Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltee10

    addikt

    válasz viharhozo #25555 üzenetére

    Zsiday már elkezdett az oroszok felé húzni...

    "Jól indította a Citadella Alap a 2016-os évet, jelentősen megugrott a befektetési jegyek
    árfolyama. Ennek az oka a tavaly év végén nyitott európai részvényeladási pozíciók jelentős
    nyereségessége volt: a globális gazdasági lassulás miatt szinte minden tőzsde nagyot esett. A hónap folyamán az eredetileg fennálló short pozíciónk több, mint felét lezártam, és hosszabb
    távra, kifejezett olcsósága miatt orosz rubelben denominált 10-éves állampapírokat vásároltam.
    Szintén vásároltam kisebb mennyiségben magyar 10-éves állampapírokat is, további
    hozamcsökkenésre számítva. Úgy vélem, hogy az idei évben könnyen lehet egy nagyobb pánik a
    piacokon, amely jó vételi lehetőséget jelenthet különböző, főleg energiakapcsolt részvényekben,
    és feltörekvő piaci eszközökben. Ha lehetőséget látok rá, akkor a hosszabb távú, értékalapú befektetések (részvények, kötvények) akár az alap jelentős részét is elérhetik, amely azonban nagyobb ingadozást, de remélhetően nagyobb profitot is jelenthet az Alap tulajdonosai számára."

Új hozzászólás Aktív témák