- Huawei Pura 70 - fura lettem
- Samsung Galaxy S24+ - a személyi asszisztens
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Lassítanak a hajlítható kijelzős telefonok fejlesztésén a kínai márkák
- Szinte csak egy nagy kijelző lett a Red Magic 10 Pro
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
-
Mobilarena
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz nort_on #60449 üzenetére
Nagyon fontos, hogy a TER nem mutatja meg egy ETF teljes költségét
Alábbi doksiban szépen ki van bontva mikből tevődik össze, a TER csak egy összetevője, és két ugyanolyan TER-ű ETF közt a végeredményben óriási különbség is lehet.https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jkTC6ulLAC1Y4SW-_IIbUBXuhHXGywnlOd0jT0qcGbY/edit#gid=839010394
-
Kukipapa_rr
tag
válasz PredatorZoli #60451 üzenetére
Hát ez csodás, innentől kezdve végképp összehasonlíthatatlan két ETF.
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz Kukipapa_rr #60454 üzenetére
Ott a táblázat amit küldtem, csak meg kell nézni, noha minden ETF nincs benne
Ilyen ez a popszakma, az elején amikor még alig tud valamit az ember, azt gondolja hogy mindent tud, aztán ahogy belemegy rájön hogy semmit, majd idővel tanulás után már tudja a dolgok egy részét. -
Victoryus94
őstag
Sziasztok,
Részvényt, és ETF-et szeretnék vásárolni befektetési céllal 2-5 millió Ft közötti összegben (6-24 hó közötti távon tartanám, a fenti összeget kb 10 felé osztva).
Az adózás része viszont nem teljesen számomra (Addig ok hogy 15% SZJA fiezetendő).Kérdés:
1.) Nekem mi a teendőm itthoni (pl Erste, RC, KBC), és külföldi tőzsde (Revolut, DeGiro) esetén?
2.) Hogyan működik az adózás? Elkészítem a bevallást, majd küldik a csekket, és kifizetem?
3.) Milyen adatokat kell lementeni/exportálni? Miket kér/kérhet a NAV, és mikor /milyen módon kéri ezeket?[ Szerkesztve ]
-
bandus
veterán
válasz Victoryus94 #60457 üzenetére
az adozas reszebe most nem fogok tudni belemenni, de ezt az osszeget felesleges ennyi fele darabolni, es az altalad emlitett idotavra sem igazan ajanlott reszvenyt, etf-et tartani.
"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"
-
nort_on
senior tag
válasz PredatorZoli #60451 üzenetére
Köszi, megnézem.
-
#33802016
törölt tag
válasz Victoryus94 #60457 üzenetére
Lehet jobban jársz egy jó/jobb állampapírral, az adó mentes. (igaz azt sem ajánlanám fél-1 évre). Csak többre, minimum 3, de inkább 5. kondíciókat elnézve pl.
Részvényeknél, én úgy tudom 5-10-20 stb távban gondolkodnak inkább megtérülésben. Ráadásul az sem lehet mindegy, milyen árszintén veszed a részvényt, mert előbb utóbb korrigálni fog, nincs véges növekedés.
-
Manitou
veterán
válasz #33802016 #60460 üzenetére
Múltkorában állampapír vétel előtt (akkor még éppen lehetett venni PMÁP-ot) nézegettem, hogy rövidebb távon (1-2 év kb) a MÁP+ vs PMÁP esetén melyikkel jár jobban az ember, mondjuk az inflációval is eljátszadoztam a kalkulátorban. Aztán az jött ki hogy kb 18 hónaptól már megérősebb a PMÁP, mint a MÁP+. Viszont tegnap webkincstáron eltűnt a vehető állampapírok közül a PMÁP.
-
Victoryus94
őstag
válasz #33802016 #60460 üzenetére
Állampapírom már van. 5 évre vettem tavaly tavasszal.
5 éve vettem Bitcoint is, akkor ptóbáltam néhány kripto-tőzsdét, majd rájöttem, hogy a daytrade nem gyakran éri meg a befektetett energiát.Így ennek tudatában rövidebb távú befektetésként, kb havonta ellenőrizném, hogy a számításaimnak megfelelő irányba tart az árfolyam, vagy szükséges beavatkoznom.
Van 1-2 kiszemeltem, amibe most látom értelmét beszállni (mert 15-20 %-os emelkedést várok tőle idén).
A többit (pl. nagyobb tech vállalatok, s&p500) 1-2 éves távon tartanám, maximum 4 évig, amíg az állampapír lejár (de terv szerint rövidebb ideig).A problémám, hogy az adózással kapcsolatban nem sok számomra is érthető, aktuális tartalmat találtam.
A befektetési alapokban nem hiszek, az S&P 500 szinte mindet veri (1-1 kivételes évet leszámítva).
[ Szerkesztve ]
-
#33802016
törölt tag
válasz Manitou #60461 üzenetére
rövidtávra a MÁP+-nak van azaz előnye, hogy minimális vagy ingyenes a kivétel megszakítás. És talán még erre kapod a legtöbb kamatot... Más kérdés, hogy a mostani helyzetben, infláció alatt lesz. (de asszem jobb, mint fél vagy egy éves papír)
A Prémiumnál ott meg van büntető költség, ha idő előtt kilépsz. Tehát a MÁP+ az egyértelműen mobilisebb... arra tervezték, hogy sokféle igényt kiszolgálhasson. Ott játszik a fél-1 év... csak nekem az annyira nem szimpatikus...
de volt aki itt kvázi folyó számlának használta... (mert jobb mint a bank számla, addig is kamatozik végül is igaza van)
" hogy rövidebb távon (1-2 év kb) a MÁP+ vs PMÁP esetén melyikkel jár jobban az ember,"
pl azzal a 3 éves állampapírral, ami már le van zárva, de tavaly még volt, és már csak 1-2 év volt hátra a futam időből. Ott még pl 1% volt a kamat prémium. Más kérdés, hogy mivel az infláció egy évvel később fordulóponton változik ez sem tökéletes... De akkor akár jobb választás lehetett mint a MÁP+ ugyan erre az időtávra.Amúgy ha rövid időre kell, akkor a máp+ nak van a legkisebb visszaváltási költsége (0,25% asszem, vagy 0 fordulónapokat(kamatfizetés) követő időszakban). + Érdemes az állam kincstárnál nyitni, mert máshol van számlavezetés...
" Aztán az jött ki hogy kb 18 hónaptól már megérősebb a PMÁP, mint a MÁP+. Viszont tegnap webkincstáron eltűnt a vehető állampapírok közül a PMÁP. "
Ilyen kalkulátorokat én is néztem tavaly. Különböző adatokat írtam bele... Alapvetően ezzel két gond van.
1. Nem tudjuk milyen lesz az infláció (csak tippelni tudunk), és az előrejelzések is jóslás kategória... + előbb utóbb a szigorító intézkedések is beérnek, az is kérdés milyen szintig.2. Nem hasonlítható össze a kettő, mert egyiknél kamatos kamat van, és emelkedő kamat.
Másiknál meg évente újra befektetheted, az aktuális ajánlatokkal - ami látjuk évről évre kisebb... pl már most prognosztizálható, hogy akár a forint is követheti az eurós papírt, és 3 évre 0,5% kamat prémium. Míg, elképzelhető, hogy 5 évre, már csak 1% lehet forint prémium papírra...Ha ez így lenne. Akkor ugye, egyre jobban nyílik az olló. És az viszont biztos, hogy - ahogy eddig is - nem fogják az éppen aktuális prémiumot magasabbra engedni mint a MÁP+-t, mert azzal maguk alatt vágnák a fát. Legalábbis, első évben, amikor vásárolható...
Tehát elképzelhető, hogy hosszabb távon is jobban megérheti, majd (mert nincs "más" feltétlenül). Én ezzel a dologgal, most kivárok...
-
#33802016
törölt tag
válasz Victoryus94 #60462 üzenetére
Ha van benne kraft, akkor lehet értelme De ugye, ezt nem tudni előre... sok olyan cég van, ami ma nem annyira jelentős, vagy egyéb (vagy a múltban nem láttak benne fantáziát). Ma meg dollár milliárdos üzlet. Nehéz ügy. És sok sok idő...
Ráadásul, ha minden igaz, akkro most kezdenek szigorítani világszerte... ennek is lehet hatása... meg sok másnak...
Részvényeknél két szabály biztos van:
Jókor kell beszálni és kiszállni De ez az amit kb senki nem fog megmondani, leginkább utólag...Adózással kapcs, esetleg könyvelő ismerőst érdemes megkérdezni.
Bitcoinnál is, kb ez lehet a helyzet... amikor alacsonyabb akkor esetleg venni belőle... és amikor kilőt eladni... csak ez ugye, a részvényeknél is sokkal kockázatosabb műfaj... meg gondolom van egyéb más költség... nem tudom összességében mennyire érheti meg.
[ Szerkesztve ]
-
Csabroncka
addikt
válasz sajtos365 #60465 üzenetére
Likvid pénz, vagy pl vésztartalék tárolására tökéletes a MÁP+. Könnyen és olcsón hozzáférsz, a bankbetétnél vagy párnacihánál lényegesen értékállóbban tarthatod a forintot. Ez mindaddig igaz amíg nem gyengítik tovább úgy a devizát ahogy ezt tették... Ezért én a vésztartalékom 1/3-át euróra váltottam, az simán devizaszámlán parkol.
"in medias res"
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz Victoryus94 #60462 üzenetére
Ez így azért eléggé grízes, nem az adózás szerintem itt a legnagyobb gond.
Nem igazán van az rendjén, hogy hosszabb időtávra tartod az államkötvényt, mint a részvényeket. Kicsit mintha fordítva próbálnánk meg közlekedni a lovon.
Nem véletlen, hogy a tőzsdei befektetések 5 éves táv alatt nem ajánlottak, ezen időtáv alatt ugyanis a volatilitás mint piaci kockázat túlmutat az esetleges átlagos nyereségen.
Én úgy gondolom, hogy azzal a tapasztalattal, amivel jelenleg a leírtak alapján rendelkezel, legfeljebb csak szerencsével tudnál jó lóra tenni, és még az sem biztos hogy a piaci átlagot meg fogja haladni, ha egyáltalán pozitívban lesz ilyen rövid időtávon. -
Nerd
aktív tag
Sziasztok milyen konyveket ajanlotok reszveny befektetes temaban. Probalok inspiralodni, szabadidomben szeretnek konyveket olvasni a temaban.
Ezeket olvastam mar:
András György - A lusta portfólió
András György - Okos pénz, buta pénzEzek beszerzes alatt:
Bence Balázs - A Sikeres Kereskedő
Benjamin Graham - Az intelligens befektető
Ray Dalio - Elvek
Edwin Lefèvre - Egy spekuláns feljegyzései
Warren Buffett Lawrence A. Cunningham - Warren Buffett jelenti - Leckék befektetőknek és vállalatvezetőknekA beszerzes alatt levok melle miket ajanlotok?
-
j0k3r!
senior tag
A Graham könyv nagyon száraz, ráadásul a 60-70-es évek óta azért eléggé megváltozott a pénzpiac. Ha nagyon nem kötődsz hozzá, akkor azt akár ki is hagyhatod, maximum valami összegzőt érdemes róla olvasni pár témakörben (pl.: Mr. Market)
Vicc a témakörben
u.i.: nekem is itt van a polcon, egyszer végigszenvedtem magam rajta, de nem sok hasznát veszem az olvasottaknak, amikor részvényt elemzek
[ Szerkesztve ]
some men just wanna watch the world burn...
-
student
őstag
Amundi ETF FTSE EPRA NAREIT Global UCITS ETF DR
ez jó választás lehet diverzifikáciora /20+év/ accumulating nyugger portfólióba? vagy tudtok vmi más kedvező reit alternativát? hány %-ot érdemes reit-re szánni portfolióból? mennyire lehet probléma hogy csak 160 milliós a fund?[ Szerkesztve ]
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz student #60470 üzenetére
Alapvetően a tudományos álláspont, hogy a REIT nem feltétlenül optimális elem.
Részletes oka:
https://www.youtube.com/watch?v=IzK5x3LlsUU
Röviden annyi, hogy egy 40% high yield bond+60% small cap Stock portfólió tudja ugyanezt a hozamot valamivel kedvezőbb kockázati szint mellett, aminek az az oka hogy a reitekkel kompenzálatlan kockázatot vállal az ember mert csak 1 szektort fed le(idiosincretic risk).
Messzemenőleg nem számít egyébként borzasztó döntésnek, de elviekben nem is teljesen optimális, faktorokkal részvényekben elviekben jobban jár az ember. Vagyis a tudományos ajánlások szerint nem javallott a market cap weighthez képest túlsúlyozni az ingatlant, ami ilyen 3-5% alapból.
SPDR Dow Jones Global Real Estate UCITS ETF Accumulating
iShares Developed Markets Property Yield UCITS ETF USD (Acc)
Ezek jöhetnek még szóba, hasonlóak mint az általad küldött, méretben is.
A kis méret annyi kockázatot hordoz magában, hogy lehet egy idő után bezárhatják a fundot. Ebből a szempontból az Ishares-es lehet érdekes, mert annak van egy nem acc verziója ami nagy így valszeg az acc tesója se kerül bezárásra. TBSZ-re véve nem baj ha be is zárják, nem jár veszteséggel.Személy szerint az a bajom a REIT-ekkel, hogy 60-70%-ban USA ingatlanpiac, arról meg lehet hallani hogy eléggé túlfűtött, persze 20 éves távon ez a pillanatnyi helyzet nem számít szinte semmit. Szerintem az a jó reit ETF, ami jól elosztja a portfóliót retail, residential, healthcare, industrial meg minden féle felhasználású szektorok közt, az talán jobban golyóálló és diverzifikált.
[ Szerkesztve ]
-
ivana
Ármester
válasz PredatorZoli #60471 üzenetére
Bármit amiben kínai ingatlan van nagyon messze kerülnék.
USA ingatlanpiac, arról meg lehet hallani hogy eléggé túlfűtött Kb. az egész világon ez megy ahol bízhatsz benne, hogy nem foglalja el valami helyi hadúr.
-
vnorbi
aktív tag
Ugyan nem aktuális már, de szóltak előre (bár én is csak most vettem észre), hogy a devizaváltásból keletkező egyenleg majd csak a következő napon lesz felhasználható az ünnepek miatt.
Régebben azért tudtak e-mailben is tájékoztatni, de úgy néz ki, figyelni kell Közzétételeket, hogy képben legyünk.
[ Szerkesztve ]
-
concret_hp
addikt
államkincsátors tbsz törésnek mi a menete? eladok 1 valamit és visszavezetem a sima számlára és ezzel megy minden más is? csak mert van 1-2 dolog ami tbsz-en is van, meg a sima számlán is és nem akarom 2x végigklikkelni az eladást
vagy fullba vagy sehogy :D
-
Dr. Mózes
aktív tag
Sziasztok!
Szeretnék havonta a fizumból félre tenni kb. 150 e Ft-ot kb. 3-5 éven keresztül.
A MÁP+ lenne erre a legjobb megoldás?
Melyik éri meg jobban, ha OTP-nél, ahol a folyószámlám van, ott vásárolok, vagy ha nyitok az Államkincstárnál egy külön számlát?Névváltozás, korábban mustang08
-
-
concret_hp
addikt
lírával mit varászoltak itt év végén? volt egy egész komoly erősödés
vagy fullba vagy sehogy :D
-
ivana
Ármester
válasz concret_hp #60478 üzenetére
Szerintem sima bull trap.
-
net91
senior tag
Szeretnék az ERSTE-nél TBSZ számlát nyitni.
A hatályos üzleti jegyzékben a devizaváltás árára vonatkozó utalást nem találtam.
Kérdezem, hogy a TBSZ számlán mennyibe kerül náluk a devizaváltás?
Vagy ha vásárolok részvényt vagy ETF-et, akkor a számlán lévő forintot vásárláskor automatikusan átváltják?[ Szerkesztve ]
Az élet egy rövid utazás, éld meg. Emlékeket gyűjts, ne anyagiakat.
-
net91
senior tag
Konkrétan az oldalukon csak ezt találtam:
"Számláján levő szabad forint egyenlege terhére devizás értékpapírra is adhat vételi megbízást. Ebben az esetben a vételi tranzakcióval egybekötve devizaváltást is kérhet. A váltás azonnal megtörténik számláján az Erste Befektetési Zrt. által jegyzett devizaárfolyamon.
Eladás esetén az eladásból származó deviza forintra konvertálását is kérheti üzletkötőjétől, vagy a NetBrokerben a Pénzügyek/Devizaváltás menüpontban. Az interentes devizaváltásra az eladást követő 30 napon belül van lehetősége.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak befektetésből származó deviza váltható számláján!"Mennyire jó a "Erste Befektetési Zrt. által jegyzett devizaárfolyam"-a?
[ Szerkesztve ]
Az élet egy rövid utazás, éld meg. Emlékeket gyűjts, ne anyagiakat.
-
basta123
csendes újonc
https://moly.hu/konyvek/ben-carlson-befektetes-jozan-esszel
Még ezt. A tematika hasonló András György könyveihez. Messze nem alapmű, de az alapokat szerintem jól összefoglalja. -
PredatorZoli
Topikgazda
Mennyire jó a "Erste Befektetési Zrt. által jegyzett devizaárfolyam"-a?
Meglehetősen vacak. Pár százalékkal rosszabb a középárfolyamnál.
Mikor adod be a vételi megbízást, ki lehet jelölni hogy euroval vagy forintal (vagy vegyesen) szeretnéd kiegyenblíteni és írja hogy a forintot milyen árfolyamon váltja át. A váltás díjmentes, de a váltási árfolyam rosszabb lényegesen a középárfolyamnál, így ott pl drágább váltani mint a Randomnál.
Ha még nincs a TBSz-en a forint, jobb máshol, pl Revoluton átváltani a forintot és eurot beutalni. -
forceberg
veterán
válasz PredatorZoli #60484 üzenetére
A Revolutnál mekkora határig megoldás ez? Nálunk Erste és OTP számlákról kellene a Forintból "átmenteni".
http://www.flickr.com/photos/4ceberg
-
nort_on
senior tag
válasz forceberg #60485 üzenetére
Ha csak egyszeri alkalomról van szó akkor lehet érdemes "trükközni", ki kell számolni.
Prémiumnál lehet azt, hogy pl csak 1 hónapig fizetsz elő és a fordulónap előtt lemondod (14-30 nap között), ez 2500+5000 (breaking fee) forintba kerül. Az ingyenes 350 ezerrel számolva 1.850.000 forintnál van az a pont, ahol a kettő egálban van, szóval ez alatt az összeg alatt jobban jársz, ha marad az ingyenes, illetve akkor trükközni sem kell.
ZEN (zen.com) regisztráció után 30 napig Platinum csomagban korlátlan váltást ad, DE "csak" 5000 euró ingyenes kártyás feltöltés van. Utána a Gold csomag havi 1 euróért 3000 EUR feltöltés és 5000 EUR váltás.
Curve is ad 500 euró ingyenes váltást.
Én mindet használom/használtam, át kell gondolni, hogy hova szeretnél regisztrálni aztán kiszámolni, hogy mi, hogyan éri meg. Ezekkel az ingyenesekkel havi majdnem 4500 EUR váltható 1 euróért bankközi árfolyamon.
[ Szerkesztve ]
-
Kukipapa_rr
tag
válasz PredatorZoli #60456 üzenetére
Nem az a gond, hogy valamit tanulni kell, hanem szerinted mi értelme egy olyan mutatónak (TER), ami ezek szerint összehasonlíthatatlan az egyes termékek között?
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz Kukipapa_rr #60488 üzenetére
a TER az gyakorlatilag munkadíj. Tükrözi azt, hogy egyrészt mennyire bonyolult a funt metodikája, másrészt mennyiért dolgozik a kezelő. Ez mellé azonban hozzájön egy tranzakciós költség, aki az adások vételek során elmegy veszendőbe az árfolyamba beépülve. Azoknál a fundoknál amik gyakoribb rebalanszot, vagyis inkább úgy mondom hogy nagyobb turnovert követelnek meg, ez a szám nagyobb.
Ott van még az osztalék veszteség. A kapott osztaléknak egy bizonyos része elszivárog, ezt pedig a kezelt vagyonhoz viszonyítva megkapjuk, hogy az osztalékveszteség százalékban mekkora. (A dividend leakage egy bonyolultabb dolog, elmagyarázták de nem értettem meg én sem teljesen)
A helyzet az, hogy a teljes költséget ezek összege adja, mert ennyivel kevesebb kerül a zsebedbe egy tökéletes világhoz képest. Ugyanakkor ezeknek egy része nem költségszerű, hanem inkább egyfajta surlódási veszteség. Ez van, ezzel együtt kell élni.[ Szerkesztve ]
-
mgoogyi
Topikgazda
válasz Kukipapa_rr #60488 üzenetére
Szerintem két ökölszabályt kell követni, amikor az etf költségét akarod becsülni:
TER, index turnover
Az utóbbi a közvetlen oka a tranzakciós költségeknek és emiatt van némi rejtett költségelőnye a sima piaci kapitalizációs indexet követő etf-eknek a faktorosokkal szemben.
A többivel nehéz mit kezdeni, de ha megnézed a grafikonokat, minimális eltérés szokott lenni két azonos indexet követő etf között. -
#33802016
törölt tag
válasz sajtos365 #60465 üzenetére
"Szia. Bocsi, hogy ezt a részt szúrtam ki, de kifejtenéd ezt bővebben."
Lényegében, úgy használta mint egy bankszámlát. Csak nem a bankban, hanem itt tárolta állampapírba. Annyiból lehet értelme, hogy jobb kondíciók vannak, voltak rá. Hátránya viszont, hogy első évben félévenként van 10 nap plussz költségként kivenni, amúgy meg 0,25%-ot számolnak fel...
De ha vki nem használja, vagy gyűjti végül is... ez is lehet egy megoldás....
Engem leginkább az zavarna benne, hogy sok kis jegyzés lenne... különböző időkkel... ami elég töredezetté tenné a dolgokat...
-
ivana
Ármester
válasz PredatorZoli #60489 üzenetére
A dividend leakage az adózás miatt van, az alapnak kell adót fizetnie az újrabefektetés után. Ezt elvileg jó trükkkös módokon vissza lehet igényelni, de ha nagyon sok pénzed van akkor magyar viszonylatokban TBSZ-en szinte biztosan az osztalékos éri meg jobban (pont ellentétésen a szokásos magán befektetéssel ahol természetesen jobb az újrabefektetős). Ezt kiszálmolni igen nehéz, főleg harmadik országból pl. S&P 500 az ETF, valami európai országban van bejegyezve, te viszont itt veszed...
-
temporello
tag
válasz PredatorZoli #60484 üzenetére
"Pár százalékkal rosszabb a középárfolyamnál."
Pontosabban pár tized százalékkal.Legalábbis amikor néhány hónapja csináltam ilyet,akkor az MNB középhez képest 0,7, a sajátjukéhoz 0,5 százalék volt a különbség. -
Gigicuci
senior tag
válasz temporello #60494 üzenetére
Netbróker felületen keresztül +2,5Ft, el lehet jobbat érni a Bankon belül?
-
Lex Icon
senior tag
válasz temporello #60494 üzenetére
Az MNB közép nem összekeverendő a tőzsdei árfolyammal.
-
zakoshun
csendes tag
ETF portfólió esetén használ bárki bármiféle stop losst?
Nyilván hosszú távra tervezve nem kell figyelni a napi ingadozásokat (főleg nem egy ETF esetén), de egy extrém helyzetben, nagy esésben érdemes lehet kiszállni, vagy veszett fejsze? -
superg
senior tag
2026/I PMÁP végleg eltünt? Úgy érzem megszivattak
Új hozzászólás Aktív témák
- KOLINK KL-850M PSU - 850W - 80 PLUS BRONZE - MODULAR
- Belépűszintű Gamer PC Eladó + Monitorral + Billentyűzettel és Egérrel
- XBOX ONE FAT 500 GB gyári tartozékaival, 2 kontrollerrel és 2 játékkal
- XBOX SERIES S KONZOL 512GB-os Játékkonzol - Azonnali termékcsere garanciával
- Vegyes filamentek PLA/PETG/ASA
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest