Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sunmao

    csendes tag

    Üdv!

    Szeretnék egy "gamer pc-t" összerakni, mert a laptopom már kevés erre a célra. Azt szeretném, hogy a legújabb játékokat is vigye full grafikán, akár TV-re rakva HD-ben is. A keret 1000€, de ha például 1102€-re jön ki a vége és azt mondjátok, hogy a plusz 100€ sokat lendít a dolgon akkor az még belefér. Bár azt is tudom, hogy ilyenkor sosincs megállás, mert mikor gépet "kattintgatok össze" egy webshop-ban akkor is mindig az van, hogy "ó de az eggyel újabb, csak 50€-val több, akkor már miért ne rakjuk bele azt".

    A féltételeimmel kapcsolatban: Tudom, hogy sokan le fognak itt hurrogni, de végső soron az én döntésem, hogy mit veszek és van egy-két márka amit élből elutasítok. Az ok az lehet, egy régi rossz tapasztalat, vagy szimplán csak a konkurenst jobbnak tartom. Ezt azért szögezem le, mert az ilyen topikoknál mindig van egy pár ember aki megmondja, hogy de hülye vagyok, mert hogy az a hiba csak egy szériánál állt fenn az is csak 10 éve és azóta ez a cég húdeszuperkafa lett. Erre viszont nem vagyok kíváncsi, mert úgy döntöttem, hogy most pénzt áldozok a dologra és ezért olyat szeretnék venni amiben én megbízok és márkás. Tudom az, hogy valami márkás még nem garancia semmire, engem mégis valahogy jobban megnyugtat, ha nem egy KINGSTON, hanem egy CORSAIR RAM van a gépemben. Illetve, ha valaki leírta egyszer magát nálam, akkor azzal nem foglalkozom. Az elején mindenki egyenlő esélyekkel indult és nálam kialakult egy bizalmi elv, ezt hívják szerintem márkahűségnek. Nem akarok elkezdeni példálózni, úgy is látjátok majd, hogy mi felé tendálok.

    Ettől függetlenül, ha valaki be linkel akármilyen tesztet, leírást, amiben ódákat zengenek az általam "nem támogatott" hardverről és annál a modellnél amivel konkurencia versenyezteti sokkal jobb, akkor azt hajlandó vagyok elolvasni és megfontolni.

    Ahogy elképzelem az új VAS-at:

    Alaplap:
    - Amely érdekel: ASUS
    - Amelytől nem zárkózom el: MSI, Gigabyte
    - Amit nem akarok: ASRock

    Processzor:
    - Amely érdekel: Intel
    - Amit nem akarok: AMD

    Processzor hűtő:
    - Amely érdekel: Zalman, Thermaltake

    Videokártya:
    - Amely érdekel: NVIDIA
    - Amit nem akarok: ATI

    RAM:
    - Amely érdekel: Corsair
    - Amelytől nem zárkózom el: Más gamer RAM-ok
    - Amit nem akarok: Kingston, Kingmax

    TÁP:
    - Amely érdekel: Corsair, Thermaltake, Chieftec, Zalman
    - Amit nem akarok: Vargáné táp :)

    Optikai meghajtó:
    - Amely érdekel: Valami nagyon alap DVD író/lejátszó, mondjuk LG vagy Samsung
    - Amit nem akarok: Blu-ray lejátszó/író

    Merevlemez:
    - Amely érdekel: Samsung, WD
    - Amit nem akarok: Szükségem van nekem SSD-re? Dob valamit a játékok játszhatóságán? Ha csak annyi az előny, hogy 10 helyett 5 másodperc alatt bootol a Windows akkor nem érdekel.

    HÁZ:
    Szinte teljesen mindegy, mert az asztal alatt lesz, nem érdekel a design, a kikötés annyi, hogy jól szellőzzön.

    Itt van az általam összeállított PC. Megpróbáltam mindenből szinte a legjobbat beletenni, kérlek nézzétek át és segítsetek dönteni. Esetleg mit érdemes kicserélni jobbra/rosszabbra. Kell-e nagyobb táp, passzol-e a RAM ebbe a lapba, jól összetudnak-e dolgozni az egyes hardverek. Esetleg érdemes-e még várni 1-2 hónapot (többet nem akarok, mert PC vásárlásnál, ha az ember mindig a jobbat várja akkor sose fog venni) mert jön valami nagyon ütős cucc.

    Ami fontos lenne:
    - Ne legyen olyan hangja mint egy erőműnek, de jó legyen a hűtése. Remélem ez azért a mai világban nem csak vízhűtéssel megoldható, azért nem kell teljesen hangtalannak lennie.
    - Menjenek rajta a legújabb játékok 1080p-ben full grafikán, az elkövetkezendő 3-4 évben is állja meg a helyét
    - Amit már említettem, a hardverek legyenek kompatibilisek egymással (a videokártya vigye át HDMI-n a hangot is)

    Mikor lenne érdemes megvenni a gépet (ár szempontjából)? Pont most még december előtt vagy éppen karácsonykor, vagy egy kicsit várni mondjuk január
    közepéig és akkor?

    Ja, és nem akarok konzolt venni, tudom az kijön negyed ennyiből, de amúgy is kell egy plusz PC a lakásba és én FPS-el is szoktam játszani arra meg a konzol nem jó.

    A segítségeteket és ötleteiteket előre is köszönöm!

  • sunmao

    csendes tag

    válasz Crias #22263 üzenetére

    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ, eddig nem volt időm visszaírni, meg nézegettem közben magam is a dolgokat.

    Először is ez nagyjából ugye 280k Huf, na mind1 is nem fogok ugyse összedobni most egy ajánlatott, mert nem tudom hogy ahol élsz ott milyen hardverek elérhetőek és mennyiért.

    Külföldön élek. A végösszeg ~1300€ lett, szerinted ez reális ár, Magyarországon olcsóbban hozzájutnék ehhez a konfighoz? Ha esetleg mégis azt mondod, hogy sokkal olcsóbban megoldható ugyanez az összeállítás, lehet érdekelne! :)

    Tuningolni nem szeretnék, nem is nagyon értek hozzá ez lentebb majd kiderül. Írtam egy új hozzászólást egy másik fórumra, bevágom ide egy az egyben. Szeretném ha válaszolnál az ott feltett kérdésekre, illetve átnéznéd az új variációt.

    Az említett hozzászólás:

    Az itteni hozzászólások és más fórumok alapján így módosítottam a configot:

    Gehäuse: Fractal Design - Arc Midi
    CPU (Prozessor): Intel Core i5-3570K, 4x 3.40GHz
    Mainboard: ASUS P8Z77-V LX, Intel Z77
    Grafikkarte: NVIDIA GeForce GTX 680 2GB, EVGA
    Arbeitsspeicher: 8GB Corsair Vengeance DDR3-1600 (2x 4GB)
    SSD: 120GB Corsair Force GT, SATA3
    Festplatte: 1TB Seagate Barracuda, 7200rpm
    Laufwerk: LG GH24NS90 24x DVD-Brenner
    Netzteil: 630W - BeQuiet! Pure Power L7
    CPU-Kühler: Standard Box-Kühler (Intel / AMD) (Itt meghagytam az eredeti Intel CPU hűtőt, kell komolyabb?)

    forrás: http://www.mifcom.de/product_configuration.php?id=PG3HQ41PK2

    Alternatívák: (az alternatíváknál oda írtam, hogy mennyivel lenne kevesebbe/többe a fentebb említett egyes eszközöknél)

    CPU:
    Intel Core i5-3550, 4x 3.30GHz - 20€-val olcsóbb

    Lapok:
    ASUS P8B75-M, Intel B75 - 17€-val olcsóbb

    MSI Z77A-G43, Intel Z77 - 12€-val olcsóbb
    Táp:
    600W - Corsair GS Gaming Series - 9€-val drágább

    RAM:
    8GB Corsair Vengeance DDR3-1866 - 9€-val drágább

    Ahol nem írtam alternatívát, ott nem szeretnék változtatni, hacsak nem mondjátok, hogy a most választottal nagyon nagy bakot lőttem.
    Kérlek írjátok le mi a véleményetek erről a konfigról és jelezzétek, ha van olyan az alternatívák között ami valamiért jobban passzolna ide!

    Lenne még pár kérdésem:

    Mi a különbség az i5-3550 és az i5-3570K között? A K a tunnigolhatóságot jelenti? Már eleve úgy jön ki, hogy húzva van? Ehhez jobb hűtés kell?
    Valaki írta, hogy a tunningoláshoz olyan lap is kell ami ki tudja ezt használni.
    Mi a különbség a ASUS P8H77-M Pro, Intel H77 és a ASUS P8Z77-V LX, Intel Z77, lényeges-e ez számomra? Illetve a B75, H77 és Z77-es lapok közzött.
    Mi a különbség az 1600-as és az 1866-os RAM-ok között? Az 1866-os is belemegy a fent említett lapokba? Van értelme azt a plusz 7€-t kifizetni érte, jobb valamivel is mint az 1600-as?
    Valaki említette, hogy a BeQuiet tápok annyira nem jók, ennek az oldalnak az alapján FSP a belseje a tápnak, ami annyira csak nem lehet rossz.
    Választhatnám még a 600W - Corsair GS Gaming Series aminek a belseje Seasonic, de ebből csak 600-as van az oldalon. Elég a 600-as ehhez a confighoz, vagy inkább a 630W-os BeQuiet-et rakjam bele?
    Azt írja az oldal, hogy a Fractal ház alapból 3db 140mm-es hűtővel jön, ezek meghajtása, valamint az erős videokártya miatt gondoltam, hogy kell a 630W-os táp.

    [ Szerkesztve ]

  • sunmao

    csendes tag

    válasz Crias #22510 üzenetére

    Megkaptam a privát üzenetet, köszönöm, hogy utánajártál. Ez a http://www.mifcom.de oldal nagyon drágának tűnik és a választék is kisebb mint itt: http://www.alternate.de. Ezért inkább úgy döntöttem, hogy tőlük veszem a gépet, nekik viszont nincs az a Fractal házuk amiről fentebb beszéltünk, viszont van a Zalman ház amit írtál. Eddig úgy voltam vele, hogy nem érdekel a ház, az érdekel ami benne van, de ez a ház.... Iszonyatosan tetszik. A hűtés is meg van oldva, egy szó mint száz a Z11 Pluszt választottam magamnak.

    Most már kezdem úgy érezni, hogy a PC összelegózása legalább annyira jó móka mint használni a cuccot. Az elején azon is gondolkoztam, hogy veszek egy kész Alienware configot és nem szenvedek vele, de tetszik a dolog és így jobban is a magaménak fogom érezni a VAS-at.

    Sajnos összerakni nem merem, ezért még le fognak venni tőlem plusz 100€-t, cserébe ők összerakják és letesztelik, hogy rendben van-e. Raktam már össze gépet nem arról van szó, de itt még is egy 1000€++-os cucról van szó, nem ezen akarom kikísérletezni, hogy mennyi pasztát rakjak a CPU-ra.

    Lássuk tehát az új configot és a további kérdéseket!

    Kérdések:

    RAM:
    Corsair DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit (CMZ8GX3M2A1600C9, Vengeance) - 35€
    Corsair DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit (CMZ8GX3M2A1600C8, Vengeance) - 59€

    Úgylátom ez a CAS latencty-t jelenti, de azt írják hogy nagyon nincs különbség a 8 és 9 között, csak a benchmark-oknál.
    Az a 14€ egy ilyen PC-nél már nem vág földhöz. Ti mit gondoltok, játéknál számíthat?

    forrás: http://hardforum.com/showthread.php?t=1606230

    Jobb lenne esetleg 1db 8gigás, vagy a 2x4GB jobb, vagy mindegy?

    Videokártya:
    Melyik márka legyen?
    Gainward, GIGABYTE, ZOTAC

    Nekem az előző egy Gainward Nvidia 8600GTS volt, nagyon a szívemhez nőt. A Gainward-ot nagyra tartom, viszont ZOTAC Htpc-m van és ők is minőséget adnak! Javaslat? A Gigabyte-ot tenném a 3. helyre ha be kéne őket sorolnom, de beraktam mint opciót.

    HDD:
    Western Digital WD1003FBYX 1 TB (SATA 300, RE4, 24/7) - 93€
    Western Digital WD1002FAEX 1 TB (SATA 600, Black) - 90€

    A kérdés ugyanaz mint a RAM-nál, mi a különbség? Az a 3€ már nem vág földhöz, vegyem a 93-asat?

    Ez a config így: 1170€ + 100€ összerakás + 10€ szállítás, tehát a vége: 1280€

    Amit eredetileg akartam az i7-es CPU-val, az ASUS lappal:
    Intel® Core™ i7-3770 (Boxed, FC-LGA4, "Ivy Bridge") - 264€
    ASUS P8Z77-V LX - 105€

    Ez plusz 103€ lenne, tehát így a vége ~1400€. Ez mondjuk már lehet kicsit sok, de gondolni kell a jövőre is, nem akarok egyhamar új PC-t összerakni (bár amúgy is leáldozóban van a koruk). Tehát a kérdés, hogy a jövőben, lehet-e annak értelme, hogy most kiadom ezt a plusz 103€-t? Ha ezt venném, gondolom elég lenne a most kiválasztott, ezt már megtárgyaltuk, de elég lenne az Alpenföhn Sella is, vagy abból kéne új?

    SK köszönöm a ház ajánlást, mondanál esetleg véleményt erről a Zalman-ról (Z11 Plus) is? A ph cikket láttam róla, az alapján meggyőző volt.

    Végül pedig egy HUP-os vélemény a BeQuiet tápról:

    "A FSP belső (FSP brand) nálam már többször levizsgázott.

    Alapvetően a kondenzátorokon szeretnek spórolni pár eurócentet, ami azt eredményezi, hogy te sz*psz vele pár (1, jó esetben 2-3) év múlva. Míg a Seasonic saját márkás tápjaiba (mid-, highend) csak jó minőségű alkatrészt rak, az OEM-ekbe olyat is, aminek nincs keresnivalója egy tápban (Capxon, Teapo vagy még rondább márkák).

    Az utolsó generációs tápokban az 5 és 3.3V-os kört a 12V-ból DC-DC konverterrel állítják elő. Egyszerűbb a felépítésük, stabilabb minden ág, és a 12V még erősebb.

    Egy szó mint száz, szerintem, ha nincs keret a Seasonic X szériájára, akkor válaszd ugyancsak tőlük az M12II-620-t. Van S12II-520 is, ha esetleg úgy döntessz, hogy mégsem kell a plussz teljesítmény. Még mindíg jobb mint a Bequiet 600W-osa.

    Semmiképpen sem ezeket a LIDL stílust képviselő bevásárlós címkézőket (Bequiet, Xilence, és ki tudja még hány "német" "gyártó"). A Corsairban ugyancsak van szemét kondi (Teapo). Árban a két olcsóbb Seasonic közt van. Szerintem nem éri meg a pénzét. CWT gyártmány egyébként.

    Hogy hány wattost, azt lehet számolgatni, de alapvetően ahoz a videókártyához továbbra is e körül (600W) nézegetnék. Valószínű, hogy nem fog többet húzni mint 400-450, de jó az a 100-150W tartalék.
    A ventillátorok alapvetően nem sok vizet zavarnak, kisebb a fogyasztásuk mint a lemezeknek.

    Lapnak az MSI-t csak ajánlani tudom."

    Mivel látjátok, hogy én annyira nem értek a dologhoz, nem is akarok belemenni, hogy kinek van igaza, úgy látom itt ph-n elég expertek az emberek és én se olvastam máshol rosszat erről a tápról, szóval valszeg ez marad. Csak be akartam másolni mert, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

    Esetleg még felnézhettek ti is az oldalra, ha van olyan cuccból jobb alternatíva ami árban nem nagyon tér el, akkor várom a javaslatokat. Például a tápoknál van ott Chieftec és Seasonic is, bár nem tudom ebben az árkategóriában azok jobbak-e.

    [ Szerkesztve ]

  • sunmao

    csendes tag

    válasz sunmao #22593 üzenetére

    Közben megnéztem a ph NVIDIA GTX 670 tesztjét és azt kell hogy mondjam, hogy lehet a GTX 680-al egy kicsit elszaladt velem a ló. Ugyanis a tesztben maximum 10 FPS eltérés volt a két kártya között, de az is csak itt-ott volt jellemző, inkább 6-7. A két kártya között viszont 130€ az árkülönbség! Az az érzésem, hogy akármilyen követelmények is jönnek majd a következő években a 670 ugyanannyira fogja megállni a helyét mint a 680.

    Amúgy azt még le sem írtam mikkel szeretnék játszani, itt van pár játék amit szeretnék FullHD-ban TV-n kontrollerrel játszani: Prototype 2, Batman Arkham City, Just Cause 2, Skyrim, AC 3

    Illetve monitoron, egérrel: Dota2 meg esetleg más FPS-ek.

    Elvileg a 670-nek sem kéne megizzadnia FullHD-ban ezekkel a játékokkal, el fog menni így is full grafikán, vagy kell lejjebb adnom az igényeimből ha ezt a kártyát választom? Gondolok itt ilyenre, hogy NVIDIA driverben Vertical sync off, meg AA levétele, illetve a játékbeállításoknál gyengíteni a dolgokon.

  • sunmao

    csendes tag

    ShellKretor mondasz véleményt a Zalman Z11 Plus házról? Ha a Fractal Midi házával kéne összehasonlítani, jobb vagy rosszabb? Úgy látom nagyon figyeltek a Zalmannál a levegő elvezetésre és hűtés technikára. A sok gépház hűtőtől azért még ráfér a CPU-ra egy Alpenföhn Sella? Belemegy ebbe a házba ez a táp: Straight Power BQT E9 500W és lesz elég kábel a házban lévő sok ventilátornak?

    Igaz a két legutolsó hozzászólásom nem neked ment, de mondanál véleményt arról amit itt és itt írtam!

    Láttam te is csinálsz ajánlatokat, miután lecseréltem a 680-as kártyát a configomban, így néz ki a dolog! Szóval úgy látszik 1040€ lesz a vége, ugyanez a VAS Magyarországon több, vagy kevesebb? Illetve ha csak magát az eszközöket nézzünk, van benne olyan ami túlárazott, vagy jókat választottam?

    Crias várom a te véleményedet is a két fentebbi írásomról!

  • sunmao

    csendes tag

    válasz Crias #22632 üzenetére

    Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és összeraktál te is egy verziót! :) Az előző hozzászólásodban lévő linkeket tanulmányoztam, a Sella tetszik nekem, szerintem megfelelő lesz ide!

    Végül is e, mellett döntöttem:

    LAP: ASUS P8B75-M ~ 82€
    CPU: Intel® Core™ i5-3570 ~ 185€
    CLR: Alpenföhn Sella ~ 18€
    RAM: Valamelyik 1600-as 8GB-s Corsair (írtam a RAM os topicba)
    HDD: Western Digital WD1002FAEX 1 TB ~ 90€
    SSD: Corsair ForceGT 2,5" SSD 120 GB ~ 108€
    VGA: Gainward Geforce GTX 670 ~ 350€
    ODD: LG GH-24NS ~ 20€
    HÁZ: Zalman Z11 Plus ~ 60€
    TÁP: be quiet! Straight Power BQT E9 500W ~ 94€ (még bekérdeztem a tápos topicba a biztonság kedvéért ahogyan tanácsoltad)

    Abban igazad van, hogy el kell dönteni, hogy mennyit szánnék rá, az elején kb 1000€-ra löttem be a dolgot, de végül is nincsen megkötés. Úgy vagyok vele, hogy ha megérné kifizetnék rá 1500€-t is, másrészről nem akarom az ablakon kidobálni a pénzt. Az ésszerűség határain belül szeretnék maradni. Például ahogy fentebb is beszéltük +9%-ért nem adnék ki +130€-t, ahogyan az i7 is overkill, mert nem renderelek videot. Csak ezeket az elején még nem tudtam. Erre a konfigra viszont azt mondom, hogy megéri! :)

    Az ASRock lap amit írtál lehet, hogy 10€-val olcsóbb, sajnos nem vagyok 100%-ban tudatos vásárló és néha nekem többet ér a név (ASUS), illetve voltak rossz tapasztalataim ASRock-al. Ilyen ez, ha egyszer leírja magát valaki akkor utána már lehet akármilyen hiper-szuper terméke a vásárló fejében az marad meg, hogy szar. Szóval nekem megér +10€-t az, hogy nem ASRock lap van a gépemben, hanem ASUS. Aztán lehet, hogy két hét múlva ez is tönkremegy az ASRock meg ment volna 4 évig, ne így legyen. :)

    A vinyóval az a helyzet, hogy annyira nincs szükségem arra az 1TB-re hogy el nem lehet mondani, mert a filmjeim a HTPC-n vannak, illetve van egy backup vinyom, szóval elég lenne 250-500GB is, de annyira kicsi az árkülönbség a 250-es és az 1TB-s között, hogy "muszáj" a nagyobbat venni.

    Az SSD-ből inkább Corsair mint Intel, de ez megint csak a beszűkült látókör.

    Monitorból egy viszonylag régi van, de nagyon nagyon jó szolgálatot tesz a mai napig és imádom, egyelőre nem tervezem a cserét. SAMSUNG SyncMaster 2232BW
    Ismered? Mi a véleményed róla? Egy Dell ultrasharp U2412m-vel sokkal többre mennék? A munkahelyemen 24-es SAMSUNG van, de mikor hazajövök ezt a 22-est sem érzem kicsinek, illetve a hálószobában ott az FHD TV, meg a Logitech Wireless Gamepad F710. Csak arra várnak, hogy megjöjjön a VAS és induljon a Batman Arkham City. :)

    Amúgy a képet tekintve a Dell amit írtál szebb képet adna mint ez a SyncMaster 2232BW, vagy csak nagyobbat? Szerintem ez 3-4 évvel ezelőtt eléggé best buy volt. :)

  • sunmao

    csendes tag

    válasz Crias #22672 üzenetére

    RAM-os topicba azért kérdeztem be, mert nem értem a low profil és a high profil közti különbséget, konkrétan ezek voltak a kérdések:

    "Viszont annyi féle Corsair RAM van, hogy segítenetek kéne a kiválasztásban!
    A következő paraméterek biztosak: 1600 Mhz, 8Gb
    Amit nem tudok:
    - low profile, vagy high profile
    - 2x4GB vagy 1x8GB (itt mi a különbség? van egyiknek vagy a másiknak előnye?)
    Amire oda kell figyelnem, hogy megy a CPU-ra egy Alpenföhn Sella hűtő ami rálóghat az egyik slot-ra (nem vagyok benne biztos).
    Ezek közül választanék, a feltétel a 8GB és hogy 1600-as legyen.
    Találomra ráböktem erre: Corsair DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit (CMZ8GX3M2A1600C8, Vengeance)
    De lehet nekem low profile kell a CPU hűtő miatt, egyáltalán mi a különbség? Jól érzem, hogy a hűtés erősebb a high profile-nál?"

    HDD: Nem vagyok rákkantava egyikre sem, sőt most hogy megtudtam, hogy a Black az kéttányéros, inkább visszakozok tőle. Ahogy írtam is annyira nincs is szükségem HDD-re csak azért veszem, hogyha mégis betelne az SSD. Elolvasgattam a linkeket amiket adtál és tényleg sokan ajánlják a WD10EZRX, ebben a webshopban sajnos nincs a kistestvére (WD5000AZRX). Csak az az egy félelmem van, hogy ha betelik véletlen az SSD és pár játék erre a vinyóra kerül fel, akkor azok szarabbul fognak futni? Valami olyasmit tudok elképzelni, hogy szépen behúzza a rendszer a játék egy részet cache-be, aztán ugye egy darabig nem olvas a vinyóról, mivel a vinyó green, ezért fejparkoltatás megtörténik, idle üzemmódba kerül. Ezután mikor gyorsan megint a vinyóhoz nyúlna a rendszer a játék futása közben, várnia kell míg felébred az álmából. Ekkor van egy tök gyors rendszerem és a vinyó lesz a bottleneck, mert nem tudja az igénytkiszolgálni. De ez csak egy amatőr spekuláció, nyugtass meg/nyugtassatok meg hogy hülyeséget beszélek és máris teszem be a configba ezt a vinyót! :) Sokan írják viszont, hogy halk és nem melegszik ez nagyon nagy piros pont. Ha azt mondjátok, hogy rakhatok rá nyugodtan játékot is akkor okés. RAID-elni meg 100% hogy nem fogok, soha nem tartottam fontosnak desktop környezetben.

    szerk: Most látom, hogy erre már válaszoltál, csak bamba voltam:
    "Mi SSD mellég Green-es vinyot ajánlunk mivel játékok alá bőven elég az 5400 RPM is meg minden itt az EZRX tipus ami most jó"

    Táp: Meglátjuk mit válaszolnak, amúgy szimpatikus ez a be quiet, szóval ha nem írnak semmit ez marad.

    Igazad van az Intel-es SSD-t a másik oldalon ajánlottak, csak már kicsit össze vagyok keveredve, mert az utóbbi napokban nagyon belemerültem ebbe a PC dologba.

    CPU:
    Intel® Core™ i5-3450 (FC-LGA4, "Ivy Bridge") ~ 165€ (OEM)
    Intel® Core™ i5-3470 (FC-LGA4, "Ivy Bridge") ~ 168€ (OEM)
    Intel® Core™ i5-3570 (FC-LGA4, "Ivy Bridge") ~ 183€ (OEM)

    Szóval akkora árkülönbség nincs, ezért nem raktam be gyengébb i5-öst.

    Ezt viszont nem értem:
    Intel® Core™ i5-3550 (Boxed, FC-LGA4, "Ivy Bridge") ~ 195€
    Intel® Core™ i5-3570 (Boxed, FC-LGA4, "Ivy Bridge") ~ 185€

    Miért olcsóbb a 3570 (3400Mhz-vel) mint a 3550 (3300Mhz-vel)?
    Vagy itt van például ez: Intel® Core™ i5-2500 (Boxed, FC-LGA4, "Sandy Bridge") ~205€. Hogy lehet, hogy ez drágább mint a 3570-es? Ráadásul ez még az eggyel régebbi Sandy Bridge típus.

    Amúgy eddig nem tudtam mi a különbség a Boxed, meg a doboz nélküli verzió között, de akkor azt mondod, hogy az OEM CPU hütő nélkül jön. Viszont a 3570-nél csak 2€ a különbség, akkor most ezt hogy van?

    [ Szerkesztve ]

  • sunmao

    csendes tag

    válasz Crias #22700 üzenetére

    Ez a post csuszinak is megy, csak nem akartam kettőt írni!

    Igen lehet kicsit túlvariálom a dolgot, de amennyit most készülök kiadni az nem kevés pénz, ezért úgy érzem, hogy ha valamiben nem vagyok biztos, akkor inkább bekérdezek még egyszer. Ez alatt a pár nap alatt rengeteget tanultam a tápokról, videokártyákról, cpu-ról és úgy egybevéve mindenről. Ezért nagyon hálás is vagyok nektek. December vége felé járok majd Magyarországon, Debrecenben leszek, ha Crias nem lakik túl messze tőlem, akkor 2-3 sörre mindenképpen a vendégem! Bár ha pesti vagy, akkor lehet a 2 sörért nem utaznék fel, mert többe lenne a hús mint a leves! Azért vesszőfutásnak nem nevezném a dolgot, szerintem többnyire ésszerű kérdéseket tettem fel, persze lehet nektek ezek triviálisak voltak, de láttam egy-két embert, aki nagyon hasonló configot rakott össze és szerintem nekik hasznosak lehetnek ezek a kezdő kérdések. Igen azt is tudom, hogy a fórum nem egyoldalú és nem csak kérni kell folyamatosan, hanem valamit hozzátenni is. Sajnos itt nem tudok sokat hozzátenni, mert nem értek hozzá, programozó vagyok, ettől függetlenül ha más fórumon valaki segítséget kér és tudom rá a választ igyekszem válaszolni, szóval nyugi értem az elvet. Tudom, hogy a végét a hozzászólásodnak nem nekem írtad, de ha már itt tartunk, én majdnem minden hozzászólásomban köszönetet mondok annak/azoknak akik válaszoltak a kérdésemre. Másrészről ha kész a végleges config ami már nagyon közel van (itt gondolom felsóhajtottatok :) ) akkor azt majd közzéteszem és nyilván akkor is megköszönöm majd a segítséget, de utána hiába is követném tovább a threadeket valószínűleg nem tudnék segíteni, mert annyira nem értek hozzá, hogy tanácsot adjak. Ettől függetlenül valószínűleg továbbra is olvasni fogom ezt a fórumot, mert jó közösségnek tűntök.

    A teszteket amiket adtok el szoktam olvasni, az utóbbi pár napban annyi idevágó irodalmat olvastam, hogy néha lehet elsiklok egy-két dolog felett, emiatt elnézéseteket kérem. Amúgy sértődésről szó nincs, ha leírják normális hangnemben, hogy mi a gond, akkor remélhetőleg felfogom és megpróbálok változtatni rajta. Ettől függetlenül én ilyen vagyok, szeretek egy témát teljesen (akár többször is) körbejárni mielőtt döntök, hogy aztán elégedetten élvezzem az eredményt.

    Na ez volt a nem szakmai rész, most jöjjön akkor az!

    RAM:
    Maradok akkor annál amit ajánlottál! (DDR3-1600 Corsair DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit CML8GX3M2A1600C9B)

    HDD:
    "Elolvasgattam a linkeket amiket adtál és tényleg sokan ajánlják a WD10EZRX, ebben a webshopban sajnos nincs a kistestvére (WD5000AZRX)."
    Az 500-asra mondtam, hogy nincs, de közben rájöttem, hogy én voltam a hülye, mert annyira sok volt a WD-ből, hogy a webshop több oldalra bontotta a listát és lehetett lapozni. A fejparkolós részt elolvastam.

    Western Digital WD5000AAKX 500 GB ~ 53€
    Western Digital WD5000AZRX 500 GB ~ 57€
    Western Digital WD10EZRX 1 TB ~ 69€
    Western Digital WD10EZEX 1 TB ~ 70€

    Annyira kicsi a különbség az 500-as és az 1TB-s között, hogy a szintén egytányéros WD10EZEX Blue-t fogom venni.

    SSD:
    "De ha tényleg akarsz játékokat is pakolni az SSD-re akkor én megint csak azt mondom hogy az általam ajánlott 830-as samut vedd (ne az újabb fajtát, hanem amit most vonnak ki forgalomból)"
    Erről itt eddig nem volt szó, de a HUP-on írták, hogy erre érdemes tenni a játékokat, ezek szerint akkor ez nem így van, vagy ha így is van nem szabad rárakni a játékot a sok írás/olvasás miatt? Van ahol azt írják, hogy amivel sokat játszok az menjen az SSD-re a többi meg HDD-re. Amúgy szerintem ha a Blue-s WD-t veszem ugyan mindegy, mert az is marha, gyors szóval lehet, hogy egyszerűen csak felrakok mindent a HDD-re, bár akkor meg lehet a 128GB overkill, ha csak a rendszer lesz rajta, vagy ha később hízik a rendszer még is jól jön?

    Ezeket olvastam el amik az SSD-kről szólnak: 1, 2, 3, 4

    Az utolsó link alapján, lehet megint túl van lihegve...

    "Összegezve mindezt, szerintünk az élettartammal kapcsolatos aggodalmakat kicsit túllihegik az emberek.
    Az Intel X25-M leírásában az áll, hogy 5 évet bír napi 20 GB írással terhelve. Most akkor mi az igazság?
    Az Intel 5 év/napi 20 GB-os értéke minimumként szerepel a leírásban, ráadásul ez nem is konkrétan az élettartamra vonatkozik. Ezek az adatok a OEM-gyártók részéről felállított követelmények, ez volt a feltétele annak, hogy az Apple/IBM/Dell/stb. SSD-ket építsen a számítógépekbe."

    Akkor az SSD-t lecseréltem erre: Samsung 830series 2,5" 128 GB

    TÁP:
    Na itt lehet még valami konstruktívat is fogok alkotni! :) Nem kell elolvasni ezt a részt, csak ha érdekel! A srác válaszolt HUP-on és megindokolta, miért nem jó választás az FSP, vagy a be quiet.

    "Nem vitatkozni akarok, de érdekel a téma, követem pár éve, bár új tápot rég nem vásároltam és nem is tervezem :)

    De.

    CapXon van ezekben is (román review, de a képek szerencsére univerzálisak: Itt ). A végszóban pedig az áll, hogy ezen az áron inkább nem.

    Egyébként FSP Aurum platform, ami majdnem jó, de a Seasonic X-e elveri a port rajta, bár drágább. De itt is szerencsésen megölték a kérdőjeles kondikkal. Bármilyen ilyen "márkás" tápot nézel, ugyanez a gondjuk. Elmennek szépen 1-2 évet, de utána nagyon megnő az esélye, hogy púposodjanak, át kell nézni őket félévente.

    Az S12II-höz még egyszer annyit, hogy:
    - 12V-os ág egyben van, úgy terheled ahogy jólesik
    - minőségi kondenzátorok
    - kipróbált, bár már öregedő design (az ára viszont ehez képest jó)
    - 5 év múlva nyugdíjba küldheted a géppel együtt :D
    - nagyon jó stabilitás (feszültségek szintje és ripple)
    - kb 20 euróval olcsóbb felénk mit a feljebb linkelt Bequiet.

    Legjobb fórum tápokban egyébkény a Jonnyguru. S12II tesztje: itt

    Egyetlen hátrány a Bronze hatékonysági kategória lehet, de a Gold tápok sokkal többe kerülnek.

    Írd meg mi lett végül, mit válaszolt a PH fórum :)"

    A lényeg ez. Ezek a kondik elvileg hamar tönkremennek. Találtam is egy leírást róla a logout-on.

    Íme a nagy valószínűséggel végleges config, ha még érdekel! :)

    LAP: ASUS P8B75-M ~ 82€
    CPU: Intel® Core™ i5-3570 ~ 185€
    CLR: Alpenföhn Sella ~ 18€
    RAM: Corsair DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit CML8GX3M2A1600C9B ~ 43€
    HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB ~ 70€
    SSD: Samsung 830series 2,5" 128 GB ~ 110€
    VGA: Gainward Geforce GTX 670 ~ 350€
    ODD: LG GH-24NS ~ 20€
    HÁZ: Zalman Z11 Plus ~ 60€
    TÁP: Seasonic M12II-520 ~ 90€

  • sunmao

    csendes tag

    válasz csuszi #22730 üzenetére

    A Brocken-ről én is csak jót olvastam.
    Két okból választottam mégis a Sella-t, a CPU nem lesz húzva, és mert féltem, hogy a Brocken rálóg a RAM slotjára és majd nem lehet akkor betenni rendesen. Sajnos nem találtam sehol sem leírást arról, hogy mennyire lóg rá a RAM slotra az ASUS P8B75-M-nál. Bár direkt ezért raktam low profile RAM-ot, de így sem vagyok biztos benne, hogy elférnének. Ide vonatkozólag tudsz valami okosat mondani?

    Nem csak Batman-ezni akarok, de végül is mindegy is, mert ATI kártyát biztos nem fogok venni! Ettől függetlenül minden más hw-ról meghallgatom a véleményed, de az NVIDIA az marad! :)

  • sunmao

    csendes tag

    válasz csuszi #22737 üzenetére

    Igen, az sosem baj ha halk! Rendben akkor ezt rakom bele, köszi a tippet! ;)

  • sunmao

    csendes tag

    Crias, képzeld most érkezett meg a PayPal-omra az átutalás és már venni is akartam a gépet, erre írja a webshop, hogy nem tudja betölteni a lementett configomat, mert már nem forgalmazzák az ASUS P8B75-M lapot, illetve már a Samsung 830series 2,5" 128 GB SSD sincs nekik.

    Az SSD-nél visszaváltottam erre: Corsair ForceGT 2,5" SSD 120 GB, azt mondtuk, hogy jó ez is. Azt viszont nem tudom, hogy így melyik lapot vegyem, ami érdekes, hogy a CPU-nak a lapoknak, meg a videokártyának is kevesebb lett az ára kb 10€-val. Remélem nem a selejtes cuccokat akarják eladni amik a nyakukon maradtak.

    Amik maradtak a B75-ös szériából:

    ASUS P8B75-M LE ~ 71€
    ASUS P8B75-M LX ~ 57€
    ASUS P8B75-M LX PLUS ~ 54€
    ASUS P8B75-M V ~ 85€

    Vagy, mivel úgyis olcsóbbak lettek, szóba jöhetnek a H77-esek is:

    ASUS P8H77-M ~ 89€
    ASUS P8H77-M LE ~ 84€
    ASUS P8H77-M PRO ~ 108€
    ASUS P8H77-V ~ 103€
    ASUS P8H77-V LE ~ 97€

    A lényeg, hogy gagyibbat semmiképpen nem akarok belerakni mint amit eredetileg választottam (ASUS P8B75-M). Azt megbeszéltük, hogy a Z77 overkill, de ebből nem tudom melyik lenne jó. Amúgy a Zalman Z11 Plus háznál számít, hogy a lap µATX vagy ATX, vagy az végül is mindegy melyiket veszem? Én amúgy az ASUS P8H77-M-re gondoltam, hogy jó lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • sunmao

    csendes tag

    válasz xtevo #23213 üzenetére

    Okés, köszi a tippet, azért bekérdezek az ASUS P8 szériás topicjába is. El tudod mondani röviden, hogy mi a különbség ezek között, vagy miért ajánlod a H77 V-t inkább mint a többit, mivel jobb az? RAID-re amúgy nincs szükségem.

  • sunmao

    csendes tag

    válasz tommmika #23253 üzenetére

    Én is nemrégiben állítottam össze egy gépet és nekem is hasonló igényeim voltak. Sok mindent kitárgyaltunk a fiúkkal itt a fórumon.

    Itt van a végleges configom:

    LAP: ?
    CPU: Intel® Core™ i5-3570 ~ 185€
    CLR: Alpenföhn Brocken ~ 37€
    RAM: Corsair DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit CML8GX3M2A1600C9B ~ 43€
    HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB ~ 70€
    SSD: Corsair ForceGT 2,5" SSD 120 GB ~ 107€
    VGA: Gainward Geforce GTX 670 ~ 350€
    ODD: LG GH-24NS ~ 20€
    HÁZ: Zalman Z11 Plus ~ 60€
    TÁP: Seasonic M12II-520 ~ 90€

    A lapot sajnos most nem tudom, mert tegnap akartam megrendelni és pont elfogyott az ASUS P8B75-M, most várok tippeket, hogy melyiket vegyem helyette, lehet H77-V lesz belőle.

    Itt kezdődött az én történetem. Én azt mondom, menj végig időrendbe a hozzászólásaimon és a válaszokon amiket kaptam rá.

Új hozzászólás Aktív témák