Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spizzi

    tag

    Sziasztok!

    A jelenlegi procim kevésnek bizonyul az új kártyámhoz, így fejleszteni szeretném a gép többi részét is. A célom az lenne, hogy a jövőbeli fejlesztéseknek is tudjak teret engedni teljes csere nélkül, így az AM5 platformra esett a választásom. A gond az az, hogy 15+ éve Inteles vagyok, semmi tapasztalatom az AMD buildekkel, így egy pár tanácsot szívesen elfogadnék. Mennyire stabliak, igényesek? Mármint úgy értem, hogy az Intel kis túlzással plug'n'play, ehhez képest macerásabb a Ryzen? Értek valamennyit hozzá, nem zárkózom el a finomhangolástól, tuningtól stb, csak nem szeretném azt, hogy minden napomat a BIOS-ban túrkálással kezdem, mert ez nem jó, ez állítódott el magától, amaz még tegnap műkődött úgy de ma már nem, stb.. szóval értitek.

    A fő cél a játék lenne és össze is állt a fejemben egy build. Szerintetek jó ez így vagy valahol kell változtatni a hatékonyabb működés / kompatibilitás miatt?

    -7800X3D
    -ASRock X670E Steel Legend
    -G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR

    Olvastam, hogy olyan nagy különbség nincs a B650 vs. X670 chipset között, valamiben mégis gondolom jobb lehet az utóbbi ha már drágább, mert ugyanez a modell létezik B650-be is. Inkább most szánok rá többet a lapra, mert jó lenne majd a 8800X3D és esetleg ha még az is AM5 lesz akkor a 9800X3D is. A RAM-ok amit választottam elvileg direkt Ryzenhez van optimalizálva.

    Illetve még egy kérdés. Van egy Arctic Freezer 34 eSport DUO proci hűtőm, jelenleg egy 170W körüli procit hűt és teljesen jól végzi a dolgát, nem cserélném le ha nem muszáj, olcsóbb az AM5 átalakító kit (1500 Ft) mint egy komplett új cucc. 7800X3D-nek elég lenne?

    Köszi! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Spizzi

    tag

    válasz ollie #106089 üzenetére

    ollie és MZsoltee köszi szépen a válaszokat!

    Első körben megnézem, hogy milyen a hangerő az Arctic gyári ventijeivel. Ha esetleg nagyon elviselhetetlen lenne akkor milyen ventiket tudnál ajánlani? Vagy nem érdemes szórakozni vele és cseréljem kompletten? (Dark Rock Pro 4?)

    MZsoltee azért akarom ezt a deszkát mert elvileg nagyon jó a BIOS, nem bugos/akadós, stabil nagyon a külföldi beszámolók alapján. A B650 Steel Legend-nek is gondolom ugyanez a BIOS-a, szóval reális opció lenne az is, de egy ilyen mértékű és összegű gép frissítésnél nálam már az a 12-16k Ft difi nem számít, inkább legyen a jobbik (az, hogy miben mindegy, jobb biztos és ennyi), nekem nagyobb lelki megnyugvás. Meg aztán kitudja, hogy a jövőbeni X3D-k milyenek lesznek, lehet pont jól fog nekik jönni a komolyabb VRM, tényleg nem múlik már ezen a pár ezer forinton semmi.

Új hozzászólás Aktív témák