Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chester91

    senior tag

    Sziasztok!

    Az alábbi paraméterekkel szeretnék alaplap-cpu-memória triót vásárolni. Nem szándékozom irdatlan mennyiségű pénzt beleáldozni, jelenleg a régi 1155-ös lapom megadta magát, így ha már ez a helyzet, akkor modernizálnék az elkövetkezendő 10 évre. Jelenleg egy alap gép is megfelelő lesz, mivel új a platform, később tudom bővíteni akár a memóriát, akár a CPU-t cserélni erősebbre, ha kell.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Munkára és játékra, munka alatt vpn-en keresztül céges rendszerbe belépve, telefonos hívásfogadás Horizon kliensen. Játékban egyszerűbbek.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Kingston V300 128 GB SSD
    - Sapphire Radeon R9 270 2GB
    - Be Quiet! Pure Power 9 400W BN266
    - Phanteks PH-TC14PE Black
    - Be quiet! Pure Base 500 BGW36
    - TP-Link Archer T6E
    - Creative SoundBlaster Z
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - CPU: ebben Intel Core i3-10100F-et néztem, nem kell erőgép, egy i7-2600-at váltana
    - Alaplap: mindenképpen ATX kell, legalább 4 PCIe csatlakozóval (dVGA, Hangkártya, Wifi kártya, 2,5GB-es hálókártya), itt MSI MAG B460 Tomahawk-ot néztem
    - Memória: egyelőre elegendő 8Gb, eddig is megfelelő volt, amire használtam, később majd további 8-al lesz bővítve vagy cserélve, itt a G-Skill 8GB/3200MHz DDR-4 Aegis fekete (F4-3200C16S-8GIS) darabot néztem ki, jó áron beszerezhető jelenleg
    4. Mennyi a kereted rá?
    100e alatt álljon meg mindenképpen
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2db 1080p-s monitor, egyik 60Hz, másik 144Hz
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem és nincs

    Előre is köszönöm a segítségeteket :))

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Új hozzászólás Aktív témák