Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz toth_janika #14646 üzenetére

    A Nikonon DSLR-eknek van AF segédfényük. Meg a rendszervakuknak :D
    Egyébként használtam egy ideig Canon EOS 350D-t és Pentax K100D-t is, számomra nem kétséges, hogy ez utóbbit választanám. Gyenge optika? Ez igen érdekes, mert a Pentax kitobija sokkal jobb, mint az a kitobi, amit a Canon az EOS 350D-hez ad. Aztán persze mindkét gyártónak vannak jó, rossz és közepes objektívjei is. A Canonhoz nagyobb az objektívkínálat, meg ami azt illeti a vázkínálat is, ez az, ami a Canon EOS 350D felé billentheti a mérleg nyelvét, de amúgy szolgáltatásokban, a váz minőségében, kialakításában, és kitobiban is egyértelműen jobb a Pentax K100D.

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz toth_janika #14646 üzenetére

    Ehh egy K200D nagyon nem egy kategória egy EOS 350D-vel, nem véletlen a K100D-t hoztam fel. De oké, legyen, feltüntetem azt is, amit csak a K200D tud, de a K100D nem, a többi meg generel a két Pentax előnye.

    - A Pentax fémvázas, a Canon műanyag vázával szemben. Ezen kívül a K200D nem csak, hgy fémvázat kapott, de ez a fémváz szigetelt is.
    - A K100D/K200D párosnak jelentősen nagyobb a keresőképe, mint az EOS 350D-nek. Ami azt illeti e kettő Pentaxnak a legnagyobb a keresője a pentatükrös keresők közül.
    - A Pentax rendelkezik spot fénymérési móddal, amivel a Canon nem. Van, akinek fontos, van akinek abszolút nem.
    - Az EOS 350D 7 pontos AF-el rendelkezik, amiből ha nem tévedek a középső keresztszenzor, míg a Pentaxok 11 pontos AF-el rendelkeznek, amiből 9 keresztszenzor.
    - A K200D rendelkezik dinamika-bővítés funkcióval. Hogy ez mennyire hasznos, vagy sem, azt itt nem taglalnám, mindenki döntse el maga.
    - A K100D/K200D rendelkezik vázba épített képstabilizátorral. A Canonnál, ha képstabit akarsz, akkor olyan objektívet kell venned hozzá, amiben van képstabi és ez az objektív árában meg is látszódik. Pentaxra bármilyen objektívet feltekerhetsz, lesz képstabid vele.
    - A Pentaxok manuális obival fényt is mérnek, valamint élesség-visszajelzést is adnak. Canonnál csak fénymérés van.
    - A Pentax K100D/K200D kitobija mind felépítésben, mind optikai minőségben jobb az EOS 350D kitobijánál. Ez már nem a váz előnye, de ha kitobival akarod venni őket, akkor fontos lehet.

    Így hirtelen ennyi jutott eszembe, bár biztos van még.
    Ja igen, képminőség. Nagyban objektívtől függ, ezt mondani sem nagyon kell. Ami nem az objektívtől függ, az a zaj és a dinamika. Dinamikával nem hiszem, hogy bármelyik modellnél baj lenne, mint említettem a K200D tud dinamika-kibővítést is, bár itt is hozzáteszem, hogy gyakorlati haszna kérdőjeles - legalábbis számora. Zaj... hát, szégyen-szégyen, de ez EOS 350D-vel kizárólag JPG-ben fotóztam, de a K100D-vel lőtt képeim nagyrésze is JPG, szóval a JPG-ben lőtt képek zajáról tudok beszélni. A Canon CMOS ugye legendás a zajtalanságáról, mki el van/volt ájulva ettől a tulajdonságától. Hát mit mondjak, egyáltalán nem zajtalanabb ISO800/1600-on, mint a K100D, de kicsivel sem. Valószínű, hogy RAW-ban az lenne, de ez most csak találgatás rászemről, nem tapasztalat. A K200D pedig a K10D szenzorát kapta, itt sincs semmi baj zaj terén, bár ezt sem tudom közvetlen összehasonlítani az előzőekkel, mert K10D-vel meg gyakorlatilag kizárólag RAW-ban fotóztam, mindenesetre ott meggyőző teljesítményt nyújtott ilyen téren (is).

Új hozzászólás Aktív témák