Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz olli #9902 üzenetére

    14-150mm átfogással?
    Milyen 14-150mm? Kisfilm ekvivalens 14-150, APS-C-re vonatkoztatot 14-140, 4/3-ra vonatkoztatott 14-150? A legvalószínűbb, hogy 4/3-ra vonatkoztatott 14-150-re gondolsz, azaz 28-300mm kisfilm ekvivalensre, e szerint fogom nézni:
    Eszerint éppen beleférne (illetve éppen kifutna az árból) a K200D duplaobis kitben, pedig nagyon best buy lenne.
    K100D duplakit sem rossz vétel, de aligha kapni. Mindkét Pentax rendelkezik vázba épített képstabival.
    A D40X duplakit esetében egy alapszintűbb vázat kapsz, mint a K200D esetében, minden tekintetben, valamint csak a telénél lehet VR-es kitobit választani, nagylátószögön nem lesz képstabid.
    Az E-510-ről már írtam, kissé jobban zajosodik és érezhetően szűkebb a dinamika-tartománya, mint a többi gépnek, amúgy kézbe fogva nekem nem tűnt rossznak. Viszont hasonlóan a D40x-hez is itt egy eléggé lecsupaszított gépet kapsz. Viszont van vázba épített képstabi, azaz minden objektívvel lesz képstabid.
    A Sony A200-ról a saját topikjában érdemes érdeklődni, sokat nem tudok róla, ez is rendelkezik vázba épített képstabival, a duplaobis kit viszont a K200D-hez hasonlóan éppenhogy csak, de kifut az árkeretből, igaz ott 27-450mm átfogást kapsz cserébe.

    Ami azt illeti a legjobb gépnek egyértelműen a K200D-t tartom, de ez az én személyes véleményem. Viszont érdemes meggondolni vétel előtt, hogy később milyen fejlesztéseket szeretne és megnézni, hogy a különböző márkáknál azok milyen árban és minőségben érhetőek el. Csak a későbbi meglepetések elkerülése végett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák