Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Vesa #99460 üzenetére

    Pedig mindegyik esetben segítené a fiatalok lakáshoz jutását, mivel ezeket a lakásokat kénytelenek lennének eladni.

    Bár én nem egészen azt a módszert választanám, amiről vitatkoztok, de piacképes, de üresen lévő lakások adóztatását nem tartom ördögtől valónak, pont arra motivál, hogy ha tartósan üresen áll, akár családi, akár más okból, akkor add ki vagy add el és fektesd másba a pénzed. Mert ha sok ilyen lakás van, akkor az feljebb nyomja frekventált helyeken az ingatlanárakat és a bérleti díjakat.

  • dobolan

    senior tag

    válasz Vesa #99460 üzenetére

    Szerintem meg jogos lenne az ingatlan halmozás megadóztatása. Minél több van, annál nagyobb mértékben. Az tök mindegy milyen célból van véve. Írom ezt úgy, hogy nekem sem csak az van, amiben lakok.
    Vagy... miért kell jelenleg is fizetnem pl. garázs adót? Saját telkemen, saját használatra építettem saját pénzből.
    Az adók egyik jellemzője, hogy aki fizeti, annak semmiképpen nem fog tetszeni.

  • buherton

    őstag

    válasz Vesa #99460 üzenetére

    Bármilyen döntés hoznál, mindig lennének kárvallottjai.

    Egy picit máshonnan közelítem meg ezt a problémakört. Az ingatlanpiac az jó részt tényleg piaci alapon működik, ugye? Ha ezt elfogadjuk, akkor mi is történne, ha hirtelen és/vagy tartósan jóval alacsonyabbak lennének itthon az ingatlanok? Nem történne meg, mert jönnének a befektetők, akik kihasználnák a gapet. Ezzel azt akarom mondani, hogy amíg a környéken nem megy le az ingatlanára addig nálunk sem tud. Oké egy bizonyos tartományban lehetnek kilengések - főleg felfelé -, de attól még ezt gondolom elsődleges ár meghatározónak. Ennek nyomán egyébként egyetértek azzal, hogy a CSOK felgyorsította a drágulást, de érdemben nem emelt árat. Ami viszont árat emelt a környező országok ingatlanárai és a forintgyengülés.

    Ettől függetlenül szívesen látnék progresszíven bevezetett ingatlanadót. De ez csak álom marad, mert a kormány szótárából a fentebbi két szó hiányzik.

    Lakhatási megoldásnak azt gondolom, hogy az állami/önkormányzati lakásépítés és bérbeadás lenne a járható út. Ott nem érvényesülnek a piac szabályai.

    #99481 D1Rect: személy szerint az ingatlanadó alatt az második és a fölött ingatlanok után kellene fizetni. Bár végülis az első ingatlanra is lehetne progresszíven. Akinek jobb helyen van, jobb paraméterekkel, miért is ne fizessen többet? Luxus az, hogy az egyedül élő nyugdíjas 3-4 szobás lakásban lakik.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák