Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz kristof123 #91005 üzenetére

    Valóban nem ritka jelenség ez a repedés, de nem minden kupak és kapcsoló esetén lép fel. Néha az is előfordul, hogy a várttal ellentétben a 90°-ban elfordított switch stem-ről még könnyebb is lehúzni a kupakot, nekem a Silent Bobagum és egy dye-sub PBT ISO Enter kupakjánál ez történik. Holnap meg tudom nézni egy Shenpoval is

    Ha megfelel valamelyik verzió, amit lehet még kapni, akkor a Freebird TKL-jét érdemes megnézni, a PCB-ből külön van ANSI és ISO. [link]

    M.

    [ Szerkesztve ]

  • dqdb

    nagyúr

    válasz kristof123 #91005 üzenetére

    A böngészőfülek takarítása közben tűnt fel, hogy erre még nem válaszoltam.

    Ez aggodalomra ad okot. Nagy valószínűséggel ennél is repedni fognak a kupakok, vagy ennek nagyon kicsi az esélye?
    Lesznek olyan kapcsolótípus-kupaktípus kombinációk (nem kapcsológyártó, hanem típus, mindegyiknek több vonala van eltérő öntőformával), ahol előfordul majd repedés és nagyon soknál nem, de ezt előre nem lehet tudni. Azokban az esetekben van veszélyben a kupak, ahol a kapcsolón dagibb az MX kereszt, míg a kupakon szűkebb a rés.

    Szóval az esély megvan, szerintem is kicsi, csak jó tudni róla, és azt előre nem fogja tudni megmondani neked, hogy adott kombináció problémás-e vagy sem.

    Van bármiféle funkciója? Nem is igazán értem ez miért jó, alul van úgy sem látod... Ha választanom kell, akkor a legolcsóbbat venném.
    Ha a külső súly rézből vagy acélból van, akkor tömegnövelő hatása van, ami pozitívan hat a hangzásra azzal, hogy mélyíti a hangot, ha van kellően nagy és vastag. Ha nem, csak egy vékony lemez vagy alumíniumból van, akkor olyan, mintha nem is lenne, csak esztétikai szerepe van.

    A belső súly szerepe a hangzásban fontosabb, és itt jobban számít az anyaga is, mert direktben találkozik a levegőben terjedő hanghullámokkal és nem csak a házban terjedő rezgéseket veszi át, mint a külső súly. Ha a belső súly rézből van, akkor mélyebb hangot eredményez, már egy kisebb méretű felső súly is sokat számít (elterjedt megoldás az, hogy csak belső súly van). Ha a belső súly acélból van, akkor a billentyűzet hangját a magasabb tónusok felé tolja el, ezért nem túl kedvelt megoldás.

    Előfordul még a thru-weight, amikor nincsen külön külső-belső súly, csak egy nagy súly van, ilyenkor az tipikusan réz szokott lenni, és úgy viselkedik, mintha egy belső és egy külső súly uniója.

    Ha rézből van egy súly, akkor azon előbb-utóbb megjelenik a patina. Ez ellen szoktak valamilyen clearcoattal védekezni, de a védelem nem 100%-os, idővel le tud kopni, és megjelenik a patina. Ha ezt nem szeretnéd, akkor kerüld a rezet, acélnál nincsen ilyen (némelyik billentyűzet réz belső és acél külső súllyal jön, hogy a két anyag előnyei minél jobban ki legyenek használva a hátrányai nélkül).

    A szépen tükröződő mirror polished súly vonzza a mikrokarcokat, ezeket az autóknál használt polírozópasztával tudod időnként eltüntetni, de ha zavar, hogy nem tökéletes a felület, akkor kerüld el. A PVD súly is tud szépen kinézni, de a mikrokarcokra ez is érzékeny. Ha én válaszhatok külső súlyt, akkor az homokfújt réz vagy acél legyen (a patina nem zavar), a csillogós dolgokat kerülöm, általában ez a legolcsóbb.

    A legtöbb 200 dollár alatti billentyűzetnél a súly csak esztétikai, mert csak külső és vékony, a Cycle7 egy ritka kivétel ez alól.

    Túl drága.
    Azt a 350 eurós árat nem tudom hová tenni, 235 euró volt legutóbb. 350 eurót nem ér, komplett billentyűzetként 300-at simán, 235-öt bőven.

    Van esetleg még valami ajánlott barbone vagy komplett bill 200$ körül? 75-80%, ANSI
    Egy barebone-ból legalább 70-80 dollár, mire komplett billentyűzetet varázsolsz egy olcsó, de jó kupakkészlettel és egy adag olcsó, de jó kapcsolóval, vagyis egy 200 dolláros barebone-ból nettó 270 dolláros komplett billentyűzet lesz, ami bruttó 343 dollár = 318 euró, ezt vedd bele a számításokba és az árak összehasonlításába.

    A kérdésre szokásos válaszként ott van a Keychron választéka, mindig elérhető, a topikban bedobott extrém akciós árú Q sorozatos darabok pedig egyszerűen verhetetlenek.

    Felette a QK/Neo/Zoom/Cycle/Luminkey/MKC/<új hype-olt gyártó> vonalon mindig van valami, ami minőségben és ár-érték arányban jobb, valamint sokszor árban is a Keychronok alá megy (néha sokkal). Azonban ezek nem érhetőek el bármikor, a legtöbb group buy vagy előrendelés, így vagy várnod kell rá 2-5 hónapot, vagy az extrákból vásárolhatsz 10-20%-kal drágábban, de akkor pedig gyorsnak kell lenned (az említett Cycle7 extrái annál a vendornál 24 órán belül elfogytak, a nagyja 20 percen belül). Szóval ha errefelé indulnál el, akkor figyelni kell a piacot. Az éppen futó jó budget megoldásokat sokszor bedobjuk ide hírként (most 65%-os vonalon a Krush65 ilyen), az extrákról a híreket ritkábban, mert az már a vendoroktól függ, hogy mikor lesznek elérhetőek, és mostanában nem ritka, hogy több EU vendor is van.

    TKL méretben a jó cuccokból a Neo80 az, ami hamarosan megérkezik a vendorokhoz, szóval ennek az extrái lesznek majd elérhetőek.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák