Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz VladimirR #5 üzenetére

    Szia VladimirR

    Tudsz olyan település nevet említeni ahol az általad leírt már az első hopra 60-70ms jelenség hosszú ideje előfordul? Eddig jellemzően a Hytasos területek nyűgje volt e hasonló jelenség de eddig is gyanítottam hogy más kistelepülési miniDSLAM megoldásnál is elő kell fordulnia. Ahhoz hogy ez az eszköz csökkentett beállítási képességének vagy a fatávosok gyenge konfigurálásának köszönhető az még rejtély ezért lenne jó minnél több adat: hol fogdul még hasonló elő és ott milyen megoldást alkalmaztak.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz VladimirR #30 üzenetére

    Kösz a választ.

    TTL - Time to Live

    A gépeden be van állítva egy érték hány hop után váljon érvénytelenné egy packet. Amikor kiküldöd a célgép felé minden router egyel csökkenti ezt az értéket ha eléri a nullát akkor eldobja. Így el lehet kerülni hogy egy hibás routolás miatt ''végtelen ciklusba'' kerüljön egy csomag és az idők végezetéig a neten keringjen.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz petyax #26 üzenetére

    Ez a jelenség nem egyedi, Hytasos területen lakók többen is panaszkodtak HwSw-en és máshol is hosszú topicok vannak a jelenség boncolgatásáról. Személyesen nem vagyok érintve mivel a fatáv mai napig nem volt képest ADSL-t létesíteni Pók utcai ltp.-en. Letöltés meg spy nem hiszem hogy volt bár másik gépére nem mondok tutit de jellemzően olyanak panaszkodtak aki ilyen jellegű úgyis észlelnék. Az a user aki nem vesz észre ilyen rejtett forgalmat jellemzően azt sem tudja mi az a ping, azt főleg nem mi számít normális értéknek. Épp ezért a probléma elég elterjedt lehet miniDSLAM-os területeken de kevesen jelentik mert a többség nem foglalkozik vele, inkább a HC gámerek reklamálnak ilyen miatt. Más fórumok eddig hozzászólásaiben eddig Hytasos területeken lakók reklamáltam, de a VladimirR által említett település nem hinném hogy ilyen, sima réz terület miniDSLAM megoldással a kistérségi project keretében.

    Az nem igazán kideríthető a miniDSLAM eszközök gyengébb minősége és konfigurálhatóságuk szűk kerete az oka ennek a jelenségnek vagy 1xűen a fatávos szakik nem hajlandók az interleaving értékét normálisan konfigurálni. Többen jelezték a dolgot néhányan sikeresen átrágták magukat a szőke ügyfélszolgáltosokon valami szakihoz de mindent lerázták azzal hogy erre képesek és ennyi. Azt soha nem lehet bebizonyítani hogy csak linkelnek és utána sem néztek csak szokásukhoz híven leráták a problémázó ügyfélt vagy tényleg az alkalmazott eszköz gyengébb képessége a probléma oka.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #33 üzenetére

    Ennek tényleg roppant sok köze van a pingekhez, gondolom ismét remekelt egy szőke üszis.

  • shabbarulez

    őstag

    Vicces:

    Egyébként nálad az első hopra magas már a ping vagy út közben ugrik meg? Mert Vnetnél az évek során már mindkettőre volt példa. Ha az első hopra akkor interleaving optimálisabb beállítása szolgáltatói oldalon segíthet, de volt már több alkalommal is példa arra hogy Bp. felé fogyott el a gerinc vonali kapacitásuk és az összes vidéki ügyfél több száz ms-es pingekkel szembesült és hosszú időbe telt mire orvosolták a helyzetet. Egy tracert-et bemásolhatnál pl. bix-ig.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #41 üzenetére

    Ezt biztos nem magas interleaving okozza hanem terhelt vnet hálózata, a 2. hop-ig halahol szűkös a kapacitásuk.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz nbk #46 üzenetére

    Nagy valószínűséggel a céges tűzfal megfogja.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz VladimirR #47 üzenetére

    Olyan értékről indul a TTL amit beállítottál neki, fogalmam nincs mennyi a Win default(talán 32?). A maximum értéke 255 lehet mert 1 byte-nyi hely van neki fenntartva IP fejlécben. [L]http://www.szabilinux.hu/trendek/trendek4311.html[/L]

    Igen 30-cal kezd aztán minden alkalommal amikor áthalad egy routeren a fejlécben ennek a bytenak az értéke egyel csökken, amikor eléri a nullát a csomagot eldobja a router.

    Nem igazán talán ezekről konkrét infót max megkérded a helyi fatávos emberkéket akkor nekik tisztába illene lenniük azzal mivel is főznek. Szirmabesenyő a kistérségi project keretében készült el, de már nem látni fatáv oldalán mennyi volt a minimum jelentkezési limit amit megköveteltek és hányan jeletkeztek. Gyanítom alacsony lehetett a limit, 10-15 fő. A kevés előfizetővel kecsegtető területeken költséghatékonyabb megoldást kell alkalmazni, mert a nagyvárosi központokban használt drága eszközök megtérülése nem reális, az ADSL távolság korlátoltsága miatt a kistelepülési előfizetők ide már nem köthetők be közveltenül. Márpedig az ADSL egyik nagy előnye hogy az előfizető direkbe csatlakozik(a saját előfizetői vonalán nem osztozik mással) egy nagykapacitású gerinchálózathoz amire a központi DSLAM-ok kapcsolódnak. Ezek jellemzően elég nagy kapacitású vonalak E3(34mbps),STM-1(155Mbps),STM-4(622Mbps) amin sok user is bőven elfér kisebb rá az esély hogy a nagy közös fazékból ne legyen elég a kapacitás.

    MiniDSLAM-nál feladják ezt az elsődleges előnyt a kötlségek érdekében és két fokozatú lesz a kapcsolódás. A miniDSLAM eszköz közelebb kerül az előfizetőkhöz, pl. nálatok bevitték a településre így az ADSL 4-5km-es kábel hatótávolsága már képes volt a települést lefedni, a külső uplink kapcsolódása a Miskolci DSLAM-hez korlátozottabb kapacitájú. Jellemzően 4-8x E1(2Mbps) uplink portja egy miniDSLAM-nak de létezik 100Mbps Ethernet kapcsolófelülettel ellátott típus is, maga az eszköz pedig csak pl. 8-16-32 user kiszolgálásárára képes és ez az árán is megmutatkozik ezért tud költséghatékonyabb lenni egy ilyen megoldás.

    Én arra tudok gondolni hogy ez a spórolás esetleg kihat az eszköz konfigurálhatóságára is és pl. az interleaving be van fixen ''égetve'' egy mindin körülmények között üzemképes maximumra, a másik variáció pedig az hogy fatávosok lusták voltak és nem optimalizálták az eszköz konfigurálása során az interleavinget. Más fórumon amikor eljutottak valami kompetensebb fatávoshoz mindig azt a választ kapták ez a maximum amire képesek, az hogy csak linkeltek és utána sem néztek vagy tényleg az eszköz korlátja az egész sosem deríthető ki.

    Maga az interleaving ADSL-nél egy kompenzáló technika a vonal zajosságából eredő csomagvesztés minimalizálására.Viszont az interleaving mértéke kihat a késleltetésre, minél nagyobb az adatbiztonság a vonalon és alacsony a csomagvesztés mértéke cserébe annál magasabb késleltetést kell bevállani. Szóval ez egy tipikus húzd meg, ereszd el játék ahol el kell találni az optimális középutat hisz a csomagvesztés minimalizálása sokkal fontosabb tényező is mint az alacsony válaszidő. A vonal zajossága viszont rengeteg tényezőtől függ: a kábel hosszától az előfizetőig, a minőségétől, stb. Így aztán az interleaving optimális értékének beállítása túl sok humán erőforrást igényelne hisz minden előfizetőre egyenként kellene megtalálni az optimumot, ezért inkább egységesen állítanak be egy értéket amit előre megnéztek és elég tág keretek között ad jó értéket(ez lehet a jellemző 25-30ms, a 70 meg szerintem a maximum) . Egyéni optimalizálás mellett aki közel lakik a DSLAM-hez és minimális a vonala zajossága annál nagyon kicsi késleltetés is elérhető, távolodva föl kell áldozni a késleltetésből a stabilítás érdekében.

    Szóval ha el tudod érni a helyi fatávos embereket vagy fatávnál előkeríteni egy szakit aki kompetens az eszközök konfigurálása terén akkor az interleaving körül érdemes a probléma megoldását kerestetni.

    A Hytas egy hibrid telefonos kapcsolódás: optika+réz ami ellehetetleníti az ADSL-t mivel ez szimpla analóg technológiára épül ezért csak rézvezetéken megvalósítható. Ilyen Hytasos megoldást a 97-98-as években telepített sokat fatáv százezer fölötti előfizető van ilyenen, Bp.-en III,XIII,VIII, XIV kerület nagy része ilyen, de pl Nagykovácsiban is ilyen a hálózat. Nálunk is a mai napig e miatt nem lehet ADSL. Nem tartom valószínűnek hogy nálam Szirmabesenyőn Hytasos megoldás üzemelne, bár semmi nem kizárható. Hytasnál a miniDSLAM jelenti az egyedüli megoldás az eszközt a lehető legközelebb kell telepíteni az előfizetőhöz oda ahonnan már rézkábel fut az előfizetőig, az uplink már megoldható optikán is. Ez viszont roppant problémás mert egyes területeken nagyon közel van az optikai csatlakozás az előfizetőhöz, pl. itt nálunk a Pók utcai ltp.-en minden háztömbig elér az optika és a rézkábelezés csak háztömbön belül fut. Így ahhoz hogy ADSL-t lehessen telepíteni minden háztöbbe kellene rakni egy miniDSLAM-ot ennek viszont nagyon költséghatékony eszköznek kell lennie, kevés előfizető kiszolgálására számolva hisz pl. a mi épületünkben 54 lakás van innen nagy számú előfizetőt nehéz lenne összeszedni. Míg egy nem Hytasos kistelepülés esetén 4-5km hatósugaron belül kell összeszedni a fatáv által a bekötéshez minimálisan megkövetelt 10-30-as létszámot, addig itt egy háztömre(54-130 lakásos háztömbök vannak a ltp.-en bár van pár kicsi 12 lakásos tömb is) kell meghatároznia egy minimális és gazdaságos kvótát ami 4-8 user körül határoztak meg korábbi sajtóhíreikben. Szóval könnyen belátható hogy 5000-es településen egy 30-as kvótának megfelelni 1xűbb mint 56 lakásból 4-8 előfizetőt találni, plána hogy fatáv már 3 éve ígérgeti az ADSL-t és közben egy alternatív szolgáltató meg is valósította és jelenleg már 12-15 ügyféllel rendelkezik a házban így akik netet akartak azok már elkeltek. A fatáv az évek során addig tökölt Hytasos területen míg a végén saját esélyeit eljátszva önmagát lehetetlenítette el, ezért tart ott az egész Hytasos ADSL project ahol tart, kvázi sehol.

    Na ez jó hosszú lett, aki végigolvasta annak részvétem. :)

  • shabbarulez

    őstag

    Az internet adatforgalma és a telefon hangforgalma az otthonod és a DSLAM között azonos kábelen megy. Az otthonodba amikor telepítenek visznek egy modemet és egy splittert, utóbbi ülteti közös kábelre a két adatot. A DSLAM előtt szintén vagy egy splitter eszköz ami ott szétválasztja a hang és adatforgalmat, a hang megy a hagyományos kapcsoltvonali módon tovább, az adat viszont egy ettől teljesen független adathálózaton továbbítódik.

    1. Három változót képzelj el, ha az interleaving értékét változtatod akkor ennek hatására két további paraméter fog megváltozni: vagy nő a csomagvesztés mértéke és akkor a késleltetés viszont csökkeni fog de fordítva is igaz. Ha a vonal kevésbé zajos akkor a csomagvesztés mértéke nagyon minimális. Ha a vonalminőség rovására ebből engedsz az ésszerű határok mellett akkor cserébe a késleltetés mértéke csökkenthető. Persze ha a vonal zajos és csomagvesztés alapban kritikus közeli mértékű akkor nincs miből engedni és meg kell elégedni magasabb késleltetéssel.

    2. Ha sikerül elérned egy szakit aki megérti mi is ténylegesen a problémád akkor elmesélheted neki a 70ms-et már első hopra és hogy te szeretnéd hogy ez a máshol is tapasztalható értékekre csökkene. Itt emlegesd az interleavinget és annak optimalizációját. Ha felfogta az illető és van jogosultsága az eszközt konfigurálni akkor a felkészültségétől és az adott vonal lehetőségeitől függ mit tud kihozni a szituból. Monortelnél páran addig hívogatták a supportot és kerestek hozzáértőt míg végül sikerült elérniük egy optimálisabb interleaving beállítást és 70-ről 30-ra esett a ping. fatávnál ahogy írtam eddig még nem tapasztalt senki hasonló konstruktív hozzáállást, de az tuti nagyon a nyakukra kell járni mert első szóra nem igen szeretnek dolgozni. De ez sajnos szinte mindegyik ISP-ről elmondható.

    3. Most még1x nem írom le mi a Hytas, talán az nem lehetett világos ennek nem az ADSL-hez hanem a telefonkapcsolathoz van köze. Az ADSL működőképességéhez az szükséges hogy az előfizető és a telefonközpont közötti teljes kábelszakasz réz legyen. Hytas(optikai) telefonhálózatoknál csak az előfizetőhöz közeli szakasz ami réz a többi telefonközpontba befutó kábelezés optikai szálon van megvalósítva ami ellehetetleníti az ADSL kiépíthetőségét.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz csiga997 #55 üzenetére

    A fatávon ilyen témában nehéz kiigazodni. A vidéki projectek hiányát azzal magyarázták meg hogy kevés a potenciális előfizetői kör meg hogy alapcsony népsűrűség ahhoz hogy rentábilis legyen a beruházás. Még tavaly nyáron azt nyilatkozták amikor épp tavaly őszre ígérték a Hytas projectek beindulását hogy az új miniDSLAM-os megoldásokkal már kevés 4-8 előfizető mellett is megéri nekik és költségben is közel azonos szinten van a normál projectekkel. Ennek ellenére Pók utcai ltp.-en 15000 ezer lakos 1 km2-nyi területen, úgy látszik ez a népsűrűség kevés volt a fatávnak, ráadásuk fizetőképes réteg lakja nem egy kimondott gettó környék. Természetesen semmilyen más szélessávú lehetőség sem volt de a lakók részéről nagy érdeklődés lett volna. Még a különböző háztömbök közösképviselői is összeröffentek meg még aki érdekelt a téma és vártak valami megoldást a problémára, egy kis cég pedig tett is ajánlatot lassan 2 éve már.

    És hogy oldotta meg? A lakótelep háztömbjei között kiépített egy saját LAN infrastruktúrát és csináltatott GTS-szel egy optikai beállást a ltp.-hez és vásárolt 34Mbps bérelt vonali kapacitást és szolgáltat. Nem a legjobb, vannak problémák(igaz hol nincs) de a sebesség stabil 62k, egyébként 512/512kbps-es csomag fix IP-vel. 6250 volt a beugró 1.5 évvel ez előtt. Határozatlan idejű volt a szerződés így ha nem válik be bármikor leléphettél következmények nélkül, havidíj br. 7500, azóta árat emeltek most 8500. Saját adathálózati infrastruktúra miatt fatáv ablakba, még telefonvonal sem kell az egészhez.

    Nem lehet azt mondani hogy totális érdektelenség lett volna a ltp.-en szélessávú net iránt, volt olyan tízemeletes épület ahol a 100 lakásból 40 előfizetőt kötöttek be. Az egész ltp.-en is átlagosan 15% fölötti penetráció ami elég magas érték, nem sok ilyen terület lehet az egész országban. És fatávnak ez a piac nem kellett, legalábbis a mai napig magasról tesz rá.

    Azt csak úgy mellékesen jegyzem meg fatávkábel(mert a kerület totális fatáv gyarmat) 4 éve lefektetett új kábelhálózatot amire folyamatosan azt ígérgették ''jővő hónapban már biztos lesz rajta net''. Persze majd 2 évig ott rohadt a földben se tv se net nem jött rajta csak az igérgetés mint ADSL fronton.Mert ugye ilyen környéken nem lehet visszirányusítani egy vadiúj hálózatot. 2 éven át folyamatosan mert a ''jővő hónapban már biztos lesz net'' duma, telefonban már a hangom alapján ismerősként kezeltek. Aztán míly meglepő amikor az alternatív cég elindította a szolgáltatását egy hétvége alatt megcsinálták a kábelhálózat visszirányisítását és fatávkábel is elkezdte a saját netjét reklámozni. Igaz beletelt 1 évbe mire a házukba elérhetővé vált a kábelnetjük, miközben a másik cég 2 hét alatt bekötötte a házunkat.

    További érdekesség hogy fontosak igaz nem voltunk a fatávnak mint leendő előfizetők semmilyen fronton, de azért arra volt energiájuk hogy a kezdeteknél ahol tudták piaci erőfölényükkel visszaélve visszafogják a másik céget. Feljelentették itt ott meg mindenféle engedélyeket követeltek rajtuk mintha valami hatóság lennének és bárki elszámolással is tartozna feléjük(játszották a helyi kiskirályt ahogy a mai napig szokásuk). Ezzel jó 3 hónapig totálisan hátráltatták a kábelezési munkálatokat, de az alternatív cég ezen már meg sem lepődött és a plusz beruházási költséget bevállalva vettek wireless lézereket és a háztömbök tetején összelőtték a LAN-t hogy addig se kelljen várni a szolgáltatás beindulásával.

    Szóval lehet hogy rejtély hogy lehet ezt megcsinálni, de hidd el meg lehet csupán elszánt akarat kell hozzá elsődlegesen és nem dumálni kell meg ígérgetni hanem kábelezni és hálózati eszközöket vásárolni és úgy netet csinálni. Talán lehet csak ennyi a nagy trükk, meg az hogy egy jó piacot nem szabad veszni hagyni.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #56 üzenetére

    Ezzel csak az a gond hogy a szolgáltató nem vállal minőségi garanciákat a pingre, ilyet nem találsz sem a szerződésben sem az ÁSZF-ben, márpedig ezeket aláírtad. Sebességre is a garantált minimum 128/64kbps az is csak saját hálózaton belül, így ha valami probléma van a szolgáltató ügyfélszolgálatán rögtön e mögé menekülnek. De ez nem Invitel sajátosság minden szolgáltató így áll a dolgokhoz ha valami baj van velük. Az ÁSZF tele van a szolgáltató kibúvóit taglaló résszel de az előfizető kötelezettsége marha hosszan taglalt.

    Ha nem fizetsz akkor a szolgáltató 1xűen kikapcsolja a szolgáltatást a havidíjat meg behajtatja. Ha pedig hűségidő előtt felmondod a szerződést akkor keményen kell perkálni a hátralévő hónapok függvényében.

    Sajnos ez van még mindig, ez is jól példázza mekkora nagy versenypiac van ebben az országban. A valóságban majd akkor lesz ha az előfizető diktál nem pedig ő van kiszolgáltatva a szolgáltatója kényének-kedvének.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #59 üzenetére

    Olvasd el az Általános Szerződési Feltételeket, hidd el ott lesz benne. [L]http://www.invitel.hu/?levelid=1&cikkid=354[/L]

    A szerződésed pedig találkozol egy olyan mondattal hogy a szerződés további feltételei és részleteit az Általános Szerződési Feltételek tartalmazza és annak tartalmát elfogadod. Máskor figyelj oda mit írsz alá, mellesleg az előfizetők minimum 90%-a nincs tisztában azzal mi is az ÁSZF.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #61 üzenetére

    Az ÁSZF-et ne keresd mert olyat nem kapsz, azt maximum az ügyfélszolgáltaton olvashatod el mert ott van kifüggesztve vagy a netről töltheted le azt linkeltem be az előző hozzászólásomban. Az ÁSZF nem kapcsolt része a szerződésnek, nem kapod autómatikusan kézhez, de a szerződés hivatkozik rá és azzal együtt érvényes a szerződés az hogy te utána jársz és el is olvasod az már a te dolgod. Mivel az ÁSZF egy különálló dokumentum így könnyedén változtatható a tartalma és időszerűsíthető amit az internetszolgáltatók rendszeresen meg is tesznek ha az érdekük úgy kívánja Ha megnézed az oldal 2004-ben eddig már pl. 2x is megváltoztatta Invitel

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #65 üzenetére

    Én épp most olvasgatom a 2004 jún 1-től érvényes adathálózati díjszabásokat tartalmazó ÁSZF kivonatot. Ott vannak bérelt vonali árak. Érdekes mert ilyennel nem igen találkoztam még hogy nagy sávszélességek ilyen konkréten le legyenek írva, jellemzően mindig az van hogy 64 meg 128kbps-es bérelt vonal le van írva az oldalra aztán a ha nagyobb sebesség kell akkor érdeklődj a szolgáltatónál személyesen.

    Pl. ATM 155Mbps-es kapcsolat
    kiépítési díj br 3775e
    havidíj br 2142e
    távolsági szakasz 53e/km

    Ha közel van az előfizetői végponthoz Invitel ATM végpontja akkor nem is olyan vészes.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #66 üzenetére

    Van egy tipikus kalkulált adatforgalom ahogy az átalánydíj is hasonlóképpen kalkulált érték. Természetesen nem minden fogyasztó ugyanannyiba kerül a szolgáltatónak, aki keveset tölt azon nyer aki nagyüzemben tölt azon veszít. Szerencséjére utóbbiból kevesebb van így a nagy átlag valamennyire korrigálja a nagy átlagot de ha csak hardcore userek lennének akkor minden szolgáltató nagy gondba lenne és ez az árakon is megérződne és bérelt vonali árak felé tolódna.

    Nem tudom hány ügyfele lehet Invitelnek és a nagy átlag BIX forgalomból [L]http://www.bix.hu/index.php3?lang=en&page=graph&swid=14&portid=74[/L] mekkora részarányt képviselnek az ADSL-esek de ha sokat akkor átlagforgalom/userszám alapján ki lehet kalkulálni egy átlag felhasználó havi forgalmi mennyiséget belföldre. A külföld az cirkán lehet még további +50% meg a saját hálózaton belül generált forgalom. Úgy cirkán 5GB körül lehet egy ilyen átlag userre vetített forgalom mértéke.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #71 üzenetére

    UPC Chellonál így oszlik meg userek által forgalmazott adatmennyiség: 6% lépi túl a 15G-t. 22% lépi túl az 1G-t. 78% van 1G alatt. Más szolgáltatóknál sincs radikális mértékű eltérés.

    P2P nálam internet felé nem igen mert ráuntam hogy mindenki csak tölt mint a meszes. Szolgáltatón belüli megy csak a DC hub LAN-on belül kevésbé zavar ha töltenek(ezzel is védem a szolgáltató bérelt vonalát). Nálam 20-30GB a jellemző down, fölfelé 300-400.

  • shabbarulez

    őstag

    Errefelé nincs gond, tuti hogy ismért elfogyott a kapacitása Invitelnek volt már erre máskor is példa, itt akár utána is olvashatsz [L]http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=22135&hl=[/L]

    Statistics for 195.184.181.16:
    Packets: sent=1000, rcvd=1000, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.998307 sec
    RTTs of replies in ms: min/avg/max: 6.148 / 9.947 / 28.604

    1 1 ms 1 ms 1 ms 195.56.144.37
    2 1 ms 1 ms 2 ms datanet-gw2.gatesgroup.hu [194.149.31.221]
    3 6 ms 7 ms 5 ms 195.56.37.37
    4 7 ms 11 ms 6 ms 194.149.7.61
    5 5 ms 6 ms 6 ms nap-GigabitEthernet5-2-2.datanet.hu [194.149.0.189]
    6 16 ms 10 ms 11 ms 193.188.137.55
    7 12 ms 13 ms 7 ms 80.98.241.130
    8 9 ms 10 ms 8 ms bpdcgm02.bpcl.broadband.hu [195.184.181.16]

  • shabbarulez

    őstag

    válasz vicces #92 üzenetére

    Nem koleszból, simán otthonról bp. III.ker.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz b.bone #93 üzenetére

    Nagyon úgy néz ki dunaweb wireless infrastruktúrájával nincs gond, de az invitel felé irányuló bérelt vonali kapacitáson már egekbe szökik a ping. Kérdés hogy a dunaweb-invitel közötti bérelt vonal amit dunaweb bérel kevés a userekhez mérten mert a szűkös kapacitáson is magas a ping, de belejátszhat a viccesnél is meglévő Invitel bénázás.

Aktív témák