Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22258 üzenetére

    Először is ez nagyjából ugye 280k Huf, na mind1 is nem fogok ugyse összedobni most egy ajánlatott, mert nem tudom hogy ahol élsz ott milyen hardverek elérhetőek és mennyiért.

    Kezdjük:
    Lap: Ha neked jó akkor nekem is, itthon is kb ennyi az ára talán kicsit olcsóbb... (Gigától jobb ha odszkodsz az 1155-ös lapjai nem sikerültek valami fényesre, persze van kivétel, de mostanában inkább csak a prémium lapjaira figyel oda, msi-vel nincs különösebb bajom de nállam ASUS vagy Asrock a favorit [Igen mostmár jó lapokat csinál, de engem aztán nem érdekel hogy drágábban veszed ugyanazt :)) ])
    CPU: Játékra felesleges az i7 pláne a tuningos verzió, ha mutatsz olyan játékot ami használ 4 nél több magot akkor meghívlak valamire bf3-nál próbálkoztak talán hoz pár fps pluszt de irreleváns, 1 kezemen meg tudom számolni azt is ami 4 magot használ és a jövőben sem ez lesz a mérvadó hanem a HSA (igp-t fogják befogni a proci mellé számolni míg a dvga csak renderel kb, de lehet rosszul emlékszek erre most nem keresem meg)
    Bőven elég lenne egy akármilyen i5 főleg ehhez a vga-hoz, arról nem is beszélve hogy egy tuningos procit akarsz egy nem tuningos lapba rakni értelmetlen, döntsd el hogy akarsz-e tuningolni vagy sem ha akarsz akkor drágább lap kell. lehetőleg Z77-es, de Z75 is jó lesz és mellé egy i5-3570k, ha nem akkor bármilyen i5 megteszi akár egy i5-3450.
    VGA: Megteszi.
    RAM: Ez is jó lesz.
    HDD: izé rendszer alá valami 1 tányéros jobb lenne, de ez is jó lesz max kicsit lasabb
    ODD: OK, ha arrafele van még Nec/Sony optiarc akkor azt vedd hangos viszont nagyon precíz, ha nem nagyon használod akkor mind1.
    HÁZ: Jó lesz a plus-ban elvileg van elég venti is (bár még nem láttam erről tesztet de kíváncsi vagyok rá én is)

    TÁP: SIkerült belenyulni a vargáné kategóriába, legalábbis a tápos totyik által összeállított ajánlható tápok között nincs a TT tápoknál a TR2 szériát ajánlják, de annál is figyelni kell a pontos tipusra RE-re végződjön és ne RU-ra.
    Módosítok: Rákerestem a tápos totyikban de nem igazán volt erről szó viszont van akinek ajánlották már szóval annyira rossz nem lehet de ennyiért kapnál jobbat is. Itt van egy teszt erről a konklúziót legalább olvasd el, a venti hangjára panaszkodnak.
    Én 22k Huf-ért tuti egy Be Quiet! straight power e9 450w, tápot vennék eleve nem tudom minek neked az a 600-as táp cfx-et akarsz? Vagy a Tuning miatt gondoltad? Ha nem lesz tuning ez a táp szerintem jobb választás, vagy fsp aurum 400W, ha nagyobb tápot akarsz akkor fsp raider 550W Bronz minősítéssel de 89%-os hatásfokkal (kb aurum gold belsős persze néhol van benne egy kis olcsósítás de errefele nagyon ajánlott ebben a kategóriában, meg ugye a hatásfok is mutatja hogy kb gold belsős tápot ajánlanak bronze minősítésben).
    Csifiből most a CTG sorozat a menő de az szürke táp bár gondolom téged nem zavar, az írásod alapján, ha mindenképpen a felsorolt tápok közül kell választani akkor legyen egy 500-as CTG vagy akár 550-es is lehet ezek olyan 400-450W -ot le is adnak ezek olcsóbb kategóriát képviselnek de mégis minőségi.

    Proci Hűtő: Nem ismerem ezt a Zalmant amit tudok az az hogy az alpenföhn nagyon jó hűtőket gyárt, pl a Brocken ~11k-ért tudja azt amit a Noctua ~21k-ért.
    Egyéb tesztek
    Zajszintről is
    Vízhűtést nem ajánlom....

    Ami fontos neked:
    -Nem ismerem azt a házat nem tudom milyen ventik vannak benne.
    -Nem vagyok jövőbe látó, majd kiderül hogy az új konzolgeneráció mit tud és ezt hogy követi le a pc, de gyanítom ~3 évig biztos el leszel (még ha nem is full grafikán), én lassan 2 éves VGA kártyával is el vagyok nem jött még olyan játék ami miatt cserélni kellett volna.
    -Ezt nem igazán értem a hdmi arra való hogy a hangot is átvigye, de gondolom ezekre a legújabb hdmi került, talán "1.4a" a legújabb, nézd meg hogy van-e rajta.

    Nem tudom mikor lenne értelme venni karácsonykor valszeg készlethiány lehet 1-2 alkatrészből, de a fene se tudja, akik már több ideje követik nyomon a hardvereket mint én majd segítenek ebben.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22503 üzenetére

    De jó sikerült bezárni az ablakot.

    Na újra:

    Proci + lap: K-s proci tuningos és neked kellene tuningolni, amit ha nem akarsz akkor nagyon felesleges.
    Meg mellé a Z77-es lap is. Inkább vedd a nem K-s i5-öt és mellé azt a B75-ös Asus lapot, vagy esetleg ha szeretnéd vehetsz I7-3770-et is kijön az árkülönbözetből szerintem, habár én feleslegesnek tartom, mert az i5 se lesz proci limites.

    Táp:
    Még mindig nem értem minek akarsz ekkora tápot venni.
    Itt van egy teszt 4,2Ghz-re húzott i7-essel, igaz ez a 270W nem csúcsérték de 300W-nál nem hiszem hogy többet fogyasztana ez a konfig és akkor ugye te alaporajelen használnád, szóval egy minőségi 450 vagy 500W-os táp bőven megfelelő lenne.
    Mondjuk ez: Be Quiet! Straight Power E9 CM modular - 480 Watt
    Ha nem fontos a modularitás akkor 6 euroval olcsóbban van 500W-os e9-es is.
    Mindkettő gold minősítésű.

    Ram: Mint mondtam az intelek csak 1600Mhz-es ramokat támogatnak de ezeknek sincs kb semmi előnyük az 1333Mhz-esekhez, esetleg tuningnál profitál valamit az 1600-as, de gyorsabb ramot venni pénz kidobás, főleg hogy hivatalosan nem is kezeli.

    HDD: A seagate-re nálunk csak 1 év garit vállalnak ezért WD-ket ajánlunk inkább, mert azokra 2 év gari van, meg eleve WD-t akartál nem? De ha nem lesz gond vele akkor jó lesz a Seagate is :)

    CPU-cooler: Egyén függő van akinek bőven elég van akit zavar, de szerintem a vga-d el fogja nyomni a hangját. Ha akarsz venni valamit rá akkor alpenföhn sella vagy loki ami még viszonylag olcsó és ahhoz képest elég jó ezeken 9cm-es ventik vannak, vagy xigmatek gaia 12cm-es ventivel. Drágábbat nem érdemes rá venni, a gaia-t is már tuningra ajánljuk.

    Kérdésekre a válasz:
    - Igen
    - Nem, neked kell húzni ha ilyet akarasz. Igen ha húzod akkor több hő keletkezik, te is jobban izzadsz ha meghajtanak :)
    - Fentebb írtam a lapokról, röviden Z77 enged tuningolni, H77, B77 nem engedi a tuningot. A B75 a H77 butított változata, annyi hogy nem tudja a raidet ami sok embernek felesleges meg az ISRT-t ez egy SSD caching, de a nagy SSD-k miatt ez is felesleges, tehát tökéletesen megfelel a B75 is.
    - Fentebb írtam a ramokról, nem hoz semmi pluszt ráadásul nem is támogatja az intel, egyedül az AMD apuinál van kézel fogható gyorsulás a gyorsabb ramoktól. Vedd az 1600-asat.
    - A ventik nem sokat fogyasztanak nem mérvadó. De azért bekérdeztem a tápos totyikba majd ha ott válaszolnak akkor megírom priviben.

    Az arc midi házról majd SK mond véleményt . Én egy Xigmatek Midgard II-be raknám a konfigot, mondjuk abba kellene + venti is. Esetleg valamelyik Zalman Z9/Z11 vagy Z5 plus is megfelelő lehet. De majd ebben tényleg SK segít.
    Mondjuk ez alapján nem rossz ház az arc midi sem.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • sunmao

    csendes tag

    válasz sunmao #22593 üzenetére

    Közben megnéztem a ph NVIDIA GTX 670 tesztjét és azt kell hogy mondjam, hogy lehet a GTX 680-al egy kicsit elszaladt velem a ló. Ugyanis a tesztben maximum 10 FPS eltérés volt a két kártya között, de az is csak itt-ott volt jellemző, inkább 6-7. A két kártya között viszont 130€ az árkülönbség! Az az érzésem, hogy akármilyen követelmények is jönnek majd a következő években a 670 ugyanannyira fogja megállni a helyét mint a 680.

    Amúgy azt még le sem írtam mikkel szeretnék játszani, itt van pár játék amit szeretnék FullHD-ban TV-n kontrollerrel játszani: Prototype 2, Batman Arkham City, Just Cause 2, Skyrim, AC 3

    Illetve monitoron, egérrel: Dota2 meg esetleg más FPS-ek.

    Elvileg a 670-nek sem kéne megizzadnia FullHD-ban ezekkel a játékokkal, el fog menni így is full grafikán, vagy kell lejjebb adnom az igényeimből ha ezt a kártyát választom? Gondolok itt ilyenre, hogy NVIDIA driverben Vertical sync off, meg AA levétele, illetve a játékbeállításoknál gyengíteni a dolgokon.

  • #98593280

    törölt tag

    válasz sunmao #22607 üzenetére

    A Sella az 9 centis hűtő, miért ne férne bele? Amúgy le lehet szerelni az oldalsó ventit, akkor elég sok 12-es cpu cooler is belefér. Ennek a Be Quiet-nek a kábelei 55 centisek, szerintem elég lesz, max egy 4 pines hosszabbító kellhet, de az is csak azért, mert nem fér be a dugó esetleg a 4-8 lyukas helyen. Az én CX430-asomé nem fért be, azért használtam 4 pines hosszabbítót. 300 Ft, érdemes beszerezni egyben az alkatrészekkel. Ha meg nem kell, elfér otthon.

    Egy darab ventilátor kb. 2-4 wattot fogyaszt, nem tétel. Manapság kizárólag a CPU és főleg az izmosabb VGA karik fogyasztásával kell számolni. Az hogy mennyi venti, hdd, odd egyéb kütyü van a házban, tök mind1.

    Nagyon hosszú ez a HSZ, nincs időm elemezni. Az árakat Te magad is össze tudod hasonlítani, ott az árgép.hu, ami zöld, az kapható.

    A Zalman Z11-nek nagyon jó a hűtése, a PCI slot-ok csak kitörhetősek, a HDD-k mellett dolgozik egy-egy 8 centis venti. A Fractal Arc Mini-nek is jó a hűtése, azt teszteltem, hibát nem igazán találtam rajta. MIndkettő jó ház. A Zalman LED-es ventik mondjuk elég gyengén hűtenek, a Fractal-ok közepesen. Mindkét házat lehetne tovább javítani hűtés szempontjából, de nem annyira fontos, hozzák az elvárt szintet bőven. Formai dolgok dönthetne, a Z11 extravagáns, az Arc Midi letisztult. Én bármelyiket szívesen használnám itthon:) Nem szívesen tennék a kettő között különbséget. Kiváló házak!

    [ Szerkesztve ]

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22593 üzenetére

    Mindenek előtt most akkor szerintem gondold végig hogy akarsz-e ennyit költeni a gépre mert sokkal kevesebb keretből indultunk ki!!!

    Nah de akkor nézzük sorjában:
    Zalman házzal nem vesztesz SK tesztjét nézd végig itt a Z9-ről lesz szó az elején de a végén ott van a Z11-es tesztje is. Ár érték arányban is az egyik legjobbak között van, SK szerint.
    100 juró az összeszerelés? :Y Az igeeen.

    A CL-nek hogy őszinte legyek nem tudom mennyi értelme van, az alap az a CL9-es, gyors utánna néztem forumokon szerintük sincs értelme, csak pár "gamernél" e-penis növelő hatása van.

    Az 1 modul már inkább megfontolandó, mivel elég magas ramokat választottál nem tudom hirtelen elférnek-e a cpu hűtő mellett/alatt, mert lehet rálóg a venti az első slot-ra, habár legfeljebb átrakják máshova őket.
    Sella teszt 1,
    92mm-es hűtők tesztje, itt a Loki jött ki nyertesnek, mondjuk a miértjét nem értem, mert szinte ugyanazt hozta mint a Loki, egyedül max fordulaton verte a sellát, de ez nem is meglepő (Sella 2200-2300, Loki 2800-2900 rpm-es).

    VGA kártya: Jól látod a 670 is bőven elég lesz (nállunk 40k van a két kártya között viszont ~9%-al erősebb csak a 680), főleg hogy sokan a sima 660-nal játszanak FHD-ben a 660Ti is elégséges lenne amit legelőször kinéztél, de a 670-el tuti nem lesz gondod (mondjuk én inkább ATI párti vagyok, egyrészt a GCN arhitektúra jobban kezeli a bonyolult számításokat (Compute) másrészt a memória sávszél is picit nagyobb), teszt + összegzés
    Azt azért hozzá kell tenni hogy ezek a kártyák (Akár ATI-nál akár NVidiánál) inkább a többmonitoros rendszerekre van tervezve, ha belefér a keretbe persze vedd meg nyugodtan a 670-et (vagy 7970-et kicsivel többért, de nem akarlak rábeszélni semmire mert itt már mindkét kártya nagyon jó) azzal pár évig nem hiszem hogy gondod lenne, de .
    Amúgy a kérdésedre ott a válasz az összegzésnél is, hogy gyakorlatilag semmit sem nyirbáltak meg:
    "csak egyetlen SMX modult tiltottak le, míg a memóriákat és ezzel együtt vezérlést érintetlenül hagyták. A GTX 680-nál bemutatkozott új funkciók megmaradtak, ergo jelen van a GPU Boost, az Adaptive Vsync, valamint a FXAA is, mely szintén hasznos lehet bizonyos szituációkban. Ezeken felül ne feledkezzünk meg az NVENC nevű dedikált enkódolóról, mely a H.264-es videók transzkódolását gyorsítja fel. Végül, de nem utolsósorban már ez a GeForce kártya is képes 3 vagy akár 4 megjelenítő egyidejű meghajtására."

    Márkát tekintve kérdez be a VGA-s totyikba, meg a lentebbi kérdésekkel is, de kizártnak tartom hogy ne tudnál ezzel a kártyával ultra beállítások mellett játszani... Ha megnézed azt a tesztet (elég csak a játék teszteket) ott láthatod hogy teljesen felhúztak minden-t és úgy érték el azokat az fps értékeket amiket mértek (átlag majdnem mindenütt 60fps felett, min fps meg 30 felett), ha több fps-t akarsz nyilván leveszel 1-2 dolgot. (csak a nagyon optimalizálatlan játékoknál lehet probléma, az hogy nem megy ultrán minden pl metro 2033, de ott is csak a minimum fps-ekkel adódhat probléma ami kellemetlen laggokat okozhat)
    Engem személy szerint a Giga megoldásai hidegen hagynak, mivel olcsóbb szegmensben nem a minőségükről híresek mostanában (a prémium termékek, mint ez is az más tészta arra odafigyelnek ahogy illik)

    Az RE4 az elvileg Raid Edition, tehát masszivabb használatra van tervezve (mondom elvileg), meg ott van a tipusnál hogy 24/7, tehát minősítve van arra hogy állandó használatot is bírja.A másik meg Black edition elvileg ez is masszív használatra van tervezve erre nem véletlen adnak 5 év garit erre is (meg az RE4-re is). Amúgy itt írják mi a különbség az RE4 és a többi asztali között.
    Mi SSD mellég Green-es vinyot ajánlunk mivel játékok alá bőven elég az 5400 RPM is meg minden itt az EZRX tipus ami most jó,
    Ha nem akarsz olcsóbb tipust venni (Blue vagy Green) akkor én az RE4-et ajánlom mivel alig van különbség árban, állítólag strapabíróbb (nyilvánvaló a Raid nem kíméli a HDD-t).
    Ja és mielőtt megkérdeznéd vagy a boltosok kavarnának, mind1 hogy sata2 vagy sata3-as HDD-t veszel mert nem éri el a HDD-k sebbesége a sata2-t sem.

    I7 vs I5: Alapvetően FHD-re VGA kártya kell és nem proci, a Trinity-s tesztben beraktak i3-as mellé 7970-et és ott is látszódott hogy vga limit van és nem proci limit, szóval habár nem vagyok jővőbelátó, de jelenleg csak pár játék használja ki a 4 magot, a többi annyit se (az i5-ös 4 magos proci) többet meg a közeljövőben nem hiszem hogy kihasználna bármi is, szóval én feleslegesnek érzem az i7-et, de én még talán olcsóbb i5-öt is vennék, de persze ha nincs jelentős árkülönbözet akkor maradhat ez is.

    Amúgy
    Az FSP belsővel nem tudom mi baja van a srácnak, az aurumhoz hasonló belsővel rendelkezik az e9-es széria, nem mellesleg a névleges teljesítményének 95%-át le tudja adni (ezért gold).
    Az meg mindent elmond a srácról hogy szerinte a konfigod 450W-ot eszik holott 300W-nál többet nem igen fog enni a konfigod. Be is linkeltem hogy a tesztben a fogyasztása terhelve mennyit fogyaszt.
    Az amit ő mond (hogy a vga kártyákon mi van feltüntetve) az pont a gagyi tápok miatt van amik jó ha a teljesítményük 50%-át leadja, de ezek szerint ezzel sincs tisztában.
    Mondom kérdez be a tápos totyikba, mert a tápokhoz én se értek igazán ők jobban benne vannak és tudják hogy mi milyen belsővel van szerelve.
    Ezt nyugodtan másold be oda kíváncsi vagyok én is a válaszra, de én már nem kérdezem meg :D
    Amúgy azok a tápok is jók nyilván.
    Seasonic S12II 520 Bronze, veheted ezt is, árban kb ugyanott van, kérdezd meg a tápos totyikban hogy melyiket ajánlják jobban, nehogy az legyen hogy ne járj utána te is saját magad és utána szidj engem is meg magadat is!!
    Mellesleg most beleolvasva ugyanazt tudom mondani: 450-500W-os tápokat ajánlanak a 670/680 alá is mert jóval kevesebbet esznek mint az 5XX széria tagjai. Én meg nekik jobban hiszek mint a HUP-ra íróknak.

    Apropó a monitorodnak milyen a tipusa? Vagy azt is most akarod venni?

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22593 üzenetére

    Na mostmár összeállítottam én is egy konfigot abból a boltból amit belinkeltél:

    Lap: ASUS P8B75-M 81,90 //~10 eurot sporolnál az asrock B75 pro3-mal
    CPU: i5-3470 (Szerintem oem) 167,90
    CPU-Cooler: Alpenföhn Sella 17,99 //vagy alpenföhn Brocken ~37,90 , ha komolyabbat akarsz
    RAM: DDR3-1600 Corsair DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit CML8GX3M2A1600C9B, Vengeance Blue ~42,49
    SSD: Samsung 830series 2,5" 128 GB (vagy a Corsair Force GT) ~109,90 //mindkettő ára ennyi az új samukat ne vedd meg vagy a 830-ast vagy a Force GT-t
    HDD: Western Digital WD10EZRX 1 TB 68,90
    VGA: Gainward GTX 670 349 // van gyárilag túlhajtott +30 ájró-ért de szerintem nem éri meg
    ODD: tökmind1 ~20-22 euro
    Táp: be quiet straight power e9 500W 93,90
    Ház: Zalman Z11 Plus 59,90 //elvileg tele van pakolva ventikkel
    Zwischensumme Összeessen: € 991,88* +20 ajro a DVD író,

    Tehát 1000 euróból megvagy és úgy hogy semmivel sem rosszabb ez a konfig.
    200Mhz-el alacsonyabb a cpu órajele viszont jóval olcsóbb.
    HDD green-es, ha nem akarsz 5400 rpm-es HDD-t akkor válaszd a Blue-t, vagy ha nagyon rá vagy kattanva akkor az RE4-et az +30 euró de még így is 1040-1050 euronál tartasz és marad 350 eurod amiből akár vehetsz egy normális ips paneles monitort is ha kell vagy ha most veszel monitort ha van akkor tárgytalan(Dell ultrasharp U2412m vagy U2312HM)

    Ja RAM-ból low profile-osat választottam ki (a képek alapján te is látod hogy melyiken van nagy hűtőborda vagy melyiken van kicsi ami éppen csak rá van hajtva a ramra és nincs olyan nagy kiálló része)

    (#22631) ShellKretor
    Aha így már érthető, a saját felfogatás tényleg jobban hangzik, mondjuk ettől függetlenül még nem tudja megvenni mert az adott boltban nincs Loki.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22669 üzenetére

    Nem akarlak rábeszélni az asrockra mert nincs olyan hatalmas árbeli difi :) (Régen tényleg rossz volt de annak van vagy 5-10 éve, én most a giga lapokkal vagyok óvatos).
    Prociból oem-et vegyél legalább ha már nem hallgatsz rám :) (az amelyiknek a képe mellett nincs doboz, ahhoz nem kapsz gyári hűtőt, de neked nem is kell viszont ~10 euro-val olcsóbb kb)
    Ramos topicba felesleges volt bekérdezni vedd a legolcsóbb CL9-es 1600Mhz-es ramot (lehetőleg low profile-os legyen ne azt a böszme nagy hűtőbordásat vedd, bár a sella nem olyan hatalmas hűtő...)
    HDD: Én továbbra is az RE4-et mondanám, ha már ilyen drága HDD-t veszel akkor legyen is értelme a pénz szórásnak :) Vagy legalább kérdez be a HDD-s topic-ba hogy ezek közül melyik 1 tányéros. Itt az első HSz-ben szerepel az a HDD amit te is kinéztél, viszont a kövi linken nem.
    Ajánlott HDD-k
    "- Miért nem szerepelnek WD Caviar Blackek és Velociraptorok a listában?
    - Egyrészt mert régi konstrukciók (500GB-os tányérokkal szereltek), másrészt mert nagyon nagy felárat kérnek az 5 év garanciáért cserébe, harmadrészt pedig a hangjuk miatt. I/O műveleteknél kicsit gyorsabbak mint az itt rendszerlemeznek ajánlott HDD-k, de ha valaki gyorsabb rendszerlemezt szeretne, annak érdemesebb inkább SSD után néznie."

    De látom nagyon rá vagy kattanva így azt mondom vedd meg azt a black-et.
    Táp: Szerintem neked is ezt fogja válaszolni de lehet kifejti bővebben.
    Nem is ajánlottam neked inteles SSD-t én samut ajánlottam de mint annyiszor leírtam jó lesz a corsair is.
    Monitorral kapcsolatban meg majd a monitoros topicban felhomályosítanak (de röviden igen szebbek a színek is rajta, meg van egyéb jó és rossz tulajdonsága is az egyetlen rossz tulajdonság az ips glow, ezt megnézheted yutubeon is, viszont ezen kívül csak pozitívumokat lehet rá mondani), csak kíváncsi voltam hogy ehhez az erőműhöz milyen monitort párosítasz, nem mondtam hogy vegyél még monitort is, csak már kellőképpen elővigyázatos vagyok :DD
    Ha szereted azt a monitort meg jó neked akkor hülyeség lenne cserélni.

    Amúgy hidd el nekem hogy az az 1400-1500 eurós gép amit másodjára ide beírtál (vagy linkeltél) semmivel sem lenne jobb mint ez az 1050 eurós gép, érzetre legalábbis :)

    Crias

  • csuszi

    aktív tag

    válasz sunmao #22674 üzenetére

    túlvariálod a dolgot.
    már pár napja követem a vesszőfutásod...:)
    vga a lényeg. processzor olyan kell ami kihajtja a vga-t. nem kell több játékra.
    hdd majdnem mindegy, a megbízhatóság számít.
    kell gy ssd oszt jóccaka.
    ram, megint hót mindegy, 1600 is csak azért, mert olcsó. megbízhatóság megint a lényeg. ezért nem is értem miért zárkózol el a kingstone-tól...
    táp 450 es szintén megbízhatóság a fő szempont.
    alaplap, legyen stabil, és tudja fogadni a komponenseket.
    már ezerszer rábólintottak a legújabb konfigodra, tökéletes. az első tényleg egy kalap szar volt. inbalance.
    csak arra kell vigyázni, hogy az egyes komponensek ne szaladjanak el a többi mellett.
    a prohardver-en meg nem csak fórumozni kell, ott a rakat teszt.

    egy jó tanács, nem csak géppel kapcsolatban:
    az érzelmeid miért befolyásolnak egy szimplán pénzügyi döntést?
    sose értettem a hívőket. nokia telefonom volt amikor az volt a legjobb. majd samu majd samu majd htc stb.
    ugyanez gépnél. amd-et vettem amikor az volt a legjobb az adott célra az adott árszegmensben, és intelt ha az volt. nvidia ati? hát amelyik jobb. speciel csak azért szólok, mert jelenleg fogyasztásban innovációban jelenleg az ati a jobb. nvidia erőből hozza a tesztgyőzelmeket. mondom ezt úgy, hogy nvidi-am van. de éppen ati jön. ;)
    ez az információ ugyan pár hónapos, én aztán rest vagyok utánanézni az alktualitásnak, de ez a Te dolgod.
    a fórum mankó, nem kerekesszék. nem arra van, hogy mindenki mindent tudjon helyetted, nem nagy kunszt kicsit utánaolvasni a dolgoknak, és az áraknak.
    teszem azt 2-őt azaz 2őt megnézek neked,
    ati 7850 44rugó a legolcsóbb
    660 55 ezer. megér 5fps-t plusz? információ: prohardver és árgép.
    fogyazstás 199 vs 173.

    és amit Te néztél ki:
    670 95rugó
    7950 74.
    7970 99
    valahol a kettő között van, valahol jobb a 7950!!! valahol 7970es szinten van,
    említetted hogy batman-ezel. hát akkor miért nem nézed meg hogy abban hogy teljesít?
    segítek (pedig pont erre írtam hogy ez mankó, támpont, nem helyettesíti a te energiád, tanulni akarásod):
    a 7950-es 20 rugóval olcsóbban jobb mint a 670-esed.
    érzelmeknek helye nincs ilyen döntésekben, az csak a gyártók érdeke, palástolni hibáikat gyengébb teljesítményüket. tudatos vásárló, tudatos vásárlás...vagy saját magad ellensége lehetsz, bedőlve marketingnek, érzelmi befolyásolásnak.

    és végül nem neked (egyelőre)
    beírnak ide kismillióan, segítségért. megkapják, továbbállnak, mintha ez természetes lenne, komolyan visszataszító, hogy pl sk hány száz embernek segített itt már, és hány köszönetet kapott...szégyen.
    és ez nem offense, csak tanács. nem bántás, ahogy látod rád szántam kis időt, támpontot nyújtottam.
    ne sértődj, olvass, haladj.
    ;)

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22674 üzenetére

    Kicsit tényleg túlvariálod :)
    Low profile: nincs rajta bazi nagy hűtő, a másikon meg magas hűtő van én csak biztonságból ajánlottam a low profile-osat na meg ahogy néztem nincs is különbség árban (abban a boltban). Vedd meg azt amit szemre látsz hogy kicsi hűtőborda van rajta a többi nem lényeg a ramnak nem kell ekkora jelentőséget tulajdonítani az én gépemben olyan ram van amin nincs is hűtőborda mert minek...

    HDD: Régebben az volt a mondás hogy SSD-t azért valamelyest kímélni kellene namost ha játékot telepítesz rá akkor az tudja termelni az írásokat, igaz a minimum fps-t növeli. A Green-es HDD-vel akkor van gubanc amikor a rendszer is azon van, akkor előfordulhat hogy laggol de így hogy a rendszer az ssd-n van így nem lesz gond max pár másodperccel lassabban tölt be a játék kb ennyi a különbség. De ha gyorsabbat akarsz és elég az 500GB is akkor vedd ezt a blue-t: WD5000AAKX 500 GB, gyors egytányéros.
    Hogy ne lenne WD10EZRX? Itt látom a webshopban 68,90 ájró, ez is 1 tányéros és gyors is ahhoz képest hogy 5400rpm-es, sok blue wd-t (7200rpm) is befog sebességben.
    A fejparkolós részt meg remélem elolvastad, elvileg ezt a szériát már nem érinti az ami ~ 1éve volt, hogy állandóan parkolni akart, viszont amit belinkeltem neked ajánlott HDD-s cikket ott írják hogy lehet állítgatni ezt:
    "A két csillaggal (**) megjelölt HDD-k sűrűn parkolják a fejüket, amit a 193-as Load/Unload Cycle Count SMART attribútum mutat. A fejparkolást WD winchestereknél (nem mindegyik típusnál!) a gyártó által kiadott WDIDLE programmal lehet átállítani"

    Hmm érdekes még van raktáron Samsung HD103SJ ? Az egy elég jó szériája volt a Samunak de már vagy 1 éve kivonultak a HDD piacról. Lehet csak a név miatt maradt, mert a Seagate tovább vitte ezt a szériát.
    De ha tényleg akarsz játékokat is pakolni az SSD-re akkor én megint csak azt mondom hogy az általam ajánlott 830-as samut vedd (ne az újabb fajtát, hanem amit most vonnak ki forgalomból), Emiatt nem sok SSD bír ki ennyi írást.
    Samsung 830 256GB Day 252
    (GiB) 6,282,908
    (TiB) 6,135
    (PiB) 6.03

    CPU: ezt is túlkomplikálod :) A gyári hűtő 4-5 eurónál többet nem ér, ezért nincs akkora különbség, az meg hogy egyes termékek drágábbak? Sok mindentől függhet, akció, készlethiány, kereslet, stb nem vagyok marketinges.

    Crias

  • csuszi

    aktív tag

    válasz sunmao #22724 üzenetére

    a seasonic nagyon jó táp.
    de a vga-t ha batmenezel cserélném ati-ra.
    a coolernél meg van jobb választás. brocken. nem több sokkal, és sokkal sokkal sokkal sokkal jobb :) ha nem a legjobb ár/értékben. minden tesztnél különösen ajánlott.

  • csuszi

    aktív tag

    válasz sunmao #22735 üzenetére

    a brockent nem a hűtés miatt ajánlottam, hanem a hang miatt.

    nvidia ati előre eldöntésedről meg már leírtam a véleményem.
    butaság szemellenzősen vásárolni.

  • Crias

    senior tag

    válasz sunmao #22735 üzenetére

    Jó lesz a konfig.
    Az a táp is megfelelő, ahogy mondtam, kb egy kategória, habár az egybehagyott 12V-os ág tényleg nem hátrány, viszont ahogy írták is a be quiet-nek jobb a hatásfoka (kb ugynaannyiért), de lényegében mind1 melyiket veszed, vedd a seasonic-ot, azzal te is nyugodt leszel legalább, az is jó választás:)
    Mellesleg azért ajánlottam low profile-os lapot mert az biztos befér minden hűtő alá, na meg azért mert amúgy sincs sok értelme a hűtőbordás ramoknak.

    Az SSD pátyolgatása tényleg kicsit túlzás, de én nem igen látom értelmét arra rakni a játékokat főleg hogy WD BLUE-t veszel, mondjuk amivel nagyon szeretsz játszani azt rárakhatod, csak ha sokat pakolgatod rá a játékokat azzal gyorsan tudod amortizálni, de ahogy belinkeltem az a 240-es samu már nagyon sokat kibírt :)
    Szóval használd nyugodtan (de azért ne strapáld agyon :) ), de ez az én személyes véleményem aztán vagy megfogadod vagy nem, elvileg intenzív használat mellett is bírnia kell ennek az ssd-nek a gyűrődést.

    Ja mellesleg Szeged mellett vagyok úgyhogy ez a sörözés most elmarad :)

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • xtevo

    őstag

    válasz sunmao #23212 üzenetére

    Bár nem Crias vagyok, de azért megpróbálok segíteni. ;) A Zalman fogad ATX méretű lapokat, így mindegy, hogy mATX, vagy ATX alaplapot veszel.
    Corsair Force GT is bitangjó ssd nem jársz vele rosszul, én egy 60gb-os verziót használok, és minden frankó.

    Alaplap tekintetében, ár függvényében, ezeket javasolnám:
    Asus P8B75-M LX - olcsóbb
    Asus P8H77-V - drágább

  • jediweb

    aktív tag

    válasz sunmao #23254 üzenetére

    Ha tuningolni nem akarsz , akkor minek a proci hűtő , akkor teljesen felesleges ... a gyári tökéletes ...

    jediweb

  • xtevo

    őstag

    válasz sunmao #23246 üzenetére

    Csak nyugodtan, vagy esetleg ide is benézhetsz: Milyen alaplapot?
    Felszereltségben, szolgáltatásokban az Asus P8H77-V a csúcs ha maradunk a h77 chipset-nél.

Új hozzászólás Aktív témák