Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJMDJM

    tag

    Sziasztok,

    Új vagyok a topicban, nagyon megörültem mikor véletlen rátaláltam.
    Konzervatív gondolkodással álltam eddig a befektetési kérdésekhez. Sajnos emiatt elkezdett fájni, hogy égetem el a megtakarításom egy részét az infláció által. Komolyabb összeget tartok likvidként, mert előszeretettel vásároltam árverésen lakásokat, majd felújítás után értékesítettem. Ez az utóbbi időben érthető okokból kevésbé opció, ezért a likvid tőke egy jelentős részével szeretnék vmit kezdeni. Szeretnék másban is tartani pénzt, mint ingatlanban, ezért egyelőre elvetettem, hogy vegyek mondjuk egy lakást, mert már van 2, albérletként ketyegnek a saját lakásomon felül. Na itt akadtam el, mert eddig nem kellett alternatívákon gondolkodnom. Hagytam eddig is másik lábat, de ezek a Bef. alapok nem váltották meg a világot. OTP Supra, G10 masszív mínuszban vagyok jó ideje, EMDA-n kerestem, (de a bank és az állam talán még többet :( ) azt eladtam tavaly. Nyitnék más irányba, de ehhez a jelenlegi tudásom kevés. Felmerült bennem, ha vennék vmilyen ETF-t, milyet, hol és mikor? Gondolkodom még azon is, hogy sok különböző részvénybe is belevásárolnék. Erre alkalmas az OTP-s értékszámla vagy máshol jobb lenne? Kell nekem a TBSZ vagy sem, mert Bef. alappal csináltam olyat, hogy eladtam egy éven belül, mert jól teljesített és nem akartam ülni benne, de olyan is volt, hogy kellett másra a pénz. Nem tudom merre induljak, lehetnék Privát banki ügyfél OTP-nél (vagy más banknál akár), de nem tudom, hogy megérné-e, tényleg tudnának-e érdemben segíteni? Mindenki maga ötleteli ki, hogy mit, hol, hová vagy tényleg vannak megfelelő szakemberek, akik tudnának segíteni. Most bele vetettem magam és próbálom edukálni önmagam, de az időm véges, mert sok időt elvesz, hogy abban is jó legyek, amivel megkerestem a tőkém és hát még nem vagyok önjáró anyagilag, dolgoznom is kell, családról is gondoskodni. Ki mit javasolna, ha veszi a fáradtságot, hogy megírja. Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák