Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thomas19

    tag

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Elsősorban videó lejátszásra, böngészésre, de azért nem ártana, ha mennének rajta a nem csúcsgrafikájú játékok is, pl. Bluestacks Android emulátor gond nélkül fusson akár háttérben is, ha közben mondjuk videózok. Ami nagyon fontos, hogy le tudjam játszani vele a modernebb kódolású videókat (H.265, VP9…), valamint stream oldalak (pl. Youtube) fussanak akadozásmentesen 1080p felbontásban. 1 gigabites netet bírja, mert most kb. 80-90 mbittel tudok tölteni.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Samsung HD154UI 1,5 TB HDD SATA II 7200 Rpm
    - Adata SU800 128 GB SSD SATA3
    - BD-író SATA

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház, táp, alaplap, proci, RAM, videókártya, HDD, esetleg új BD-író a régi mellé, ha befér a keretbe, de ezt később is bele tudom tenni.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nagyon maximum 100e Ft, de minél olcsóbb, annál jobb, használt megoldás is lehet.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Monitor: 20 éves CRT (Sony Multiscan E250), 1600x1200 77Hz-en, csatlakozó: 15 pin HD D-Sub (HD-15), nem értek ehhez, innen írtam ki:
    https://www.cnet.com/products/sony-cpd-e250-crt-monitor-17/
    De nem is ez a lényeg, mert általában a TV-met használom monitorként, ami 1920x1080, 60Hz, HDMI csatlakozó. A monitor csak arra kell, hogy ne a TV menjen egész nap. De majd idővel abból is szeretnék valami modernebbet. Kétlem, hogy bármelyik is támogatna olyasmiket.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    HDD 3-4 TB-os kellene. Nagy ház, amiben kényelmesen elférnek a dolgok. Legyen összeszerelve, csak azt a 3 megtartott dolgot kelljen beletennem. Esetleg kompletten megvett használt gép is játszik, amiben majd a hozzá adott kis vinyót kicserélem, ha így olcsóbban kijön, és van hely a megtartott alkatrészeknek.

  • Thomas19

    tag

    válasz palfitom #140137 üzenetére

    Köszi szépen! Tegnap már játszogattam az Ipon gépösszeállítójával, de most már legalább vannak támpontjaim, hogy miket érdemes belerakni! :) De akkor megnézem az Aquánál is, náluk régebben többször vásároltam.

  • Thomas19

    tag

    válasz palfitom #140137 üzenetére

    Most lett igazán aktuális a gépvásárlás, a múltkor kapott javaslatok alapján ezt a konfigot állítottam össze egyelőre (ezek az Ipon árai, de a többi üzletnél is csak minimális eltérések vannak):

    Alaplap: Gigabyte B450 Aorus M - 27290
    A 6 SATA csatlakozó miatt választotta ezt a relatív drága darabot, mert a jelenlegi gépemben 2 optikai meghajtó van a 2 HDD és SSD mellett. Az igaz, hogy a DVD író IDE-s, így csak a BD-írót tudom átvinni, de így legalább megvan a lehetőségem, hogy később vegyek még egy írót, és ne kelljen annyit cserélgetni a lemezeket. Szerintetek megéri a +5000 Ft a másik Gigabyte-hoz képest emiatt?

    Proci: AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel - 27690
    Olvastam tesztet is róla, meggyőzött, hogy jó lesz ez a proci nekem arra, amire használni akarom. Az egyetlen aggályom, hogy soha nem volt még AMD procim, nem kell tőle félni? Lehúz ez is lazán 11 évet, mint a mostani Intelem?

    RAM: HyperX 2*4GB Fury DDR4 3200MHz CL18 - 18780
    Itt egy kicsit bizonytalan vagyok, arra még rájöttem, hogy a 3000CL16 és a 3200CL16 arra vonatkozott, hogy 3000 vagy 3200 Mhz-es legyen (a tesztben is pont ezt írták), viszont ez a CL 16 nem tudom, mennyire fontos, és hogy ez az összes típusra vonatkozott utána, tehát ez a CL18-as nem lesz jó nekem? Mivel az Iponon már nem sok 4 GB-osat árulnak, ezt találtam alternatívának: G.SKILL 2*8GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-8GISB - ez + 8000 Ft lenne, megér annyit a 16 GB RAM, még ha ez csak 30000 Mhz-es is? De legalább CL 16-os.

    HDD: Toshiba P300 (7200rpm) 3TB - 22290
    Ez nem igazán kérdéses, verhetetlen az ára, ha még megbízható is, akkor egyértelmű. Mondjuk 4 TB-osat szerettem volna inkább, de azt nem találtam, az X300-as meg 10 ezerrel drágább, azt azért túlzásnak érzem +1 TB-ért.

    Ház: Aerocool Aero 500 - 13190
    Na itt voltam a legnagyobb gondban, végül nem is a javasoltakból, hanem a topic fejlécében ajánlottak közül választottam egy ATX-es házat, mert a felsoroltakban általában csak 1 vagy 0 optikai meghajtónak való hely volt, és ha már azt az alaplapot veszem, nem ártana egy ilyet házat találni hozzá:) De amúgy sem árt az ATX ház, ezek nagyobbak, levegősebbek, könnyebben szerelhetőek, nem? Na mindegy, ez a típus volt a legszimpatikusabb, de igazából jobban szeretnék egy olyan házat, amilyen most is van, hogy van az előlapján van egy kihajtható ajtó, és nem látom az optikai meghajtók LED-jeinek villogását. Ilyet tudtok nekem mondani ebben az árban? Feljebb menni már nem igazán szeretnék. Az ilyen ablakos megoldások teljesen feleslegesek, úgyis az asztal alatt van, de éjjel zavaró számomra bármilyen felesleges LED fény.

    Táp: CHIEFTEC GPE-400S ECO 400W - 11590
    Nincs nagyon mit mondanom erről, gőzöm nincs a tápokról, ez volt a legolcsóbb az ajánlottak közül, ha jó, akkor mehet.

    Összeszerelés és tesztelés: 2540 + 990
    Erre mindenképp szükség van, mert egy működő gépet szeretnék kézhez kapni, de a BIOS frissítéssel mi a helyzet? Én inkább nem játszadoznék vele, de ha nem szükséges, akkor inkább megspórolnám ezt az 1499 Ft-ot, úgyis rendesen túlmentem már a kereten. Vagy a tesztelés során kijön, ha frissíteni kell a BIOS-t és szólnak?

    Összesen: 124.360.-
    Eléggé túlment a 100 ezres kereten, de ez még talán belefér. Ha azt mondjátok, hogy kell a 2*8 GB RAM, akkor a 130-on is átlépünk. Szerintetek lehetne valahol faragni belőle vagy nem érdemes? Az alaplapon talán lehetne, ha elengedem a 6 SATA-t, meg talán egy egyszerűbb házat is lehetne. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert már napok óta ezzel foglalkozom:)

    [ Szerkesztve ]

  • Thomas19

    tag

    válasz hobizoli #143207 üzenetére

    Köszi az észrevételeket, tényleg tök örülök minden segítségnek:) Hát van még min gondolkodni...

    Ahogy nézem, ez az Athlon 200GE sokkal-sokkal gyengébb processzor, és annyit azért nem spórolnék vele. Ebben a Ryzenben az tetszett, hogy jó VGA is van benne, és a teszt szerint 1080p low felbontáson még egész új játékok is játszhatóak lennének vele. Jó, nem vagyok egy akkora játékos, ahogy írtam is, de azért bajnak nem baj, ha ilyesmire is használható. Arra már rájöttem, hogy mondjuk a 2016-os Doom nem fog elindulni vele, de most azt mondom, hogy boldog leszek, ha a Bluestacks megy pár példányban és tudok mellette videózni, meg hogy mondjuk végre kipróbálhatom a Diablo III-at, a kedvenc játékom már 7 éves folytatását, ez bőven benne van, ezt csekkoltam. De ha majd idővel tennék mellé egy jobb videokártyát, még a Doomot is működésre lehetne bírni, ami már számomra tényleg kb. felfoghatatlan tartomány:) Szóval jó lenne, ha ebben is benne lenne 10 év, mint az előző konfigban, és biztos hogy találnék még az elmúlt 8-10 év címeiből olyanokat, amivel szívesen eljátszogatnék, ha kedvem szottyanna ilyesmire.

    A HDD-ben van valami, amit mondasz, de ki venne majd 10 éves vinyót értelmes áron? Most az 500 GB-os maradna ebben a gépben, és menne apámhoz, ő elnetezik, levelezik ezzel még bőven, mert ami neki van, arra még a Win 7 sem megy fel, az XP alatt meg már a Skype sem fut. És ott nem okoz nagy kárt, ha elszáll, főleg ha abba is veszünk egy SSD-t, nem ártana, az tuti. A 1,5 TB-os még nincs 10 éves, és 100%-os kondícióban van, gondoltam egy pár évig még használhatnám, és utána cserélném egy 4-esre vagy még nagyobbra, ha lejjebb mennek az árak. Így a mostani 2 TB helyett lenne 4,5, aztán meg 7+, azzal már talán kihúzom a következő évtizedet:)

    Akkor látom, a 2*8 GB RAM-ot azért ajánlod, még a gyengébb procihoz is.
    A WD Blue vinyó akkor most jobb, mint a Toshiba? Nem szimpi nekem hogy ekkora ugrás van a 4TB-hoz, nem éri meg. Valahogy az utóbbi években nem nagyon nőttek a vinyók sajnos, régebben 8-10 évvel később huhú, nem a 2-3-szorosát vettem az előzőnek:)

    Való igaz, egy normális monitor sem jönne rosszul, de mivel főleg a TV-n monitorozok, azokat a pár perceket kibírom a régivel, amikor nincs kedvem bekapcsolni a TV-t, szóval erre megteszi ez is, amíg be nem döglik, aztán veszek valami használt LCD-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Thomas19

    tag

    válasz hobizoli #143209 üzenetére

    Most nem használok semmi olyan sw-t, ami memóriaigényesebb lenne egy böngészőnél vagy a Skype-nál, de ezzel a géppel nem is lehet. Nem játssza le a 60 fps videókat (gondolom ebben inkább a vidikártya lehet a ludas - Sapphire HD5450 512 MB), de sokszor böngészés közben a nagyobb képek betöltésével is gondja van. Az új gépen a játékokon kívül esetleg annak lehetne jelentősége, hogy kódolnék H.264/H.265 videókat néhanapján, ha nem tartana 2-3 napig, mint a régin, és a tesztben láttam, hogy a 2200G ezt hardveresen támogatja. Szóval ilyenen nem akarok spórolni, ha ez egy szélesebb körben használható proci, ami tovább lesz elég számomra, akkor inkább legyen ez, mert procit nem könnyű később cserélni egy gépben.

    Viszont monitorra még 20k-t sem szeretnék most költeni, ha ez a régi még rádugható ezekre az alaplapokra, mert az nem lenne kihasználva. Videózni nem akarok rajta, arra meg, hogy gyorsan megnézzek valamit a neten, vagy olvasgassak egy szabad fél órámban valamit, még ez is megteszi (meg a tabletem is), hogy ne kelljen mindenért bekapcsolni a TV-t. Betekintési szögnek sincs jelentősége, ha előtte ülök az íróasztalnál. Apukámnál egy régi 4:3-as LCD monitor van, amit a tesóm vett kb. 5 éve 4 euróért (!), amikor leselejtezték a munkahelyén a monitorokat, pl. egy olyan is tökéletes lenne nekem (vagy hasonló 16:9). De ez ráér, ezt bármikor meg tudom venni, ha valóban szükséges lesz.

    WD vinyó nem baj, hogy lassabb? Vagy nincs jelentősége? Vagy a játékokat úgyis inkább SSD-re kellene telepíteni? Mondjuk ahhoz meg már nem elég a 128-as, most csak a rendszer van rajta a progikkal, és 58 GB szabad hely van.

    Az emulátornak itt írja a követelményeit, legalább 8 GB RAM-ot és multi core procit javasol, de nézd meg légyszi, mert nekem magas ez a single thread passmark score. De ezt esetleg több példányban is futtatnám, mert botozásra kellene, ha úgyis be van kapcsolva a gép, és mellette használni is tudjam azért:)

  • Thomas19

    tag

    válasz palfitom #143212 üzenetére

    Neked is köszönöm szépen a sok segítséget! Nélküled elkezdeni sem tudtam volna:)
    Arra a bővítőkártyára hogy keressek rá? Megvegyem azt is most, vagy majd csak ha kell? Most akkor ez a legszimpibb konfig egyelőre:

    Gigabyte B450M DS3H 22.290
    AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel 27.690
    G.SKILL 2*8GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-8GISB 24.590
    Toshiba P300 (7200rpm) 3TB 22.290
    Aerocool Aero 500 13.390
    CHIEFTEC GPE-400S ECO 400W 11.590
    Összeszerelés + tesztelés: 2.540 + 990
    Összesen: 125.370-

    RAM-ból most itt is megtaláltam a kitet, ez olcsóbb, mint kettőt venni külön. Gondolom ez kell nekem.
    Házból akkor nem tudtok olyan alternatívát, ami eltakarja a LED-eket? Amúgy szimpatikus nekem ez a modell.
    BIOS firssítést 1500-ért kell kérni ehhez az alaplaphoz?
    Vagy mehet ehhez a procihoz is a Asrock B450M HDV R3.0 lap is, amit hobizoli írt? Azzal lehetne még 4 ezret faragni. De ha ez jobb valamiért, akkor maradjon, ennyi még belefér.

  • Thomas19

    tag

    Egyébként ilyesmi használt gépeket nézegettem még, mint a közésprő, 60 ezres konfig pl. Ehhez persze még kell vinyót venni, úgy már ez is 82k, viszont van benne SSD, ki tudja milyen, de apukám gépébe jó lenne, a vinyó is talán jobb állapotban van, mint az enyém, és nekem is lenne egy extra optikai meghajtóm. A procija egy összehasonlító oldal szerint nem sokkal gyengébb annál, amit kiválasztottam, de gondolom ehhez kéne még egy vidikártya is, hogy játszani lehessen rajta. De félek a használt cuccoktól, és csak 1 év a gari. Ugye szeritetek is maradjak az előző konfignál inkább?

  • Thomas19

    tag

    válasz hobizoli #143220 üzenetére

    Régi gép (a nagyja 2008 januári vétel):

    ASRock 4CoreDual-SATA2 (bedöglött, helyette egy használt Gigabyte 945GCM-S2C lett betéve pár éve)
    Intel Core2 Duo E4600 2.40GHz (csak a ventijét kellett kétszer is cserélni)
    DDR2 2048Mb 667MHz Kingston Kit of 2 (2x1024Mb)
    Cserélhető HDD Keret ATA 133 3 Ventilátoros Fekete VP-7010LS3F
    Logitech OEM Cordless Internet Pro Desktop, HU, USB
    Logitech QuickCam Messenger Refresh
    Ház Gaba ColorSit A9006-C4, Fekete - Black, 450W tápegységgel (a táp cserélve lett valami jobbra)
    500 GB + 1500 GB Samsung SATA HDD (utóbbi 2010 környéki lehet)
    ADATA SU800 SSD 128 GB (másfél éves)
    IDE DVD-író + SATA BD-író (utóbbi elég szar, ha véletlenül elfelejtek bele lemezt rakni, és úgy csukom be, nem nyílik ki, csak dróttal, egy szervízes azt mondta, nem lehet megcsinálni, de az írással nincs gond)

  • Thomas19

    tag

    válasz hobizoli #143221 üzenetére

    Ha még 40-50k-ért kéne videokártyát venni a használt gépbe, akkor az felejtős szerintem, inkább legyen új:) A 60 ezres amúgy i5-ös, az i7 már 90k.
    De az alaplapon van DSUB csatlakozó? Mert ezt nem igazán írja a tulajdonságoknál, de a képeken úgy látom, hogy igen. Ha van, akkor miért érdekes, hogy az esetleg később megvett videokártyára rá tudom-e dugni? Tudom, hogy elavult már rég, de a monitoron nem akarok sem videózni, sem játszani, csak olvasgatni/Skype-olni esetleg, amikor az íróasztalnál ülök és nincs értelme bekapcsolni a TV-t, de amúgy úgyis azelőtt ülök. Kicsit sípol időnként, de azon kívül jó ez, a Sony termékek kb. addig mennek, amíg rájuk nem un az ember:) Ha már másik monitor, a legkomolyabb előnye a helytakarékosság lenne számomra, mert ez a "nagyseggű" monitor elfoglalja a fél asztalt.

    Win 10-em van most is, a webcam megy:)

  • Thomas19

    tag

    válasz palfitom #143238 üzenetére

    Gyúrtam még kicsit ezt az alaplap kérdést ez elmúlt két napban. Tudnál nekem linkelni vagy írni egy ilyen SATA bővítőkártya típust, amire rákereshetek? Mert én 5 ezernél olcsóbban nem találtam, és úgy már nem biztos, hogy megérné, de mindjárt kifejtem, mire jutottam. A másik kérdés, hogy PCIe x16-os vagy x1-es slot kell-e ezeknek? Mert az ASROCK B450M-HDV-en csak 1-1 van mindkettőből és ha egyszer szeretnék egy videokártyát berakni, annak kelleni fog az x16-os, ha jól sejtem. De ez az alaplap amúgy sem szimpatikus annyira a 2 RAM slot miatt. Tudom, most bőven elég a 2*8 GB, de ki tudja, mi lesz 5 vagy 10 év múlva, szeretném, hogy legalább a lehetősége meglegyen, hogy csere nélkül bővíthessem.

    Esetleg szóba jöhet akkor az Asrock B450M Pro4, ezen két x16-os van, de ezekbe csak videokártyákat lehet tenni? Abból nem lesz kettő úgysem. Vagy van még az MSI B450M PRO-VDH, ezen meg két x1-es, talán ennek több értelme lenne, ha esetleg egy másik bővítőkártyát akarnék berakni később. És ezeken van USB 3.1 is és M.2 is, ami talán megint csak jól jöhet egyszer, nem? Bár fogalmam sincs, hogy oda mit lehet rakni SSD-n kívül, de inkább legyen valami és ne kelljen, mint hogy ne legyen és egyszer szükség legyen rá (persze az ésszerű határokon belül:). Na mindegy, ezek kb. 4 ezerrel kerülnek többe, ez még belefér, ha van értelme.

    Viszont ha már felmentem 24 ezerre, és nem kapható SATA bővítőkártya 3 ezer alatt, akkor akár már az ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 is lehetne 27k-ért, nem? Na ezen aztán mindenből bőven több van, mint amire valaha szükségem lehet, szóval csábító, és ha már úgyis ATX-es házat veszek, akkor mehet ez is, nem? Vagy ezt nem szoktad ajánlani ilyen alap procihoz?

    Ezt az utóbbit az alaplapos topic fejlécéből vettem, és ott ennél a 400-as sorozatnál nem írja, hogy BIOS frissítés kellene, szóval ezt felesleges kérnem a bolttól, igaz? És azt is csekkoltam közben, hogy ezeken van DSUB csatlakozó az ősrégi monitoromhoz (már egész belejövök így 4-5 nap keresgélés után:)

    Előre is köszönet, meg utólag is mindenkinek a sok segítségért:)

  • Thomas19

    tag

    válasz palfitom #143283 üzenetére

    Oké, köszi szépen, rengeteget segítettél:)
    Akkor ez a lap lesz, vagy esetleg az ASRock B450 Pro4 (az Ipon tévesen írja, hogy 4 SATA van rajta, de már Asrock honlapján észrevettem, hogy ugyanazok a csatlakozói, csak pár, számomra lényegtelennek tűnő dologban tér el).

    Akkor még esetleg a házas topicban kérdezek egyet, de alapvetően ez a konfig már jónak tűnik nekem:
    ASRock B450 Pro4 26.490
    AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel 27.390
    G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB 23.790
    TOSHIBA P300 3TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD130UZSVA 22.290
    Aerocool Aero 500 13.390
    CHIEFTEC GPE-400S ECO 400W 11.590
    Szerelés, teszt 2.540 + 990
    Összesen 128.470

    És ha jól értelmezem, a szállítás ingyenes lesz, mert 4 terméket rendeltem, és így már pont nettó 100 ezer felett van. De ha minden igaz, az Aquánál is ingyenes, lehet, hogy végül onnan rendelem.

  • Thomas19

    tag

    válasz palfitom #143293 üzenetére

    Köszi a tippet, ezt tényleg nem néztem! De nem feltétlenül kell emiatt másik táp, elég ha veszek egy elosztót vagy egy ilyen átalakítót, nem? Ezres alatt megoldható.
    Vagy érdemes váltani az FSP Hexa+ 400W-re? Azon már 5 SATA csatlakozó van, és 1400-zal kerülne többe.
    Ha esetleg egyszer bővítek egy videokártyával, annak kelleni fog valamilyen tápcsatlakozó?

  • Thomas19

    tag

    válasz palfitom #143311 üzenetére

    Értem, köszi. És a FSP Hexa+ 400W komolyabbnak számít, vagy magasabb teljesítményű kellene? Látom, hogy a HEXA 85+ 450W-ot ajánlottad videokártyás konfighoz, az viszont újabb +5000 lenne.
    Vagy esetleg van még az FSP SP500 450W, az olcsóbb, de nem látom, hogy ajánlottad volna bárkinek is.

  • Thomas19

    tag

    válasz Paxker315 #143315 üzenetére

    Köszi szépen neked is a tippeket!
    A Xilence valamiért 17k az Iponon, és csak 1 év garit ír (valszeg onnan rendelem), szóval azt hagyjuk.
    Viszont a BE QUIET! System Power 9 400W-tal kiegyezek, ha az azt mondod, hogy elég lesz egy esetleges későbbi videokártyához is. 5 SATA csatlakozó, szóval az átalakítót is megspórolom egyelőre. És ez lenne 15k, esetleg még ezt a +3k-t rádobom.
    Amit eredetileg néztem, a CHIEFTEC GPE-400S ECO 400W, az kevésbé hatékony?

    Videokártyából nem tudom, hogy milyen kellene, szerintem nem olyan komoly. Most jelenleg az lehet egy pár éves cél, hogy a Doom 4 (meg majd a Doom Eternal) fusson, ha már ennyire (az én szintemen) komoly gép lett összeállítva (evés közben jön meg az étvágy:) Egy oldalon néztem, hogy a proci pont elég az ajánlott követelményekhez, csak a grafikus része nem. Szóval ahhoz kellene majd pár év múlva valami használt megoldás, de majd akkor felteszem a kérdést a megfelelő topicban, most ne is menjünk ebbe bele, csak nem árt tényleg, ha a tép készen áll rá, hogy ne kelljen még azt is cserélni.

  • Thomas19

    tag

    válasz SyMbioTe #143322 üzenetére

    Köszi szépen! És mindenkinek, aki segített:) Megrendeltem végre:) A BQ táppal. És az Aquától, mert így már akár jövő héten megkaphatom. Ez a végleges:

    ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 alaplap /90-MXB8A0-A0UAYZ/ 26.690
    AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz Socket AM4 dobozos /YD2200C5FBBOX/ 27.390
    16GB 3000MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB) (F4-3000C16D-16GISB) 25.190
    3TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM (HDWD130UZSVA) 22.190
    AeroCool Aero-500 Black Edition táp nélküli ház fekete /EN55514/ 13.290
    Be Quiet! System Power 9 400W tápegység /BN245/ 14.490
    256GB ADATA SSD SATAIII 2,5" meghajtó SU800 Series (ASU800SS-256GT-C) 12.090
    Valueline HDMI kábel HDMI csatlakozó - HDMI csatlakozó 2m fekete /VGVT34001B20/ 980
    Összeszerelés és tesztelés 4.990
    Házhozszállítás 1.290
    Összesen 148.590

  • Thomas19

    tag

    válasz palfitom #143355 üzenetére

    Ú, komolyan? Az újabb gyármányokkal csak? Akkor tartsam meg inkább a régi 128-ast? Csak azért vettem ezt a nagyobbat, mert úgyis kell apukám gépébe is, és neki bőven elég lesz a kicsi is (nekem is elég volt, de talán az új gépben jobban kihasználom). Pedig direkt néztem, hogy még mindig ott van az ajánlott típusoknál az SSD topicban, meg itt is volt ajánlva a napokban. A Crucial BX500 jobb lett volna? Még olcsóbb is. Megpróbáljam kicserélni? Még nem állították ki a számlát.

    [ Szerkesztve ]

  • Thomas19

    tag

    válasz Feriboy2 #143386 üzenetére

    Oké, köszi, akkor marad, ha más sem fog tiltakozni ellene hétfőig:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák