Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz szabi777 #47859 üzenetére

    Ilyen havi volumenben akár vehetsz két garzont is hitelre, amit kiadsz albérletbe addig.
    Én ezt csinálnám valószínűleg.
    Divezrifikálásban esetleg egyik fele garzon, másik fele ETF. Ilyen összeget nem raknék babakötvénybe, sem állampapírba a futamidő miatt.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz szabi777 #47859 üzenetére

    Az erre a célra szánt összeg nagyon jó és ez alapján a realitás 1-1 használt 3 szobás vagy új 2 szobás lakás kb 35-40 milliós értékben/gyerek, ami addigra már közel tehermentes.
    A babakötvényt államkincstári start számlát nyitva lehet vásárolni, akár egy összegben akár havi rendszerességgel lehet belőle vásárolni, a futamideje fix, ugyanis a gyerek 18 éves korában jár le, ez előtt nem lehet hozzáférni, ez után pedig már nem kamatozik. Ez a Gyerkőc nevére fog kerülni ha betölti a 18-at, így jogos félelem hogy nem lesz kontrollod felette. Mindemellet erre a célra szerintem nem is az igazi, mert kb annyit fog hozni(vagy még annyit se) infláció felett, amennyivel hosszú távon a lakások drágulnak, így malacpersely kategória lesz.

    Az ETF-ek olcsó, passzívan kezelt befektetési alapok amiket akár eseti, akár folyamatos beutalásokkal lehet vásárolni. Hozama nem függ, tőzsde alakulása határozza meg, de ezen a távon a várható hozama magasabb a babakötvénynél de mivel nincs lehetőség olyan tőkeáttétre mint a hitelre lakás vásárlásból, így elképzelhető, hogy csak 1-1- fél lakásra, vagy 1-1 minigarzonra lesz elegendő, ráadásul lehet hogy válság lesz éppen mikor már kellene, és ekkor elképzelhető hogy várni kellesz 1-2 évet pluszban. Ehez a pénzhez bármikor hozzáférnél, viszont mégsem teljesen mert célszerű TBSz-t nyitni az adózás elkerüléséhez. Brokercégeknél lehet ilyet vásárolni, mint pl Random Capital, Erste Broker, KBC Equitas

    A megjelölt havi pénz és cél alapján szerintem a legjobb a mielőbbi lakásvásárlás lesz hitelre. Én ezt csinálnám: nyitni kellene egy államkincstári számlát, és ezt a havi 300-at a két gyerekét összevonva be kéne ide rakni, venni belőle PMÁP állampíprt (Esetleg MÁP+ot). Ezek hozama kb 5%, elég rugalmasan felbonthatók minimális büntivel.
    havi 300-asával 2-3 év alatt meglenne az első lakásra az önerő, lehet venni egyet hitelre, mondjuk 20-25 éves futamidőre. A futamidőt úgy választanám meg, hogy a bérleti díj fedezze a hiteltörlesztőt. Ez után a bérletidíjból fizeted a hitelt, a havi 300-at pedig megint gyűjtöd állampapírban 2-3 évig, mire összejön a 2. lakásra való. Ekkor megveszed ezt is, de ezt már úgy, hogy ugyanakkor járjon le a futamifeje mint a másiknak (nyilván hasonló paraméterű és árú lakás). Ennek így a törlesztője magasabb lesz, mert rövidebb annyival a futamidő amennyit még pluszban erre gyűjtöttél. Ekkor ugye van 2 lakásod, a másodikon kicsivel több tartozás, de azonos futamidő, és van 2 lakásból származó bérletidíj. Innentől kezdve a havi 300-at arra használod, hogy a hitelt előtörleszd a hiteleket. Az igazságosság jegyében elsőként a 2. lakás törlesztőjébe tolod az egész 300k-t mindaddig, míg a két lakáson a tartozás ki nem egyenlítődik, ekkor már a törlesztők is egyenlővé válnak. Innentől pedig az előtörlesztést a 300e saját pénzből fele-fele arányban fojtatod, mindemellett fepdig a bérletidíjat folyamatosan nyilván szintén a hitelre fordítod. Szerintem tehetmentessé fogod tudni tenni mindkettőt 15 év mulvára.
    A folyamatot úgy tudod felgyorsítani, ha esetleg van egy kis dugipénzed amivel a hitelre történő megvételt előrébb tudod hozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák