Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Stanlee #86948 üzenetére

    Az állandó belső kardozás miatt van nekem is már elegem a mostani melómból, kérdés 50 fölött gyatra nyelvtudással van-e értelme átképezni magam :U

    Ha már szóba jött a nyugdíjtéma:
    1. NYESZ-t érdemes-e indítani, vagy ott is magas a működési költség mint a linkelt kiszámolós cikkben? (Jelen állás szerint még 13 évem van a nyugdíjig) (ha szerencsém van addig pont nem emelnek a korhatáron)
    2. Van önkéntes- és magán nyugdíjpénztáram is (annó nyilatkoztam, hogy nem lépek vissza államiba) figyelembe véve a következő 3-5 évben várható gazdasági helyzetet (oldalazás kisebb nagyobb esések?) és az utána hátra lévő 8-10 évet milyen portfoliót válasszak, illetve mikor váltsak másikra?
    3. Úgy érzem az utóbbi 10 év sikerszériája és a nulla kamatok világa egy időre megszűnt*, az usa etf-ek az év eleje óta elszenvedett esés tetemes részét ledolgozták és újra a korábbi csúcsok közelében vannak, így felfelé egy darabig nem nagyon várható komolyabb emelkedés, (daytrade-re pedig nincs időm) illetve jövőre szerintem sok 0%-os kamattal életben tartott vállalkozás fogja lehúzni a rolót, usa ingatlanpiac is kezd esni. Ebben a helyzetben és a fenti nyugdíjba menetelt feltételezve van-e és ha igen milyen portfoliónak (ez már Erste, MÁK, nem a nyugdíjpénztáras!!) és milyen formában történő (DCA?) vételnek lenne értelme ami legalább a megtakarítás reálértékét megőrzi?
    :R

    * már a covid előtt 2019-ben is kifulladni látszottak, de a covid és az azt követő lazítás elfedte a problémákat, amik azóta a pénzszórással csak erősödtek

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák