Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz TaaT #83499 üzenetére

    Most úgy bogoztam ki, hogy a telefon használata büntetendő. Ugye mi számít használatnak.
    Ha a telefon alkalmas zene lejátszására, és elindulás előtt elindítok egy 30 perces zenét, és ő csak ott van a két ülés között, és csak be van kapcsolva, és zenél, akkor azt a telefont zenehallgatásra használom, ergo bárki állíthatja, hogy a telefon használata miatt történhet bármi.
    Persze nem kiskaput keresek, csak pont kérdéses a megfogalmazás, bár nem olvastam a konkrét jogszabályt kitér-e pl. erre. Mert a headset-el való telefonálás is használat, el is vonja a figyelmet.

    "A Kúria kimondta: a mobilhasználat mind a telefonhívás fogadását, illetve kezdeményezését vagy a fogadás visszautasítását felöleli, hiszen a mobiltelefon használata azt jelenti, hogy a gépjárművezető vezetés közben a mobiltelefon egyes funkcióját igénybe veszi. Vezetés közben pedig a mobiltelefon-használat elvonhatja a sofőr figyelmét." [link]
    Itt nem látom azt, hogy csak a kézben tartott mobiltelefon egyes funkcióinak igénybevétele a problémás, hanem úgy általában.

    Mindazonáltal tegnap egy kereszteződésben egy rendőrautó elég szűken vette a kanyart, és mit látok, hogy kézben tartott mobiltelefonnal, fél kézzel vezet... Tudom, a legnagyobb kivételek erősítik a szabályt, és ez maximum ötévente fordul csak elő. De legalább akkor az ilyen nagy hírt kavaró esetek után pár hétig mutatnának jó példát.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák