Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Phvhun #8105 üzenetére

    Kicsit elgondolkodtam én is az egér cseréjén.

    Jelenleg egy logi MX500 "szenved" a kezem alatt, de a bal egérgombját néha rossz érzés lenyomni. Olyan érzés, mintha már padlóig nyomtam volna és csak az utolsó pillanatban kattan. Most próbálgattam és úgy vettem észre, hogy akkor csinálja, ha nagyon az egér elejénél sikerül a gombot nyomogni. Elég hosszúak az ujjaim, így ez néha előfordul :B Egyébként meg vagyok vele elégedve.

    Olvasgattam a topicot, a ph!-s egérteszteket és egyéb felhasználói tapasztalatokat a képbe került egerekről.

    Igazából az MX500 már felállított egy szintet, amit nem kívánnék lentebb adni.
    kb. 80% normál géphasználat 20% játék amit az egérnek ki kellene szolgálnia.
    Jelenlegi elgondolásom alapján az elvárt extrák: szabadon programozható gombok, gyorsgörgetés, játékhoz dpi állítási lehetőség, profilozási lehetőség

    A nézelődés következtében MX518, G500, DeathAdder, Imperator és G9x maradt a kínálatban. Ezen egereken belül már elég nehézkes a választás, mert mindegyiknek van egymáshoz olyan hátránya, amit egy másik überel.

    Valahogy nem érzem egyértelműnek a választást. Ha csak az alapvető tulajdonságokat nézem nekem a G500 lenne szimpatikus, ugyanis:
    + király a görgető funkció (racsnis+szabad görgetés) + oldalra billentve +2 gomb
    + a görgőváltó egyszerűen elérhető helyen van (bár ez lehet nem is nagy előny)
    + mérete hasonló az MX500-hoz
    + állítható dpi, ami visszajelzésre is kerül az egéren
    + súlyozható (no ennek viszont lehet semmi jelentősége)
    + 12k körül már hozzá lehet jutni
    - mint írtátok az MX518 jobb optikával van megáldva

    MX518
    + jobb optikás, mint a G500
    - görgőfunkcióban szegényes
    + igazából szimpatikus ez is, mivel az MX500 továbbfejlesztett verziója
    + a teríték legolcsóbb tagja
    - nincs dpi visszajelzés

    G9x
    + hozza a G500 jó tulajdonságait
    + a dpi váltó gomb talán jobb helyre került
    + elvileg jobb optikás, mint a G500
    - az alján van a görgő állító gomb
    - elég merész ára van :(

    DeathAdder
    - igazából nem sokkal olcsóbb az Imperator-tól és a ph! tesztben is ekkora eltérésnél az Imperator-t javasolták

    Imperator
    - görgő funkciója szegényes
    - panaszkodnak rá, hogy túl könnyű
    + árban a G9x és G500 között van
    + állítható helyzetű hüvelykujjas gombok

    Egyértelműen nem tudnék rámutatni, hogy melyiket lenne érdemesebb választanom. Ha abból indulok ki, hogy az MX500 tökéletesen kiszolgál már több éve nyugodt szívvel dönthetnék az MX518 mellett, biztosan nem nyúlnék mellé és a Razer Imperator-a is jó választásnak tűnik. Viszont, ha azt nézem, hogy talán szeretnék egy komfortosabb egeret, akkor marad a G500 és a G9x. A G500 esetén biztosan ott lenne a kisördög, hogy butított optikás, míg a G9x dupla árú ehhez képest és annyit lehet nem hoz pluszban. Mondjuk a G500 vs. G9x optikában való különbségeiről sem találtam érdemleges infót. Már azon kívül, hogy nagyon sokan csak annyit említenek meg: a G9x ugyanolyan optikával rendelkezik, mint a G500 csak jobb a lézere.

    Szóval valahogy úgy vagyok most, hogy inkább nem veszek semmit, míg az MX500 be nem adja a kulcsot :DDD

    Phvhun
    A monitorod profiljai között véletlenül nincs Gamer beállítás?
    Általában ilyesmi profilokban szokták kikapcsolni a monitor elektronika bizonyos funkcióit, hogy az Inputlag minél kisebb legyen

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák