Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atandi

    csendes tag

    Üdv Tudorok!
    Elolvastam, és tudomásul vettem, hogy előbb végig kellene olvasni a fórumot és korábbi kérdéseket és válaszokat, de mobilnettel és rossz lefedettséggel ez sok-sok napba telne, nézzétek el, hogy inkább kérdeznék. (nagyon hasznos volt a tanács, milyen szempontokat érdemes nézni).
    Szóval: olyan gépet szeretnék, ami
    1: tud nagyon közelit is(rengeteg rovart, virágot, sőt bibét, mütyüröket fényképezek)
    2, madárrezervátum közelében lakunk, és ha végre sikerülne a daruvonulást lefényképeznem..hahh (ez nagy álmom)
    3, kutyák+macska, hihetetlen pillanatok, de ehhez legbiztonságosabbnak a sorozatfelvételt tartanám, tehát ezt is nagyon szeretném az új gépben
    KInéztünk már néhány gépet, ezek 70 és kb.120e között vannak, de nagyon kevés véleményt lehet találni sajnos.
    (Sony DSChx1, Panasonic Lmix FZ38, Canon Powershotsx30,Samsung WB5500,ill. Kodak EasyShareZ981)Utóbbiról alig találok leírást, a Lumixon meg-ha igaz-nincs sorozatfelvétel.

    Ha szépen megkérlek benneteket, segítenétek javaslatokkal ezeket illetően? Ez lenne a család karácsonyi ajándéka, szeretném, ha sokáig szeretnénk...

    Előre is nagyon köszönöm. :R
    (tesztképeket és sajna ilyen netsebesség mellett (legjobb esetben is 12KB/sec)nem igazán tudok nézegetni :(

  • atandi

    csendes tag

    válasz cigam #22471 üzenetére

    Előre is bocsánat, (most jön a szőkenős agyatokra menés...).
    Szóval: kéretik megmagyarázni a "kit" és a "váz" szavakat.
    Ja, és ma itt köröztek a fejem fölött a darvak, a szívem szakadt meg,miközben a nyomi telómmal fényképeztem le őket...:(
    És nagyon köszönö az eddigi tanácsokat, próbálom összevetni az esélyeseketminden szempontból, és dönteni.

  • atandi

    csendes tag

    válasz benvolio #22483 üzenetére

    Hálásköszönet, ez TÉNYLEG nagyon jó cikk, kezd a fény felderengeni az alagút végén... :R
    Ez a ti pechetek, mert ahogy tanul az ember, úgy jön rá, hogy mennyi mindent nem tud, s szaporodnak a kérdések. ;]
    Jól értelmezem, a bridge(mert pont erre akartam reggel rákérdezni, azóta itt ülök ésolvasok, összevetek)az mondjuk úgy a csúcs-kompakt, esetleg majdnem átmenet a kompaktok és dslr-ek között?
    A cikk segített eldönteni, inkább legyen egy jó kompakt, hiszen egyelőre úgysem értek hozzá, mikor milyen előtét-lencse-szűrő-akármi kellene.
    Ellel az oly 450-et ki islőttem, igaz?
    A cikk alapján rákerestem az FZ30-ra, persze már nincs, csak használtan kínálnak, de: makró képet azzal is csak makro-előéttel tudok készíteni?
    a 220 v-on összevető táblába vettem:
    -Sony dcs hx1-et(erre mondta fotós ism, hogy a gép nem bír ekkora ojektívvel, amivel adják-igaz ez vagy marhaság??)
    -Canon SX20
    -Pana(hú, már menőzök a rövidítéssel- :P ) Lumix DMC-FZ38 (eddig a legszimpibb, szóljatok, ha hátránya van)
    .Fujifilm Finepix HS10 (ő a másik legszimpibb, és ő CMOS-os is, ((rajta kívül csk az Sony az még)),amiről úgyan gőzöm nincs micsoda, de felírtam, hogy az jóóóó!
    -Canon SX30

    Namost: akksi vagy elemek?? Már 2 elemtöltőnk van meg vagy 6-8 aránylag új tölthető elem. Ha aksisat veszünk, akkor ugye jó lenne egy tartalék is, ne a kifogyása miatt maradjunk le vmi fontosról, esetleg nincs idő tölteni, meg elöregszenek egy idő után, s fújhatjuk, akkor is úgyis új kell. Vagy nem tudom.
    Aztán: jól gondolom-e, hogy minnél kisebb a legkisebb záridő, annál kevésbé fontos a képstabilizátor? Mert ez pont az Fz38-nél 1/2000, a többinél 1/3200, 1/4000.
    Vagy ezekmár így is-úgy is nagyon gyorsak, ne szőrözzek?
    És még: az érzékenység, ami még állítólag fontos(ez az ugye, hogy a fényviszonyokkal mennyire bírkózikmeg,?)A 2 kedvencnél 6400-ig megy, a többinél 3200-ig. Utóbbi is elég jó már?(szoba, belső világítás, kandalló, esetleg gyertyafény, szalonnasütés??)
    Aztán: kézi élességállítás: A Fuji HS10-nél nincs. Egyelőre ugyan tanilnomkéne, de ennél pl. nincs, és talán nem vagyokmég reménytelen a fejlődésben..
    - A közelpont makromódban mindnél 1 cm, gondolom ez maximálisan elegendő lehet.
    -Optikai zoom: pont az eddig első helyzett FZ38-nál "csak" 18x-os, de lehet, hogy a Hs10-nél 30x-os, de tökre szemcsés lenne már a kép. Ésmint írtátok, ha csakképernyőre kell,...szóval az a 18x-os is elég jó már, ugye??(épp megnéztem, ami volt legutóbb Olympus fe-210, pár hete gumicukorként rágta szét a középázsiai juhászunk- szóval annak csak 3x-os volt.
    Javasoltátok a Casio Exilim-et is, azt nem tudtam betenni a táblázatba, mert a 220v-on nincsenek se casiok, se Olympusok, de a Casio csak 5x opt.zoomos.

    Huhh, ki fogtok tiltani, már látom.

    Jajj, még az egyik legfontosabb: "Az egyetlen picike hátránya talán, hogy csak CF, vagy xD kártya jó bele."
    Na, nézzük csak: tudtok egy linket, ahol tanulhatok akártyákról is??
    Mert anno videokamerát sikerült olyat vennünk, amit sose használunk pont amiatt, hogyminidisc-re ír, tök nyűgös a gépremásolása, disc törlése, stb, ..szörnyű. Így nincs az embernek kedve használni. Viszont ha olyan fényképezőt veszünk, amiben jó vedeólehetőség is van, amazt akár elis adhatnánk...

    Előre is köszönöm, ha segítetekmég, és tényleg bocs a terjedelemért, de hát a nőkmár csak ilyenek, néha bírjátok ki.... Köszi szépen.

  • atandi

    csendes tag

    válasz csakb #22499 üzenetére

    Nagyon köszönöm! Nagyon úgy néz ki, hogy akkor a Pana Fz38 lesz. Az nem számít semmit, hogy ő nem CMOs-os, hanem CCD-s?

    És akkormár csak egy kis kivitelezési kérdés: szerintetek megvehetjük a neten is, ahol a legolcsóbban kínálja vmelyik netes áruház? Ill. gondolom nézzem meg a véleményeket a boltról, s aztán eldönthetem, bízzak-e bennük.
    Alapból a gép, akksi, ha van hozzá, töltő az egyben meglesz, akkormár csak vmi tok vagy táska, mifene lennejó hozzá, hogy védve legyen, ugye más kezdetben nem fontos?

    Ha meglesz, hozok neketk hálából valaminagyon szép képet, ami már vele készült! :R

  • atandi

    csendes tag

    válasz csakb #22507 üzenetére

    Jobb lett volna, ha nem jövök többet, ha már egyszer úgy gondoltam, döntöttem az ZF 38 mellett.
    Mi a gond a méretével??? Szerintem nem sokban különbözika többiektől, nem? Mára hasonszőrűektől.
    Megnéztem a tesztvideókat, és láttam a nappal szembeni csíkosodást is, demajd nem videózok nappal szemben, oszt annyi, visznont
    van ott másik is, és hát valami lenyűgöző!!:))

    De a zuram csak nem hagy békén(ami egyáltalánnem baj, de most ezzel a kétséggel zaklat) szóval hogy ezen csakis kézzel lehet és kell a zoomolást végezni, és ettől ő fél!(nem mintha őolyan sokat fotózna,mindig rámhagyja. Akkor most mi van ezzel?? Tényleg MINDIG nekem kell kézzel tekergetnem az optikát, míg élesnek látom a képet?? Ebben is vannak előre programozott dolgok nem? És gondolom, ott nem kell? Vagymost mi van??

    Jajj, nyugtassatok már meg légyszi! És ugye ennek könnyű lesz a szgéper átvitele??Képeknek is, videónak is?? Mert az fontos lenne. (írtam milyen kálvária ez a videókmeránknál, amit emiatt nem is használunk)

    Tudom, lehetnék valamivel határozottabb, de ennyi pénzt meggondolatlanul kiadni...hááát, én nem olyn vagyok.

    Köszönöm előre is :)) (és aki direkt bosszant és idegesít, az mejd nem nézhetimeg, ha küldök egy szép fotót az új géppel!!! :((

  • atandi

    csendes tag

    válasz Apollyon #22545 üzenetére

    Te Iscariah, ugye ez a Túszdrámából való karakter? Nekem legalábbis az jut róla eszembe...

  • atandi

    csendes tag

    Jól van Urak, most márvégképp nyugodt vagyok!! DE szeretem ezt az állapotot a sok vajúdás után!! :DD Nagyon hálás köszönet mindannyiótoknak!! :R
    Most már csak meg kell tanulnom nagyon-nagyon vigyázni rá, mert mikor az ember kertészkedés közben meglát egy gyönyörű hernyót vagy pillangót...na, ott kezdődnek bajok. :F De ki fogok találni valami biztonságos-homokmetes , kuty számára elérhetetlen helyet. Még egyszer ezer hálá nektek!

  • atandi

    csendes tag

    Sziasztok!Tiszta gáz, hogy megintcsak itt vagyok, és még nem az új képpel... De em én vagyok a hibás. Hív a "zuram" egy üzletből, hogy de nézzem már meg, hogy nem jobb-e a Pana Lumix FZ45 ill Fz100 ill. a Nikon Coolpix P100. Próbáltam hirtelen utánaolvasni a neten, aztán mondtam neki, ne zavarjon már megint össze, jövök hozzátok és megkérdezem. No ez a különbség: ha egy nőnek aszongyák 100-ig vagy 120-ig mehetsz, nem kérdezget rá nyilván 140ezres gépekre... A Nikon egy gyorslövőnek tűnik, de valahololyasmit olvastam(más gépnél), hogy a vaku nem győzi követni a lövéssebességet vagy mifene. Ez itt nem állhat fenn?
    Segítenétek légyszi még egy kicsit, míg az embör is nyugpontra jut?(mert én már tegnapmeg is néztem élőben egy boltban az FZ38-at, megfogdostam, vigyorogtam egy sort, hogy de jó lesz...erre jön a kavarás)
    Szóval bocsánat még egyszer. És előre is köszönöm a türelmeteket.

  • atandi

    csendes tag

    Ó, és már annyiszor akartam kérdezni: meg lehet itt változtatni a kapott jelszavamat? Mert idegesítő ésmacerásmindig megkeresni a visszaigazolómailt, és onnan bemásolni...

  • atandi

    csendes tag

    válasz csakb #22583 üzenetére

    Köszönöm szépen... úgy gondolom, maradunk az FZ38-nál. Szerintem minket az teljesen kiszolgál. A"képek kicsit mosottabbak" félmondat győzöttmeg részben, az, hogy nem Full HD videót készít, csak HD-t, szerintem nem akkora baj, A 100-as CMOS érzékelője kicsit megingatott, de nem 60k különbség erejéig. Tükörreflexesről pedig már az elején letettem, akkor mármég annyit beáldozhatnék egy fotós tanfolyamra is, hogy használni is tudjam.

    Attól, hogy nincs magyar menüje, feltételezem magyar nyelvű leírást adnak hozzá, ugye? Úgy tudom, ez törvényilag elő van írva, anélkül nem is kerülhet forgalomba, ha igaz.

    És igazad van, ha ez így megy tovább, határ a csillagos ég, mindig lenne egy még jobb, még több pénzért.

  • atandi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megvan a Pana Fz38. Nagyon ki kellene még ismerni, csak egyelőre nincs rá elég idő. A sorozatképeket imádom rajta! :))
    De valahogy nem tudok olyan IGAZÁN-igazán színekben gazdag, nagyon éles, nem is tudom hogy lehet megfogalmazni, olyan nagyon SZÉÉÉP képket készíteni. :(
    De remélem, előbb-utóbb sikerülni fog.
    És köszönöm a segítségeteket! :)

Új hozzászólás Aktív témák