Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stephan0s_

    csendes tag

    válasz AssAssynn #210980 üzenetére

    Szia! Nálunk a családban 2 db (Corolla) Verso van, egy 2007-es, 1.8-as benzines manuális váltós, meg egy 2011-es 1.8-as benzines automata váltós. 4 éve használjuk őket, kb. 30-35e km-t tettünk mindkettőbe, 128-130e km van bennük. A manuálban ennyi idő alatt egy gyújtótrafót kellett cserélni, a kopó alkatrészeken kívül, az automatában egyszer a generátorban romlott el vmi, nem töltött, de nem volt drága javítani. Évente egyszer átnézetjük őket, ennyi a tennivaló. A manuál fogyasztása olyan 8-9 liter, az automatáé városban 10, pályán 9-10, szóval nem olyan jó, de ezt tudtam előre. A manuálváltósban csak 5 fokozat van , ami pályán hátrány, 130-nál 4000-et forog. Az automatás az 6 fokozatú, az csak 3000-et ugyanitt. Ja, mert ez nem ugyanaz a 2 széria, a 2007-esben 129Le motor, a másik 2011-esben 147Le motor van. Szerintem az 1.6-os motor gyenge ebbe a kaszniba, de ha spórolni akarsz a fogyasztással, akkor válaszd azt, de az csak manuállal van. Mi 5 fővel használjuk a kocsikat, mindkét kocsi 7 üléses, de a 2 kihajtható hátsó csak olyan 150-160-cm-ig jó, rövidebb távra. Mi elégedettek vagyunk velük, van elég hely még benne, de városban is könnyebb a parkolás. (Anno mikor néztem 2017-es új Versót, kb. 5.8 millió volt az ára, most ugyanez 100e km-el 6 évesen 7-7,5 millió.) A többi kiválasztottadat nem ismerem, de hátha ez segít a döntésben.

    A Honda FR-V-t is néztem anno, azt azért vetettem el, mert csak 2004-2009 között gyártotta a cég, utód nélkül, arra gondoltam, a Versóhoz mindig lesz bontott alkatrész ha neadjisten kellene valami sérülés/elromlás miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák