Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hali mindenkinek!

    Sokat nézegettem a különböző készülékeket és arra jutottam, hogy valószínűleg itt kellene feltennem a kérdésemet. Leginkább egy 4"-os tabletet vagy multimédia lejátszót keresek, de ilyenek kb nincsenek, szóval marad a mobiltelefon.
    Szeretnék egy munkahelyi zenehallgatós és esetleg szabadidős mp3 lejátszónak való tapipados csodát amin elfut a Spotify és egyéb netrádiók vagy Soundcloud és ilyesmik, esetleg évente egyszer a Here navigáció.
    Munkahelyen egy kis pár wattos nyeszergőt hajtana meg, de szabadidőben se lenne nagy elvárás a hangminőség, hiszen futás vagy tekerés közben nem hiszem, hogy a hangminőségen "fájna a fejem".
    Munkahelyen Wi-Fi-n érném el a netet és a Spotify-ról rántanám a zajt. Tesizés közben viszont mp3-at hallgatnék. Jó volna egy erős akksi, hogy ne kelljen állandóan a töltővel bajlódni.
    Oprendszer kb mindegy mi, mert egyiket se ismerem túlságosan. Itthon egy Win 8.1-et szoktam nagy ritkán nyomkorászni.
    Telefonálásra és sms-re inkább meg marad a jó öreg Nokia 1200. Fénykép funkciók teljesen lényegtelenek.
    Egyelőre úgy vagyok vele hogy ha a Sony Xperia E1-nél lenne olcsóbb annak nagyon örülnék. Újban gondolkodom, az akksi idő és a stabilitás miatt.
    Tudnátok ajánlani valamit ami erre pont elég lenne?

    Előre is köszi!

    Szerk:
    Ja és persze 3,5 mm-es jack kimenet kellene.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Ájvé #73751 üzenetére

    Spotify kellene, az mp3 eléggé nagy limit. Nem szívesen költenék annyit zenére se ha már van manapság lehetőség online hallgatni a dolgokat.
    Sajna nem találtam olyan multimédiás lejátszót (vagy 4" körüli mini tabletet) ami olcsóbb lenne mint egy alap teló. Gondolom azért mert réteg termék. De nem tudom mennyire alap, hogy okos telók sim nélkül működnek rendesen?! Iphone3 -al volt szerencsém, ott csak indításhoz kérte a sim-et, utána már ipod-ként működött sim nélkül.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Ájvé #73820 üzenetére

    Hangminőség egyáltalán nem érdekel, mint mondtam olyan helyeken használnám ahol nem fontos ez a tényező. Hangminőségre csak itthonra költenék, de míg a laptopomon is csak az integrált hangkari szól addig itt sincs ilyesmiről szó. Az általad linkelt lejátszó meg annyiba kerül mint egy független Lumia 630. Ami már bőven az én elvárásaimat túlhaladja Az mp3 meg macera, azért is fizetni kell, az sincs ingyen. Megveszel albumokat míg egy-két nóta jó rajtuk, aztán saját válogatásokat készíteni. Macera az egész. Amúgy erre van is egy Sansa Clip itthon, bár azt a barátnőm használja jelenleg, szóval erre akár ez is jó lenne. A lényeg az online tartalmakon van, wi-fi-ről rántva. Ehhez meg tablet vagy okos lejátszó kellene előbbi nincs 4"-osban a 7"-osok meg már drágábbak jóval, nomeg a zsebben sem fér el, utóbbi meg kb kikopott divatból (gondolom pont a telók elterjedése és ára miatt).
    A telefon funkciók azért nem érdekelnek, mert amíg havonta elejtem pl ezt a régi ócskavasat és négy-öt naponta egyszer rádugom tölteni addig a másikkal ezek már rizikós kérdések. Nomeg eddig bármilyen okosabb telón telefonáltam mindig jóval szarabb volt a hangminőség (nehezebben értem/hallom a dolgokat) mint a kis 1200-on.
    Használt telefonoknál meg nem is tudom mire kell figyelni.
    Amúgy Windows-os telefonok is működnek sim nélkül (bár perpill nem látok olyat ami az előírt minimum árszintnek megfelelne, de azért jó tudni, hátha jön valami szembe)?

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Ájvé #73803 üzenetére

    Igen, de az mp3-at legális úton való beszerzése is eléggé sokba kerül.
    Cserébe nem találtam "okos" médialejátszót ami wifin tudna csatlakozni és stream-elt zenét lejátszani. Amit meg mégis találtam, az meg horror összeg egy tapis mobilhoz képest.

    re: Polllen
    Köszönöm az infókat. Sokat segít a döntéshozatalban!

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Köszi minden aktív tagnak! :R
    Egy újabb telefont sikerült találni mindenféle kérdezősködés nélkül, csak elolvasva egy adag hozzászólást és ajánlást!
    Motorola Moto G5 lett a választás (£119). Versenyben voltak még a Huawei Y6 (2017) (£99) és a Huawei P8 Lite (2017) (£129). Ez a három volt elérhető számomra is megbízható eladóktól (UK - John Lewis, CarphoneWarehouse - náluk találtam jó áron értelmes ajánlatokat), ebay-el már beszívtam jó párszor, a garancia is totál rizikós. Motorola-ra van 2 év gari, azért az is jó :)
    A lényeg, hogy 100 font volt a limit, egy független, ideiglenes utazó készüléket kerestünk, de +20font ráköltéssel végül a Moto G5 lett a befutó. A fotóminőség és a kijelző miatt döntöttünk elsősorban amellett, hogy rászánjuk ezt a többletet, illetve a frissebb operációs rendszer támogatása is egy jó pont volt nála. A P8 Lite nem hozott volna számunkra különösebb előnyt ellenben £10-al drágább lett volna, így maradtunk az olcsóbb G5-nél.
    De ezt a sok okosságot a hozzászólásokból sikerült kiokkumulálni. No persze, azért a mobilarena cikkei is segítettek. :B
    Köszönöm nektek!

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Hali mindenkinek, kedves nejem nézelődik készülék után, ezügyben érdeklődnék és kérnénk segítséget.

    - Árkategória. 60-70k max, de ennél lehet jóval olcsóbb is. (angliában élünk itt is fogjuk megvenni a készüléket, olyan 150-220font maximum)
    - Használt vagy új? Nem igazán tudom, hogy mennyire lehet megbízhatóan használt készülékeket vásárolni manapság. Igazából ez talán nem annyira fontos, lehet bármelyik.
    - Hol vennéd meg? Vagy használtan apróról vagy megbízható kereskedőtől. Független mindenképpen.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú távra keresünk természetesen
    - Mire használnád? messenger, böngészde (cikkek olvasása), naggggyon ritkán youtube heti egyszer max, akkor is csak ilyen riportok ilyenek mennek, telefonálás, egy két app, email, sms, alkalmi fotózás, de amúgy hagyományos fényképezővel fotózunk, szóval ha van akkor az jó, ha nincs nincs, a jelenlegi Sony-é egy fos
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Almát kerülnénk, inkább valami droid.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Kicsit. Egy Sony Compact Z3-at kellene váltani, pár app már kiesett a store-ból amiket használna illetve kezd rosszalkodni a ketyere, pl a felső menüt nem lehet már lehúzni, csak 5.-6. próbálkozásra, néha felhív valakit random ilyenek vannak. Azt néztük hogy a legjobb megoldás egy pici alma lenne, de horror az ár. Ennyit nem vagyunk hajlandóak kitejelni egy ilyen dologra.

    Amit ma néztünk az a Samu A40, de kicsit karcos az ára. Az A20e-nek volt jobb ára, de az már nagyobbacska. Az a fő baj, hogy nem lehet ma kulturált méretben normális áron készüléket venni. Sajna minden más gyártónak csak ennél nagyobb készüléke volt csak kiállítva. Leszámítva a tényleg butákat. Azért a mostani öregecskem de combosabb hardware-nél nem kéne lejjebb menni.

    Leértékelésekre érdemes lehet várni, pl januárig ha még kihúzza a mostani akkor várható valami értelmesebb ár? Elvégre már csak két hónap.

    Előre is köszi.
    Ami vicc, hogy már a Z3 compactot is nagynak tartotta a hölgyemény, annak idején. Ma meg egyszerűen ilyen nincs kb.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák