Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Tapsi #98619 üzenetére

    ilyen trend vonalakat rajzolgatott... (Az más kérdés, hogy ebben mennyi a jóslás, fikció és mennyi a tudomány... [link]

    Ha valakit érdekel. De tény, hogy elég jól eltalálta legutóbb (lehet csak mázlija volt). Nem szoktam nagyon nézegetni, de laikusként hiába várnám, hogy ennyire gyengül erősödik lehet benne vmi "törvényszerűség". trend vonalak, ellenállás, stb.

    Persze nyilván komoly hatása van az egyes eseményeknek, bankcsőd, napi kamat stb.
    De akár a tőzsdén is tudnak úgy ugrálni az árak, hogy annak nem feltétlenül van valós alapja. És visszatér egy trendbe.

    Sok valódi pénzügyi elemző mondja, hogy abban a 440-450es árfolyamban azért bőven volt, túlárazás, pánik, pecsenye sütögetés, meg hype egyebek. A reális árfolyam nem ez lenne.

    Persze, egy barátság vezetékkel riogatás, egy bankcsőd, egy adunk forrást, nem adunk forrást. (amik jogilag járnak és nem tárgyalási alap) azok is húzgálják az árfolyamokat, ideig óráig. De mindennek van határa.

    Aki euróból vált annak a magasabb árfolyam is jó (részben mindenképp)
    Aki forintból eurót vált pl nyaraláshoz annak a forint erősödés a jó.

    Idővel úgyis kiderül kinek volt igaza illetve mivel kell korrigálni, újra értékelni.

    Többen itt gyorsan váltottak anno magas 400-430as szinteken eurót forintból, aztán elég komoly veszteséggel vissza.

    Én a trendeket figyelve, a dollárnak hosszútávon nem jósolok sok jövőt (vagy fényes jövőt). Ez az euróra is hatással lesz sajnos. Várhatóan a forintra is, hogy milyen irányba azt nem tudom, de van összefüggés forint euró dollár vonalon.

    Ezeket nem a fenti elemzésből gondolom.

    Azokkal értek egyet akik szerint a semmiből lehet pénzt csinálni, nincs már az aranyhoz kötve a pénz értéke, a pénz csak egy szám a komputerben annyit generálnak amennyit akarnak. Ez persze elsősorban egy bizonyos magán banknak engedélyezett korlátlan mennyiségben... lényegében fedezet nélkül.

    A mostani bank csődökből is azt látjuk végső soron a hit és kinek adunk "hitelt" akár a szavára, az határozza meg a dolgokat. Ha ez nincs bármelyik bank, társadalom betud csődölni, akár rémisztően gyorsan is. Ha azt nézzük ez sem anyagi, hanem szellemi eredetű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák