Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joey877

    csendes tag

    válasz 1501N #55630 üzenetére

    Szia :)

    Nos az Rx10 és Rx100 Mark III az szenzorban teljesen megegyezik. A difi a body,a vakusarok, valamint a lencse tartomány/fényereje. (valamint a 100 iso értéke egy nagyon picit magasabbat tud). A M I és III között, rövidült a lencse a fényerő javára, plusz kapott egy külön lencsetagot a torzítás miatt, illetve a szenzor teljesen új benne.

    A Mark IV illetve III között csak és kizárólag a 4K videó az újítás (az enyémbe is 4k képről beszél az 1" szenzoron ami 3840*2160, ezt bővítették ki a IV-ben folyamatos videóval.) Persze ha kitudod használni ezen lehetőségeket akkor hajrá, mert biztos jó.

    Az igazi ugrás szerintem a 3-as generációhoz képest talán a Mark V. Ott új az Af,Iso, picit megváltozott a lencse gyűrűje.

    Hogy megéri e? Szerintem meg, mivel az optikai hossz annyival nem ad nagyobb előnyt a Mark I esetében, mint amennyit a Mark 3 digitális zoom-ja tud, plusz azóta fejlődött a szenzor is. Én lazán fotóztam vele csillagos égboltot az Alpokban és meseszépet produkált. De nyilván ezt a te pénztárcádnak kell eldönteni, hogy indokolt e a technikai újítás. Azért ez egy olyan kompakt ami nevében kompakt csak, mert sokkal többet ki lehet hozni belőle ha az ember tényleg odafigyel és kitudja/akarja hozni belőle a maximumot. Tudod mit tud, nem hiába gondolkozol ugyanabban a termékben aminek a belseje viszont teljesen más. Sony és Sony között van különbség.

    ( Bár volt egy érdeklődőm a gépemre aki speciel nem nagyon tudta felfogni, hogy ok a márkanév, meg a kompakt fényképező gép szavak ugyanazok, még is teljesen más mint egy 40.000Ft-os akciós az egyik online áruházban. :N )

Új hozzászólás Aktív témák