Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz julius666 #93054 üzenetére

    "Erre te látsz közép-hosszútávon reális esélyt?"

    Látok. Nem csak én, de a világ legjobb közgazdászai is. Attól még hogy egy problémát magunk előtt tolunk sok éve, előbb-utóbb ránk fog dőlni. A tavaly történt orosz vagyonelemek zárolási akcióval rendesen felgyorsították a folyamatot.

    "az emelkedő kamatkörnyezetet az arany se szokta szeretni."

    A deflációt, recessziót, gazdasági válságokat viszont igen. Viszont amikor már mindenki tudja hogy ezek megérkeztek akkor már késő lesz elkezdeni vásárolni, mert addigra már magasan lesznek az árak. Most épp jó időszak van, a február-március úgyis hagyományosan gyenge az aranypiacon, tehát relative olcsón lehet venni.

    Ezekkel a témákkal az a probléma hogy rengeteget tudnék írni róluk, de csak falra hányt borsó lenne. A törzslátogatók visszabüfögnék a szokásos frázisaikat (nehéz tárolni, történelmileg nem igazolt, világvégekor már úgyis mindegy, stb.), és nekem semmi kedvem értelmetlen vitákhoz. Mindenki azt tesz a pénzével amit akar.
    A legjobb ötletem, hogy belinkelek pár youtube csatornát, amiknek a videóiból nézzen meg 10-20 órányit az, akit érdekel, aztán döntse el maga hogy mennyire lesz súlyos a helyzet:
    Mark Moss, Kitco NEWS, Stansberry Research, Liberty and Finance

    Röviden összefoglalva én csak annyit mondanék, nagyon hirtelen lehet nagyon gázos a helyzet hamarosan, ezért is javasolja kb. háromból négy befektetési tanácsadó mostanában azt, hogy legyen aranyad.

    Most épp az XAUUSD 1828, az SPY 408. Én azt gondolom, hogy egy év múlva az előbbin nagyobb lesz a nyereség mint az utóbbin. Majd jöjjünk vissza és nézzük meg hogy bejött-e.

    Hosszabb távról való gondolkodásra pedig csak iderakok egy grafikont, amin látható forintban nézve az arany (piros-zöld), az S&P500 (felső lila), és a BUX (alsó lila) teljesítménye 2006 óta.

    Döntse el mindenki maga, hogy tényleg olyan rossz-e ez alapján az arany mint befektetés amennyire itt a fórumon néhányan mondják.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák