Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Sotho #38899 üzenetére

    "Azt értené meg a sok gyökér bringás ;] hogy nem előzzük be a lámpánál álló kocsisort"
    KRESZ szerint minden joguk meg van erre, álló (!) kocsisort kerékpárral és motorkerékpárral is meg lehet előzni jobbról. Nyilván az külön kérdés, hogy kerékpáros és helyzetfüggő, hogy van-e ennek értelme. Pl. amerre én járok, ott van egy hosszú négysávos út, aminek a közepén van egy lámpa. Mivel ez a főút, tipikusan 2-3 autó áll csak ott mire odaérek. Itt nem előzöm meg őket, mert úgyis hamar visszaelőznek, és én meg nem leszek előrébb azzal a ~6m-el. Másik helyen viszont kétsávos út, ahol az út egyik oldalain rendszeresen parkolnak (váltakozva, hogy melyiken). Itt gyorsabb vagyok az autósoknál, mivel ők kénytelenek megvárni a szembejövőket ha az ő oldalukon parkolnak, én viszont bőven elférek. Szóval itt elémegyek a sornak ha úgy adódik, mert alapvetően én vagyok kénytelen az autósok miatt lassítani az úton.
    Plusz ugye ha valaki el tud indulni normálisan biciklivel (értsd: egyrészt normális áttételben van, másrészt nem betolja a biciklit, mint bobpályán a bobot), akkor gyorsabban indul az autónál. Azt mondjuk én se értem amikor olyan biciklis megy be a sor elé, akinek fél óra elindulni és utána se éri el az átlagsebessége egy tempósabban közlekedő gyalogosét :U A legrosszabb ha ilyen kerül elém úgy hogy nem tudok elé menni. Ő feltartja az autósokat, feltart engem is, és mivel meg se tudom előzni ezért még én is pluszban feltartom az autósokat :(

Új hozzászólás Aktív témák