 #35191 üzenetére

    Nos, kerekedő szemekkel olvastam a tapasztalataidat.

    Én még mindig meg vagyok elégedve ezzel a házzal. Még mindig jó választásnak tartom kategóriáján belül. Pedig egy párszor már én is alakítgattam, variáltam. Nekem úgy tűnik, hogy esetlegesen Te kifogtál egy nem teljesen 100% - os darabot. Bár nálam is volt egy pár darab hitványul sikerült csavar, de mentségükre szólva bőségesen csomagoltak hozzá, így engem annyira nem zavar. Igaz ami igaz ennyi pénzért adhatnának hozzá olyan csavarokat, amelyeken jól sikerült menet van. Ez tény!

    Megmondom őszintén, hogy a hozzá adott ventilátor szabályzót én ki sem bontottam. A BIOS - ban szabályzok mindent. Úgyhogy ehhez nem tudok érdemi hozzászólást fűzni. De egyáltalán nem hangosak számomra a gyári ventik. A fordulatszámuk 650 körül van, a gép pedig kb. 60 cm - re van tőlem a padlón. Egyedül az első ventik helyével nem szimpatizálok, a műanyag pöckök miatt. Bár úgy láttam mintha a mostanában kiadott újabb (Arc Midi R2) verzión már azok is csavaros rögzítést kaptak volna. Tehát ezen már javítottak.

    Az oldallapokat már egy párszor én is lekaptam (én is szeretek gépészkedni) mire sikerült véglegesíteni a ventilátorok számát és helyét, a kábeleket és hardvereket, de én ugyancsak nem tapasztaltam rosszat. Se nem volt rozsdás, se nem jött le vagy éppen ment fel nehezen. Sőt nekem meglepően masszívnak tűnik.

    Igazából nem egy olcsó ház, ez igaz. Úgy vélem ezért estek rosszul Számodra ezek a hibák. Ez megint csak tény! Ha az ember kiad közel 30 ezret egy házért akkor az legyen jó, minden szempontból. Tehát én megértem a reakcióidat. Sajnos ez van. Lehet olvasni rengetegféle tesztet, tapasztalatot olcsóbb - drágább házakról és sajnos a drágábbaknál is előfordulnak gyártási hibák nem csak az olcsóbb kategóriánál. Tudom ez Téged nem vigasztal! Itt a fórumon viszont van egy pár Fórumtárs, aki velem együtt nagy megelégedéssel használja a Fractal Desgn Arc Midi házát.

    Remélem azért előbb vagy utóbb sikerül megbarátkoznod ezzel a házzal és inkább a jó tulajdonságait veszed majd előbbre.

    Üdv.

    Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

Új hozzászólás Aktív témák