Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aAron_

    őstag

    válasz Tottu #112440 üzenetére

    Hogy mennyire vagyunk optimisták, nem számít, úgysem tud senki jósolni. Érdemes historikus adatokból kiindulni. Ez alapján az sem számít, hogy csúcson vannak éppen a tőzsdék vagy sem.

    Mennyi régi PMÁP kell, leginkább egyéni portfólió kezelési preferencia kérdése. Mellette annyi biztos szól, hogy várható EUR hozama magasabb, mint a részvénypiacé. (Saját becslés alapján kb. 12% vs. 8%, de különösen rövid távon magas szórás miatt jelentősen eltérhet mindkettő).

    Egész kérdést amúgy én nem részvény oldalról közelíteném meg, hanem azon gondolkodnék első sorban, hogy maximum mennyi HUF eszközt tartok még komfortosan.

    What is your ikigai?

  • stingy2

    senior tag

    válasz Tottu #112440 üzenetére

    2010-től eddig szinte mást se hallottam, csak hogy fake az emelkedés, összomlik a gazdaság, holnap bezár a tőzsde, mindenki földönfutó lesz, aki rv-t tart stb. Aztán közben az SP500 négyszerezett...Akik régóta a piacon vannak biztos emlékeznek Nyilasi Attilára, aki még bef.alapot is indított erre az elméletre. Az alapja és a befektetői orbitálisat buktak, de ő még ma is jól él a jutalékból valahol a Gellért hegyen. Ez nagyjából mindent elmond a jóslatokról meg alapkezelőkről.
    Ebben a bizniszben minden attól függ, mekkora kockázatot vagy hajlandó vállalni a hozamért. A hozam nagysága egyenesen arányos hosszú távon a kockázattal. A 25rv./75kv. porfólió meglehetősen konzervatív: nem sok pénzt hoz, de a kockázat is minimális.
    Az, hogy én v más mennyire optimista/pesszimista, az a piacot semennyire sem érdekli, és így kár is rá időt pazarolni.
    Azon meg hogy háború meg választás meg kutyafüle van, szintén felesleges agyalni.
    "Hagyjon fel azzal a tevékenységgel, hogy megjövendölje a tőzsdei árfolyamok irányát, a gazdaság vagy a kamatlábak alakulását, vagy éppen az aktuális választások kimenetelét."

    Ha nem akarsz vele mélyebben foglalkozni, akkor ki kell alakítani a kockázatvállalási hajlandóságodnak megfelelő passzív portfóliót, és kész. A jósokat meg le kell sz...ni.
    "Régóta az a véleményünk, hogy a tőzsdei prognoszták egyetlen haszna, hogy mellettük még a jósok is profiknak tűnnek.”

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák