Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lajti

    tag

    Sziasztok!

    Van egy remek enermax tápos gépem, de fellépett pár probléma (alább kifejtem), úgyhogy tápvásárlás előtt állok.

    1. max. 40e.

    2.
    i7-4770k (84w tdp)
    Vega64 liquid (350w)
    3 vinyó + 2 ssd (<50w)
    alaplap + ramok (?w)

    +1.
    Minőségi, csöndes, sok és hosszú kábellel, minél több fajta védelemmel, kis százalékos fesz.szabályzással. Nem kell, hogy moduláris legyen, a legtöbb kábelt úgyis elhasználom. Igazából jobb a fix kábeles, pláne, ha attól olcsóbb. Kinézet nem érdekel, egyszer fogom látni, a kicsomagoláskor :)

    Jelenleg egy jópár éves Enermax 525w pro82+ tápom van, eddig tökéletesen vitt egy 250w fogyasztású R9 290-et. Elvileg ez a táp még rendes Enermax belsős minőségi gyártmány, nem is volt vele gondom. Most annyi a jelenség, hogy eddig egy játékban (AC Syndicate) egy idő után fogja magát az alaplap védelme és leállítja a gépet, újraindítás után pedig kiírja, hogy "shutdown because power surges". A vega power save módban van, ilyenkor elvileg 250-300w a max. fogyasztása. Tehát úgy néz ki, hogy vélhetően pont a határon üzemelt eddig is a táp, legalábbis a kiugró fogyasztásbeli tüskéket tekintve, és a mostani, kb. 50w-al többet már nem tudja elég üzembiztosan leadni, és talán már öregszik is. Kondikat nem néztem, nem szedtem szét a gépet.

    Biztos ami biztos alapon illetve a jövő, valamint a kisebb terhelés miatt 700-750w-os tápban gondolkodom. (Régebben úgy voltam vele, hogy úristen a 200w-os videókártya is sok, aztán mégis most egy ilyen szörnyeteg lett :) )
    A nemrég emlegetett alzás Seasonic Focus+ 750 Gold elsőre tetszik (a modulárissága ellenére is), jó hosszú a gari is. Viszont az üzlettel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim. Garanciális esetben a Bajcsy-s üzletbe kell vinni a cuccot, vagy adhatom fel postán 10e-ért? Normálisak, várható, hogy garis terméket cserélik, nem cseszekednek, ismeri valaki őket?
    Úgy látom, hogy az Enermax már eléggé zsákbamacska lett, viszont a Seasonic-kal nem nagyon lehet melléfogni, szóval márkának talán mehet az (láttam az ajánlott listában elég olcsó FSP-t is, de pont az olcsósága riaszt, gondolom nincs annyi védelem benne, nem annyira pontos a fesz.szabályzása, stb.), Superflowerek kissé már drágák nekem.
    Seasonic Bronze-ot érdemes lehet választanom? Csak a hatásfokot jelenti, vagy járulékos nyereségként pl. csendesebbek a gold-ok, jobb szabályzás, stb.? Platinum, Titanium, Prime, Focus, Focus+, G series, Evo,s tb. tagok között kb. mi a különbség (eddig neten nem találtam értelmes összefoglalót), érdemes foglalkozni velük?

    [ Szerkesztve ]

  • Lajti

    tag

    válasz syberia #112281 üzenetére

    Úgy általában gondoltam a Bronze fokozatúakra, nem tudom, Seasonic-ból csak ez van-e. Általánosságban kedvezőbb árú a gold-oknál, de pl. az alza kb. ugyanilyen árban adja azt is, akkor meg... szóval úgy látszik csak az alza garanciája kérdéses még (nekem). Valamint, hogy érdemes-e foglalkozni úgy általában a magasabb minőségű, drágább tápokkal (platinum, titanium). Seasonic honlapja alapján valszeg nem, hiszen a gold-ra is adnak tíz év garit, annyira rossz nem lehet :))
    Elolvastam a linkelt tesztet, jó volt. Tényleg minőségi tápnak nézi ki, egyedül a hidegforrasztásoknál szisszentem fel, azokkal előbb-utóbb gond lesz (a tesztben lévő tápnál).
    Köszi a linket meg a segítséget!

  • Lajti

    tag

    Sziasztok!

    TLDR:
    Sapphire 7900 XTX Vapor-X, 3700X (tudom, hogy nem hajtja ki teljesen, most ez van), jelenlegi 850FX-es Seasonic tüskéket(?) nem bírja.
    Kinézett tápok összefoglalós sheet alapján:
    Seasonic Vertex GX-1200 Gold (Alza 106e jó lenne, ha ez elég lenne)
    Seasonic Prime 1300W 80+ Gold (emag-Bluechip 24-36 hó gari)
    Seasonic Prime 1300 W Platinum (Alza 132e)
    Seasonic PRIME PX-1600W Platinum (Alza 155e)
    Mennyit szánok rá? Amennyit feltétlenül muszáj (egy minőségi tápegységre), a videókarival kiköltekeztem magam.

    Hosszú verzió:
    Jó pár éve vettem egy vizes Vega64-et, az akkori 550-es tápom nem bírta, innen kaptam tippeket, végül egy 850-es Seasonic lett, köszönet érte! Tette rendben a dolgát.
    Idén vettem egy nagy levegőt és ezt a jó öreg Vegát lecseréltem egy Sapphire 7900 XTX Vapor-x-re, gondoltam elméletileg ennek a tápnak bírnia kéne. Na, mi a különbség az elmélet és a gyakorlat között: folyamatos terhelésen simán bírja is, a hozzáadott Last Of Us kihajtotta 400 W fölé a videókártyát és ment rendben a konfig. Viszont alt-tab meg jellemzően háttérben pause-olt játék és közben neten keresgéléskor hajlamos leállni; vélhetően a túláramvédelem bekapcsol, mert ilyenkor ki kell kapcsolni a 230-as kapcsolót, várni, és utána hajlandó csak elindulni a bekapcsológombra a gép. (Asus rog strix alaplap). Szintén előfordul, hogy egy-egy pillanatra lecsatlakozik a két monitoromból az egyik, majd rögtön vissza is csatlakozik; játék vagy videónézés közben annyi látható, hogy egy másodpercre megakad a kép, aztán megy minden tovább. Elméletileg több oka is lehet a jelenségeknek, pl. akár a videókártya is lehet hibás. Azonban a Vega64-gyel túláramlekapcsolós problémáim nem voltak mióta a 850-es táp meglett, ezért első körben arra gyanakszom, hogy bizonyos tüskéket nem bír el ez a táp, így a fentieket kezdtem el nézegetni a google sheet alapján. (ha valaki másra gyanakodna, mint a táp, ne tartsa magában :) )

  • Lajti

    tag

    válasz jeni #150819 üzenetére

    CWT belső az összefglaló alapján lehet jó meg rossz is, akkor inkább maradok a Seasonic-nál. Persze, mint látható, így is előfordulhat probléma kivételes esetben, talán én is ebbe futottam bele és emiatt, meg az ára miatt is csábító a Corsair...
    Alászom még rá egyet, holnap még megnézem, valaki ír-e még hozzá megjegyzést, pl. ehhez a Corsair-hez.

    @BigBear: köszi, rákerestem a szövegre és olvasgattam, elég fura jelenség. A leírásd alapján talán még megéri írni a Seasonic-nak a jelenséget, aztán ha küldenek cserekábelt, megnézni azzal.

    Mindenesetre köszönöm mindenkinek a válaszokat, a legrosszabb esetben akkor úgy tűnik az 1200-as Seasonic elég lesz, az még tűrhető áron van.

  • Lajti

    tag

    válasz Rowon #150822 üzenetére

    A venti? :F A 850-esnek konkrétan nem hallottam sose a hangját, és most se hallom, nem hallatszik, hogy csapágyas lenne 4-5 év alatt.
    Az 1200-asat elvitték ma reggelre, úh. várok, hátha lesz még.

    [ Szerkesztve ]

  • Lajti

    tag

    Sziasztok!
    Úgy két hónapja kértem segítséget egy Sapphire 7900 XTX Vapor-X + 3700X konfig tápvásárlásához. Egy 850-es Seasonic volt alatta, de azzal rendszeresen felmerültek olyan problémák, hogy játékok alatt levágta a túláramvédelem a gépet, illetve időnként fel-lecsatlakozott a két montoromból az egyik. Elméletileg ennek a tápnak elégnek kellett volna lennie, még 570W-os tüskével is, de a gyakorlat ugye. Érdekes, hogy a folyamatos terhelést teljesen rendben bírta a vga max-ra kihajtásával, 400-450W-on.
    Nem voltam teljesen biztos benne, hogy egy nagyobb táp megoldja a problémát, volt azért esély a vga hibájára is, de a kis táp volt valószínűbb. BigBear jelezte, hogy az a táp és a vga nem jó párosítás, "valami gebasz van egyes [táp]modellekkel".
    Végül egy Seasonic Vertex GX-1200 Gold lett a nyertes, ekkora tápoknál már kezdenek nagyon elszállni az árak és ez egy normális kompromisszumnak tűnt.
    Kb. két hónap után mondhatom, a csere bevált, nincsenek lekapcsolások, monitorleválás, stb. Méretre érdekes módon nem igazán nagyobb, bár számítottam rá, hogy akár másfélszer akkora lesz:
    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák