Hirdetés

Aktív témák

  • csiga997

    őstag

    válasz VladimirR #47 üzenetére

    A traceroute mindig TTL=1-el kezd. Ez eljut az első hop-ig, az eldobja és (ha nincs letilva) akkor visszaküld ICMP-ben egy time excdeed üzenetet. Aztán traceroute elküldi megint, de már TTL=2-vel, ami eljut már a második hop-ig, és így tovább. A 30 az a maximum, tehát a traceroute alapban nem lát 30 hopnál tovább, hacsak meg nem adod explicite nagyobbra.

  • csiga997

    őstag

    válasz nbk #46 üzenetére

    Ha pingelni tudod ugyanazokat a hostokat, akkor a traceroute-nak is működnie kell. Ha egyik se megy, akkor a tűzfalon le van tiltva.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz shabbarulez #50 üzenetére

    jo eg, regenyt irtal ;]

    na de komolyan:
    a limit 20 fo volt...

    tehat akkor ha jol ertem:
    1. kijon a faluba egy drot, arra van rateve egy miniDSLAM - amolyan alkozpont a dsl-nek:F - es ezen keresztul megy a hazakba az internet (meg a telefon is ugye, vagy az nem???)
    2. valoszinuleg ennel nincs rendesen belove az intearleaving, mert vagy nem lehet, vagy lustak voltak
    3. ezt az il erteket szemelyre lehet szabni
    4. ha en kozel lakom a miniDSLAM eszkozhoz (kozel lakom, max 100m), akkor nekem eleg lenne kisebb ertek is

    kerdesek:
    1. ez ala az interleaving ertek ala mehet a ping valaszideje? - ugy vettem ki nem, de lehet tevedek
    2. lehet sirni a matavnak, hogy nekem akkoris allitsak kisebbre az erteket, mert en ugyis kozel lakom? - bar ezt ketlem
    3. most akkor ez a hytas mi is? ha jol ertem, akkor ez tolti be a ''dsl alkozpont'' szerepet, viszont ebbe csak rezvezetek mehet, optikai nem? vagy pont forditva, es pont az a gond:F


    thx

  • shabbarulez

    őstag

    Az internet adatforgalma és a telefon hangforgalma az otthonod és a DSLAM között azonos kábelen megy. Az otthonodba amikor telepítenek visznek egy modemet és egy splittert, utóbbi ülteti közös kábelre a két adatot. A DSLAM előtt szintén vagy egy splitter eszköz ami ott szétválasztja a hang és adatforgalmat, a hang megy a hagyományos kapcsoltvonali módon tovább, az adat viszont egy ettől teljesen független adathálózaton továbbítódik.

    1. Három változót képzelj el, ha az interleaving értékét változtatod akkor ennek hatására két további paraméter fog megváltozni: vagy nő a csomagvesztés mértéke és akkor a késleltetés viszont csökkeni fog de fordítva is igaz. Ha a vonal kevésbé zajos akkor a csomagvesztés mértéke nagyon minimális. Ha a vonalminőség rovására ebből engedsz az ésszerű határok mellett akkor cserébe a késleltetés mértéke csökkenthető. Persze ha a vonal zajos és csomagvesztés alapban kritikus közeli mértékű akkor nincs miből engedni és meg kell elégedni magasabb késleltetéssel.

    2. Ha sikerül elérned egy szakit aki megérti mi is ténylegesen a problémád akkor elmesélheted neki a 70ms-et már első hopra és hogy te szeretnéd hogy ez a máshol is tapasztalható értékekre csökkene. Itt emlegesd az interleavinget és annak optimalizációját. Ha felfogta az illető és van jogosultsága az eszközt konfigurálni akkor a felkészültségétől és az adott vonal lehetőségeitől függ mit tud kihozni a szituból. Monortelnél páran addig hívogatták a supportot és kerestek hozzáértőt míg végül sikerült elérniük egy optimálisabb interleaving beállítást és 70-ről 30-ra esett a ping. fatávnál ahogy írtam eddig még nem tapasztalt senki hasonló konstruktív hozzáállást, de az tuti nagyon a nyakukra kell járni mert első szóra nem igen szeretnek dolgozni. De ez sajnos szinte mindegyik ISP-ről elmondható.

    3. Most még1x nem írom le mi a Hytas, talán az nem lehetett világos ennek nem az ADSL-hez hanem a telefonkapcsolathoz van köze. Az ADSL működőképességéhez az szükséges hogy az előfizető és a telefonközpont közötti teljes kábelszakasz réz legyen. Hytas(optikai) telefonhálózatoknál csak az előfizetőhöz közeli szakasz ami réz a többi telefonközpontba befutó kábelezés optikai szálon van megvalósítva ami ellehetetleníti az ADSL kiépíthetőségét.

  • csiga997

    őstag

    válasz shabbarulez #50 üzenetére

    plána hogy fatáv már 3 éve ígérgeti az ADSL-t és közben egy alternatív szolgáltató meg is valósította és jelenleg már 12-15 ügyféllel rendelkezik a házban így akik netet akartak azok már elkeltek.

    Deha egyszer hytas van, akkor az alternatív hogy oldja meg másként, minthogy dslamokat telepít minden háztömbhöz? A rézmadzag amúgy továbbra is a matávé, tehát az alternatívnak is ehhez előbb szerződnie kell velük. Hogy érheti ez meg egy alternatívnak, ha a nagy és tőkeerős matávnak nem?? Kész rejtély... :F

    Vladimirnak:
    hytas=HYbrid Telecommunication Access System. Rézvezeték a lakásba, a rendezőtől pedig optika a központig.

  • vicces

    addikt

    válasz Club #48 üzenetére

    ha nem megfelelő a szolgáltatás, akkor nem bukta.
    én nem azért fizetek, hogy használhatatlan netem legyen, hanem azért, hogy jó legyen!!
    ezt a majmoknak is megmondtuk. :) ha szar lesz a net, akkor a csekk nem lesz befizetve.

    :)

  • shabbarulez

    őstag

    válasz csiga997 #55 üzenetére

    A fatávon ilyen témában nehéz kiigazodni. A vidéki projectek hiányát azzal magyarázták meg hogy kevés a potenciális előfizetői kör meg hogy alapcsony népsűrűség ahhoz hogy rentábilis legyen a beruházás. Még tavaly nyáron azt nyilatkozták amikor épp tavaly őszre ígérték a Hytas projectek beindulását hogy az új miniDSLAM-os megoldásokkal már kevés 4-8 előfizető mellett is megéri nekik és költségben is közel azonos szinten van a normál projectekkel. Ennek ellenére Pók utcai ltp.-en 15000 ezer lakos 1 km2-nyi területen, úgy látszik ez a népsűrűség kevés volt a fatávnak, ráadásuk fizetőképes réteg lakja nem egy kimondott gettó környék. Természetesen semmilyen más szélessávú lehetőség sem volt de a lakók részéről nagy érdeklődés lett volna. Még a különböző háztömbök közösképviselői is összeröffentek meg még aki érdekelt a téma és vártak valami megoldást a problémára, egy kis cég pedig tett is ajánlatot lassan 2 éve már.

    És hogy oldotta meg? A lakótelep háztömbjei között kiépített egy saját LAN infrastruktúrát és csináltatott GTS-szel egy optikai beállást a ltp.-hez és vásárolt 34Mbps bérelt vonali kapacitást és szolgáltat. Nem a legjobb, vannak problémák(igaz hol nincs) de a sebesség stabil 62k, egyébként 512/512kbps-es csomag fix IP-vel. 6250 volt a beugró 1.5 évvel ez előtt. Határozatlan idejű volt a szerződés így ha nem válik be bármikor leléphettél következmények nélkül, havidíj br. 7500, azóta árat emeltek most 8500. Saját adathálózati infrastruktúra miatt fatáv ablakba, még telefonvonal sem kell az egészhez.

    Nem lehet azt mondani hogy totális érdektelenség lett volna a ltp.-en szélessávú net iránt, volt olyan tízemeletes épület ahol a 100 lakásból 40 előfizetőt kötöttek be. Az egész ltp.-en is átlagosan 15% fölötti penetráció ami elég magas érték, nem sok ilyen terület lehet az egész országban. És fatávnak ez a piac nem kellett, legalábbis a mai napig magasról tesz rá.

    Azt csak úgy mellékesen jegyzem meg fatávkábel(mert a kerület totális fatáv gyarmat) 4 éve lefektetett új kábelhálózatot amire folyamatosan azt ígérgették ''jővő hónapban már biztos lesz rajta net''. Persze majd 2 évig ott rohadt a földben se tv se net nem jött rajta csak az igérgetés mint ADSL fronton.Mert ugye ilyen környéken nem lehet visszirányusítani egy vadiúj hálózatot. 2 éven át folyamatosan mert a ''jővő hónapban már biztos lesz net'' duma, telefonban már a hangom alapján ismerősként kezeltek. Aztán míly meglepő amikor az alternatív cég elindította a szolgáltatását egy hétvége alatt megcsinálták a kábelhálózat visszirányisítását és fatávkábel is elkezdte a saját netjét reklámozni. Igaz beletelt 1 évbe mire a házukba elérhetővé vált a kábelnetjük, miközben a másik cég 2 hét alatt bekötötte a házunkat.

    További érdekesség hogy fontosak igaz nem voltunk a fatávnak mint leendő előfizetők semmilyen fronton, de azért arra volt energiájuk hogy a kezdeteknél ahol tudták piaci erőfölényükkel visszaélve visszafogják a másik céget. Feljelentették itt ott meg mindenféle engedélyeket követeltek rajtuk mintha valami hatóság lennének és bárki elszámolással is tartozna feléjük(játszották a helyi kiskirályt ahogy a mai napig szokásuk). Ezzel jó 3 hónapig totálisan hátráltatták a kábelezési munkálatokat, de az alternatív cég ezen már meg sem lepődött és a plusz beruházási költséget bevállalva vettek wireless lézereket és a háztömbök tetején összelőtték a LAN-t hogy addig se kelljen várni a szolgáltatás beindulásával.

    Szóval lehet hogy rejtély hogy lehet ezt megcsinálni, de hidd el meg lehet csupán elszánt akarat kell hozzá elsődlegesen és nem dumálni kell meg ígérgetni hanem kábelezni és hálózati eszközöket vásárolni és úgy netet csinálni. Talán lehet csak ennyi a nagy trükk, meg az hogy egy jó piacot nem szabad veszni hagyni.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #56 üzenetére

    Ezzel csak az a gond hogy a szolgáltató nem vállal minőségi garanciákat a pingre, ilyet nem találsz sem a szerződésben sem az ÁSZF-ben, márpedig ezeket aláírtad. Sebességre is a garantált minimum 128/64kbps az is csak saját hálózaton belül, így ha valami probléma van a szolgáltató ügyfélszolgálatán rögtön e mögé menekülnek. De ez nem Invitel sajátosság minden szolgáltató így áll a dolgokhoz ha valami baj van velük. Az ÁSZF tele van a szolgáltató kibúvóit taglaló résszel de az előfizető kötelezettsége marha hosszan taglalt.

    Ha nem fizetsz akkor a szolgáltató 1xűen kikapcsolja a szolgáltatást a havidíjat meg behajtatja. Ha pedig hűségidő előtt felmondod a szerződést akkor keményen kell perkálni a hátralévő hónapok függvényében.

    Sajnos ez van még mindig, ez is jól példázza mekkora nagy versenypiac van ebben az országban. A valóságban majd akkor lesz ha az előfizető diktál nem pedig ő van kiszolgáltatva a szolgáltatója kényének-kedvének.

  • vicces

    addikt

    válasz shabbarulez #58 üzenetére

    szerencsére az én szerződésemben nincs ilyen, hoyg 128/64 a garantált.
    de ha ez mégis bekövetkezne, akkor ők is a havidij 3-adát kapnák csak meg.
    barátnőmnmél van a szerződés, ugyhogy most nem tudok belőle idézni, de sok konkrétum sjanos nincs benne. annyi, hoyg a szolgáltatásnak a mittudom én milyennormákon belül kell lennie. a lényeg, hogy szerintem be lehetne pket vinni a sűrűbe.

    eyébéként barátnőm a munkahelyén szokta szivatni a szolgáltatójukat. semmi baj nincs a nettel, de ők mindig reklamálnak /pl mint amikor valaki zöldet vesz, ott is mindig reklamálni kell :D/, erre szinte minen honapban kapnak árengedményt. egyszerüen csak annyit mondanak, hogy nem lesz kifizetve a számla :)

    :)

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #59 üzenetére

    Olvasd el az Általános Szerződési Feltételeket, hidd el ott lesz benne. [L]http://www.invitel.hu/?levelid=1&cikkid=354[/L]

    A szerződésed pedig találkozol egy olyan mondattal hogy a szerződés további feltételei és részleteit az Általános Szerződési Feltételek tartalmazza és annak tartalmát elfogadod. Máskor figyelj oda mit írsz alá, mellesleg az előfizetők minimum 90%-a nincs tisztában azzal mi is az ÁSZF.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • vicces

    addikt

    válasz shabbarulez #60 üzenetére

    amikor én kötöttem a szerződést, akkor még vivendi volt a társaság neve. és hidd el nagyon egyszerü bugyuta papirrol van szó. de ha megtalálom az áfsz-t akkor szolok. ezt legkorábban vasárnap este tudom majd ellenőrizni :(

    :)

  • vicces

    addikt

    válasz shabbarulez #60 üzenetére

    amit belinkeltél, ott a legfiatalabb szerződési feltétel is csak 2003 szeptemberi. én 2003 márciusában szerződtem ezzel a szolgáltatóval, tehát ezek rám nem érvényesek. vagy ha mégis, akkor egyoldalú szerződés modositás történt, vagy mi :DD

    :)

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz vicces #59 üzenetére

    ''ők is a havidij 3-adát kapnák csak meg'' - nos nem tudom, hogy a Te szolgaltatodnal hogy van, en matavosz adsl szerzodest fujom oda-vissza, de ebbe nem hiszem, hogy belemennek
    elso lepeskent felfuggesztik a szolgaltatast, majd kifizettetik/behajtjak rajtad vagy a huszegnyilatkozatban alairt idobol hatralevo honapok dijat, vagy visszamenoleg a szerzodes megkoteseig, a husegnyilatkozat nelkuli, es a Te szerzodesedben foglalt dijak kulonbozetet (bekotesi dij kulonbozetet is, ami azert eleg huzos is lehet)

    ''barátnőm a munkahelyén szokta szivatni a szolgáltatójukat''
    csak azt ne felejtsd el, hogy nem vagy egy kategoria egyeni elofizetokent egy ceggel, vagyis nagy a valoszinusege annak, hogy #$%^& a fejedre, es eletbe leptetik a fenti eljarast

    mellesleg fentebb irtad, hogy te azert fizetsz elo, hogy hasznalhato es nem hasznalhgatatlan internetkapcsolatod legyen, erre hivatkozva nem akarsz fizetni
    nos a helyzet az, hogy a te internetkapcsolatod valoszinuleg mindenben megfelel a szerzodesben a szolgaltato altal vallaltaknak, mivel mint Te is irtad, a sebesseggel nincs gond, 500ms kesleltetessel, meg csak jatszani nem lehet (mondjuk lehet, csak nehezkesen), minfden masra viszont kielegito (letoltes, cset, forumozas, bongeszes...), mindamellett valoszintutlen, hogy a valaszido minimuma benne lenne a szerzodesben...

    ha zoldet vesz valaki miert kell reklamalni? :DDD

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #61 üzenetére

    Az ÁSZF-et ne keresd mert olyat nem kapsz, azt maximum az ügyfélszolgáltaton olvashatod el mert ott van kifüggesztve vagy a netről töltheted le azt linkeltem be az előző hozzászólásomban. Az ÁSZF nem kapcsolt része a szerződésnek, nem kapod autómatikusan kézhez, de a szerződés hivatkozik rá és azzal együtt érvényes a szerződés az hogy te utána jársz és el is olvasod az már a te dolgod. Mivel az ÁSZF egy különálló dokumentum így könnyedén változtatható a tartalma és időszerűsíthető amit az internetszolgáltatók rendszeresen meg is tesznek ha az érdekük úgy kívánja Ha megnézed az oldal 2004-ben eddig már pl. 2x is megváltoztatta Invitel

  • vicces

    addikt

    válasz VladimirR #63 üzenetére

    azért kell reklamálni -de még az előző adagra -, hogy legközelebb nehogy csak 0.9-et, vagy 0.8-at vagy szélsőséges esetben nehogy 0,5-öt adjon neked az árus, 1 dzsi gyanánt. de ez csak olyan sok kicsi sokra megy féle praktika.

    na de beszéljünk a szolgáltatókról.
    mostanság, hoyg megy a szolgáltatók között a csere-bere?
    mennyivel jobb a szolgáltatónak, ha én nem használom a netet, egy olyan emberhez képest, aki 0-24 óráig egész honapon keresztül használja a sávszélességét??

    régen, ha jol emlékszem a dunaweb 4 forintért vett 1 megát az elendertől, és 40 forintért adta a láma usereknek. de ez már szerintem változott. most 10 rongy a 256kbit-es korlátnak vonal náluk.

    [Szerkesztve]

    :)

  • vicces

    addikt

    válasz shabbarulez #64 üzenetére

    nos, mivel én fix 9900-at fizetek nekik, ezért ugy döntök, hogy ha nekem nincs is szükségem a szolgáltatásukra, én akkor is igénybe veszem, adatforgalmat generálok dc-vel, hátha ettől kevesebbb lesz a bevételük. :) de gondolom igy is marad pénz nekik dögivel.

    :)

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz vicces #65 üzenetére

    persze lehet, es kell is reklamalni, de sajnos ezzel a panaszoddal nem sok mindent fognak kezdeni, ugyanis az adsl elofizetok nagytobbsege nemhogy a pinggel, de szvsz meg az le/feltoltesi sebesseggel sincs tisztaban, es egy-ket hozzaerto rek;lamalo miatt nem sok jora szamithatunk...

    szerk
    adatforgalmat generalhatsz, de mivel Te kb csak nagyon kis reszet teszed ki az osszes felhasznalojuknak, igy az osszes adatforgalomhoz kepest elenyeszo lesz a kulonbseg
    talan eszre sem veszik, visszont radszallnak, mondvan ha ennyit hasznalod a netet, biztos nem egyedul teszed, megosztani meg nem leht a szerzodes szerint (ha invitelnel lehet, vagy mi a szolgaltatod, akko0r persze az utolso bekezdes targytalan)

    [Szerkesztve]

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #65 üzenetére

    Én épp most olvasgatom a 2004 jún 1-től érvényes adathálózati díjszabásokat tartalmazó ÁSZF kivonatot. Ott vannak bérelt vonali árak. Érdekes mert ilyennel nem igen találkoztam még hogy nagy sávszélességek ilyen konkréten le legyenek írva, jellemzően mindig az van hogy 64 meg 128kbps-es bérelt vonal le van írva az oldalra aztán a ha nagyobb sebesség kell akkor érdeklődj a szolgáltatónál személyesen.

    Pl. ATM 155Mbps-es kapcsolat
    kiépítési díj br 3775e
    havidíj br 2142e
    távolsági szakasz 53e/km

    Ha közel van az előfizetői végponthoz Invitel ATM végpontja akkor nem is olyan vészes.

  • vicces

    addikt

    válasz VladimirR #67 üzenetére

    na akkor kezdődik a mellébeszélés....szomorú.
    egyébként nekem korlátlan hozzáférésem van . bebebeeeee:)
    időben és adatforgalomban is. de gondolom azért számit nekik az adatforgalom. valószinüleg a hvaidijba bele van nekik kalkulálva, de azért nem mindegy, hogy mennyi a bevételük. ha csak pár száz forintot nyerek igy, nekem már az is jo :)

    :)

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #66 üzenetére

    Van egy tipikus kalkulált adatforgalom ahogy az átalánydíj is hasonlóképpen kalkulált érték. Természetesen nem minden fogyasztó ugyanannyiba kerül a szolgáltatónak, aki keveset tölt azon nyer aki nagyüzemben tölt azon veszít. Szerencséjére utóbbiból kevesebb van így a nagy átlag valamennyire korrigálja a nagy átlagot de ha csak hardcore userek lennének akkor minden szolgáltató nagy gondba lenne és ez az árakon is megérződne és bérelt vonali árak felé tolódna.

    Nem tudom hány ügyfele lehet Invitelnek és a nagy átlag BIX forgalomból [L]http://www.bix.hu/index.php3?lang=en&page=graph&swid=14&portid=74[/L] mekkora részarányt képviselnek az ADSL-esek de ha sokat akkor átlagforgalom/userszám alapján ki lehet kalkulálni egy átlag felhasználó havi forgalmi mennyiséget belföldre. A külföld az cirkán lehet még további +50% meg a saját hálózaton belül generált forgalom. Úgy cirkán 5GB körül lehet egy ilyen átlag userre vetített forgalom mértéke.

  • vicces

    addikt

    válasz shabbarulez #70 üzenetére

    tetszik az az 5 giga :)
    nekem olyan 60 giga szokott az átlag lenni, és ebbe nincs benne a kifelémenő forgalom. persze nem zavartatom magam, mert én ugyebár korlátlan forgalomra szerződtem......:)

    :)

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #71 üzenetére

    UPC Chellonál így oszlik meg userek által forgalmazott adatmennyiség: 6% lépi túl a 15G-t. 22% lépi túl az 1G-t. 78% van 1G alatt. Más szolgáltatóknál sincs radikális mértékű eltérés.

    P2P nálam internet felé nem igen mert ráuntam hogy mindenki csak tölt mint a meszes. Szolgáltatón belüli megy csak a DC hub LAN-on belül kevésbé zavar ha töltenek(ezzel is védem a szolgáltató bérelt vonalát). Nálam 20-30GB a jellemző down, fölfelé 300-400.

  • vicces

    addikt

    válasz shabbarulez #72 üzenetére

    akkro annaka 78%-nak talán jobban megérné a hagyományos net. bár még nem számoltam utána.

    :)

  • csiga997

    őstag

    válasz shabbarulez #57 üzenetére

    Ja, ha az alternatív saját hálózatot épített, úgy már értem. Nekem valahogy az jött le, hogy a matáv szarakszik miközben egy másik szolgáltató meg nyomja az ADSL-t azonos területen (és uazon a madzagon.) De így már világos.
    Hát igen, a monopolhelyzet kényelmessé tesz, és utána már nehéz felvenni a ritmust... ;]

  • csiga997

    őstag

    válasz csiga997 #74 üzenetére

    Van az a jókis fatáv reklám, hogyaszongya: minden cégnek megvan a maga ritmusa. Nos, nekik is megvan a maguké... :D Olyan 0.5Hz körüli lehet... :DDD

  • vicces

    addikt

    nem sokára a vicc osztályon fogok kikötni. most dobtak ki egy szerverről, mondván, hogy mincs értelme, hogy ott vagyok. mindenki azt kérdezte, hogy modemmel vagyok-e.
    :O

    mi van akkor, ha előfizetek az axeleronál??
    akkor is ilyen szar lesz a pingem? ugyan azt az eszközöket fogja netem használni?

    :)

  • vicces

    addikt

    ha a modet kikpacsolom, majd várok egy kicsit, addig, hogy uj ip-t kajak, megjavul a pingem egy rovid időre.
    azért ez egy kicsit gáz, nem?

    :)

  • csiga997

    őstag

    válasz vicces #76 üzenetére

    a dslam ua, mindegy, h ki az ISP. Máshol végződik az ATM pvc-d azt annyi.
    Más média nem lehetséges? Kábeltv pl.?

  • vicces

    addikt

    válasz csiga997 #78 üzenetére

    az éppen lenne, csak kb 2/3 a sebesség:( a havidij meg ugyan annyi.
    /kábeltv; rádios/
    mindegy. jol kib@szok velük. töltök mint az állat :DD

    :)

  • emberke

    csendes tag

    Lehet, hogy láma lesz a kérdésem pedig végigolvastam a topicot. Axelerom van, és kiváncsi lennék a pingemre, hogy tudom ezt megmérni?

    Vigyázz jön a hordó...tudom dom dom

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz emberke #80 üzenetére

    start menu => futtatas => cmd.exe
    ott peirod, hogy ''ping xxx.xxx.xxx.xxx'', ahol az xxx.xxx.xxx.xxx a szolgaltatod IP-cime

  • VladimirR

    nagyúr

    uj kerdes:

    ha az interleaving ertek ugy van beallitva, hogy minimalis legyen a ping, de mar van csiomagvesztes, akkor ez nalam mikent jelentkezik?
    -hibasak lesznek a cuccok, vagy ujra jonnek/mennek a cuccok?
    -csokken a sebesseg, a sok ujrakuldes miatt, vagy csak jobban terhelem a szolgaltato vonalat?

  • vicces

    addikt

    szerintetek ezzel mit csináljak??



    C:Documents and SettingsRobi>ping -t 195.184.181.16

    Pinging 195.184.181.16 with 32 bytes of data:

    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=537ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=574ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=553ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=573ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=617ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=640ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=665ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=648ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=689ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=680ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=672ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=652ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=733ms TTL=59
    Reply from 195.184.181.16: bytes=32 time=745ms TTL=59

    Ping statistics for 195.184.181.16:
    Packets: Sent = 14, Received = 14, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 537ms, Maximum = 745ms, Average = 641ms
    Control-C
    ^C
    C:Documents and SettingsRobi>ping -t bix.hu

    Pinging bix.hu [194.38.118.50] with 32 bytes of data:

    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=747ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=768ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=752ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=707ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=737ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=581ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=661ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=745ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=700ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=741ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=738ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=699ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=631ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=579ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=618ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=663ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=722ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=768ms TTL=60
    Reply from 194.38.118.50: bytes=32 time=739ms TTL=60

    Ping statistics for 194.38.118.50:
    Packets: Sent = 19, Received = 19, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 579ms, Maximum = 768ms, Average = 699ms
    Control-C
    ^C


    nem tudom milyen szervert kéne megpingetni, hogy viszonylag valós értéket kapjak.

    egyébként már igy netezek 2 napja. ennél tuti jobb volt a modemes időszakban.
    játékokban ez marha kellemes hatású: nem tudok megmozdulni a pályán. csak forogni.
    mi a szart csináljak ezzekkel a nyomorult analfabéta genetikai hulladékokkal, hogy megcsinálják a netem?
    felhivtam őket, akkor csak hallgattak nagyokat, meg azt hajtogatták, hogy ott minden rendben van. barátnőm felhivta őket. /gondoltam neki jobb a beszélőkéje, hátra rábirja őket egy kis munkára/ nem jött be. azt mondták csináljak egy sebességtesztet. ehhez adtak egy linket. ezt el kellett küldenem mail-ban. már vagy 10 napja megtörtént mindez. azota küldik a válaszlevelek, hogy őké te barom majd csinálunk valamit...
    szombaton az elte e.t szerverén nyomultam, mert 50-60 ms volt a pingem!!! ez maga volt a menyország. akkor azt hittem, hogy biztos csináltak valamit. de ugy néz ki, hoyg semmit.
    nincs itt valami ügyvéd, vagy valami jogász tanonc?

    :)

  • b.bone

    senior tag

    válasz vicces #85 üzenetére

    azt a 195.184.181.16-ot megpingeltem én is.
    olyan 1500 ms körül vannak a pingejim.

    asszem biztos váltok DSL-re. még a legszarabb is kétszer olyan jó mint ez...:)
    pedig ez is relative széles sáv...


    "guilty until proven innocent" - Artisjus

  • vicces

    addikt

    válasz b.bone #86 üzenetére

    és a bix.hu??
    milyen eredményt ad neked ?

    :)

  • b.bone

    senior tag

    válasz vicces #87 üzenetére

    1600,1700,1500,1xxx ms... nem rossz mi? szval nem olyan rossz a sorsod:U

    szerk:
    Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

    C:Documents and SettingsBB>ping bix.hu

    bix.hu [194.38.118.50] pingelése 32 bájt méretű adatokkal:

    Válasz 194.38.118.50: bájt=32 idő=1686 ms TTL=58
    Válasz 194.38.118.50: bájt=32 idő=1785 ms TTL=58
    Válasz 194.38.118.50: bájt=32 idő=1485 ms TTL=58
    Válasz 194.38.118.50: bájt=32 idő=1938 ms TTL=58

    194.38.118.50 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 4, fogadott = 4, elveszett = 0 (0% veszteség),
    Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 1485ms, maximum = 1938ms, átlag = 1723ms

    C:Documents and SettingsBB>

    [Szerkesztve]

    "guilty until proven innocent" - Artisjus

  • b.bone

    senior tag

    válasz b.bone #88 üzenetére

    egyébként powered by dunaweb 256/256Kbps wireless lan. de azért mégis. elég gáz nem?

    most akarok váltani invitel-es dsl-re csak kérdés milyen.ha van valakinek infója, megköszönöm ha megosztja. település: Fót

    na meg mondjuk haljanak éhen rákban mert nem lehet velük hűségnyilatkozat nélkül szerződést kötni:(( nincs semmi opció rá:(((

    [Szerkesztve]

    "guilty until proven innocent" - Artisjus

  • shabbarulez

    őstag

    Errefelé nincs gond, tuti hogy ismért elfogyott a kapacitása Invitelnek volt már erre máskor is példa, itt akár utána is olvashatsz [L]http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=22135&hl=[/L]

    Statistics for 195.184.181.16:
    Packets: sent=1000, rcvd=1000, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.998307 sec
    RTTs of replies in ms: min/avg/max: 6.148 / 9.947 / 28.604

    1 1 ms 1 ms 1 ms 195.56.144.37
    2 1 ms 1 ms 2 ms datanet-gw2.gatesgroup.hu [194.149.31.221]
    3 6 ms 7 ms 5 ms 195.56.37.37
    4 7 ms 11 ms 6 ms 194.149.7.61
    5 5 ms 6 ms 6 ms nap-GigabitEthernet5-2-2.datanet.hu [194.149.0.189]
    6 16 ms 10 ms 11 ms 193.188.137.55
    7 12 ms 13 ms 7 ms 80.98.241.130
    8 9 ms 10 ms 8 ms bpdcgm02.bpcl.broadband.hu [195.184.181.16]

  • vicces

    addikt

    válasz shabbarulez #90 üzenetére

    hú de szép számok :)
    te valami koleszból nyomod?

    :)

  • b.bone

    senior tag

    válasz vicces #91 üzenetére

    ojaj azt inkább ne.
    egy kis trace:D :

    Útvonal követése a következőhöz: bix.hu [194.38.118.50]
    legfeljebb 30 ugrással:

    1 <1 ms <1 ms <1 ms my.router [192.168.1.1]
    2 10 ms 3 ms 8 ms fot-ap.dunaweb.hu [62.77.197.190]
    3 30 ms 15 ms 30 ms wl-197-158-dk.dunaweb.hu [62.77.197.158]
    4 20 ms 23 ms 19 ms 192.168.1.254
    5 1701 ms 1725 ms 1502 ms gw.dunaweb.hu [62.77.196.30]
    6 1568 ms 1730 ms 1664 ms 213.163.3.121
    7 1722 ms 1631 ms 1795 ms 193.188.137.1
    8 1564 ms * 1777 ms bix.hu [194.38.118.50]

    gondolom a gw.dunaweb.hu az gateway-t takar. tán ott mennek ki a netre. mintha nagyon elhagyná magát...

    "guilty until proven innocent" - Artisjus

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #92 üzenetére

    Nem koleszból, simán otthonról bp. III.ker.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz b.bone #93 üzenetére

    Nagyon úgy néz ki dunaweb wireless infrastruktúrájával nincs gond, de az invitel felé irányuló bérelt vonali kapacitáson már egekbe szökik a ping. Kérdés hogy a dunaweb-invitel közötti bérelt vonal amit dunaweb bérel kevés a userekhez mérten mert a szűkös kapacitáson is magas a ping, de belejátszhat a viccesnél is meglévő Invitel bénázás.

  • vicces

    addikt

    válasz shabbarulez #90 üzenetére

    beleolvastam a hwsw-s topicba.
    most már ugy vagyok vele, hogy b******************************************************:)
    szrom le az egészet.
    kéne itt vácon csinálni egy rádios netet, és azon játszani. mostani netet meg továbbra is fullon terhelem. na nehogy már jol érezze magát a szolgáltató:) persze ehhez minden jogom megvan

    :)

  • CYBERIA

    őstag

    C:WINDOWS>ping -t 195.184.181.16

    A következő pingelése: 195.184.181.16 32 adatbájttal:

    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=82ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=14ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=41ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=13ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=41ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=14ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=13ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=14ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=14ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=28ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=27ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=14ezredmp. TTL=56
    Válasz a következőtől: 195.184.181.16: bájt=32 idő=27ezredmp. TTL=56

    Pingstatisztika - 195.184.181.16:
    Csomagok: Küldve = 13, Fogadva = 13, Elveszett = 0 (0% veszteség),
    Visszatérés hozzávetőleges ideje ezredmásodpercben:
    Minimum = 13ms, Maximum = 82ms, Átlagos = 26ms
    Control-C

    C:WINDOWS>

    Ettől függetlenül szar a net, van, hogy két percig nem tudok csinálni semmit, halott az egész. Ez miért lehet?

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

  • FPéter

    aktív tag

    Eddig azt hittem, hogy én vagyok a hülye! A Dunawebesek úgy leráztak, mikor sírtam az üfsz.-nek, hogy lassú a net, ahogy kell!

    256/256 Wireless, Verőce

    BIX Looking Glass:

    Route Server: 193.188.137.1 (BIX)
    Command: ping 62.77.198.135 (Az én IP-m)


    Type escape sequence to abort.
    Sending 5, 100-byte ICMP Echos to 62.77.198.135, timeout is 2 seconds:
    !!!!!
    Success rate is 80 percent (4/5), round-trip min/avg/max = 16/104/212 ms

    Ez nagyon rossz, egy hete stabil 1/2/4 volt.

    Csoportos kirándulást kellene tenni hozzájuk....


    [Szerkesztve]

  • vicces

    addikt

    válasz FPéter #98 üzenetére

    ma megint felhivtam az üfsz-t. megint csak mekegett makogott a szolgálatban lévő balfék. szó szerint. mondtam neki, hogy vagy 10 napja küldünk 1 mail-t. ekkor azt mondta, hogy elvileg 20 percen belül kéne választ küldeniük :DD :))ma egy régi ismerősömmel beszélgettem. kiderült, hogy dunaweb-es nete van.
    256/256.
    azt mondta, hogy ugy szokott játszani, hogy melette megy néha akár 2 letöltő program is.
    mikor megkérdeztem, hogy milyen ping értékek szoktak lenni, azt se tudta miről van szó. pedig valami infos suliba jár, és ha végez 3 kilot fog keresni :)
    ezt nem tudtam kihagyni


    [Szerkesztve]

    :)

  • FPéter

    aktív tag

    válasz vicces #99 üzenetére

    20 percen belül?! Ez röhej, nekem még SOHA nem válaszoltak mailre............
    Most megy a net rendesen, asszem. Bár most csak böngészek.

Aktív témák