Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok!

    Telefont keresnék 20-40e Ft Telenor előfizetéssel.
    Itt jelen pillanatban az Alcatel Idol 2S-t és a Lumia 735-öt néztem ki.

    - A legfontosabb számomra egy telefonnál, hogy hibátlanul lehessen rajta telefonálni. A félretárcsázás, meg-megakadó képernyő betöltés (nem tizedmásodpercekre gondolok, hanem sokkal hosszabbakra) megbocsáthatatlanok nekem. Fontos lenne az egyértelmű, könnyen és folyékonyan használható kezelő felület (megbízhatóság), hiba- és allűrmentesség, jó legyen kézbe venni, és a hosszú készenléti idő.

    - Másodlagosan érdekelhet: jól látható kijelző, stílusos megjelenés, jó fényképminőség*.

    - Egyáltalán nem érdekel Facebook, zenehallgatás és játék. Meg hogy milyen teszten hány pontot ért el.

    *Jól látom, hogy a telefonok fényképezési lehetősége --még a jónak minősítetteknél is-- nem bírja elérni egy 20eFt-os kompakt gép szintjét sem? Ne haragudjon meg a világ de, egy Samu S5 vagy Sony Z3 képei is inkább a mosott f?s kategóriába valók. Persze ha nem akarnának megapixel királyok lenni, és fele vagy harmad akkora pixel mellett adnák az adott minőséget, úgy már akár jók is lehetnének.

    Szóval 735 vagy Idol 2S, netán valami más?

    Köszi előre is, és szép napot mindenkinek!

  • naja

    aktív tag

    válasz naja #74123 üzenetére

    Sziasztok!
    Először is köszi a véleményeiteket!

    Kérdezném még ezek kapcsán, hogy a Lumia 635 mennyire marad el a 735-től?
    Illetve ugyanez a kérdés felmerül az Alcatel OT Idol 2-re és 2S-re viszonylatában.
    Csak mert most hétvégén --sok más mellett-- a Lumia 635-re és az Idol 2-re (de nem a 2S-re) vannak jelentős kedvezmények a Telenornál (szinte ingyen el lehet hozni őket).

    Telefont keresnék 20-40e Ft Telenor előfizetéssel.
    Itt jelen pillanatban az Alcatel Idol 2S-t és a Lumia 735-öt néztem ki.

    - A legfontosabb számomra egy telefonnál, hogy hibátlanul lehessen rajta telefonálni. A félretárcsázás, meg-megakadó képernyő betöltés (nem tizedmásodpercekre gondolok, hanem sokkal hosszabbakra) megbocsáthatatlanok nekem. Fontos lenne az egyértelmű, könnyen és folyékonyan használható kezelő felület (megbízhatóság), hiba- és allűrmentesség, jó legyen kézbe venni, és a hosszú készenléti idő.

    - Másodlagosan érdekelhet: jól látható kijelző, stílusos megjelenés, jó fényképminőség*.

    - Egyáltalán nem érdekel Facebook, zenehallgatás és játék. Meg hogy milyen teszten hány pontot ért el.

    *Jól látom, hogy a telefonok fényképezési lehetősége --még a jónak minősítetteknél is-- nem bírja elérni egy 20eFt-os kompakt gép szintjét sem? Ne haragudjon meg a világ de, egy Samu S5 vagy Sony Z3 képei is inkább a mosott f?s kategóriába valók. Persze ha nem akarnának megapixel királyok lenni, és fele vagy harmad akkora pixel mellett adnák az adott minőséget, úgy már akár jók is lehetnének.

    Szóval 735 vagy Idol 2S, netán valami más?

    Köszi előre is, és szép napot mindenkinek!

  • naja

    aktív tag

    válasz csaba1203 #74340 üzenetére

    OK, köszi mindenkinek!
    Most fogtam a kezemben egy 635-öt, és hááát...
    Kétségem sincs már, hogy a 735 lesz a nyerő.

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok, cserélném a párom telefonját (propelleres szolgáltatónál).
    Jelenleg az LG Spirit 4G-t nézegette, ez eléggé tetszik neki szubjektíve, illetve hát objektíve tekintve 30 kft-ért adják.
    Jó az üzemidő (állítólag), a kamera, és a 10 perces nyomkodás során tetszett a sebessége is.
    Elolvasva a cikket róla viszont már nem vagyok annyira biztos benne (Lollipop még új, bár csinos nagyon). Szerintem a képernyője is lehetne kicsit bátrabb.

    Volna-e esetleg jobb választás hasonló árban? Némileg még mehetünk is feljebb a kerettel, ha van ésszerű magyarázat rá.

    Igény összefoglalás:
    Keret: 30k (+), Te1en0rnál

    Fontos, h JÓ legyen:
    -telefonálási és használati minőség,
    -gördülékeny általános teljesítmény (email, net, social, instagram),
    -kamera,
    -kijelző,
    -wifi/térerő/antenna mittomén.

    NEM ÉRDEKES:
    -hány magos, hány giga ... és hány pontot ért el az akármiben,
    -játék és egyéb cpu killer app.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz 6542 #79471 üzenetére

    Voltál már bent üzletben? Tapogasd meg, sok múlik rajta!
    Addigi befutók simán elbuknak ezen a ponton.

    Így a két Alcatel kiesett részemről, pedig én is szemeztem velük korábban. Az egyik hatalmas (phablet) a másikat meg csak simán nem volt jó kézben tartani. Így járt a Galaxy Core Prime is (LG ellenébe elvérzett).
    S4 minit már nem kapsz a Telen0rnál (elfogyott).
    Xperiákat nem ismerem, és Huaweit sem.

    Befutók:
    LG Spirit 4G LTE (Android)
    A Lollipop 5.0.1 csodásan megy, eddig meg se reccent egy pillanatra sem, a tesztben írtakkal szemközt, csodás kis paripa, párom imádja

    Lumia 640 (WP8)
    Először gyorsan eljön az a pillanat, hogy rájössz: nem lehet rajta mindent elérni, amit androidon lehetett. De aztán amikor rájössz, hogy nem is kell az a csomó fa%!!ság, és vannak helyette értelmesen működő dolgok (meg persze csomó ócska is), akkor imádni fogod.

    Ez mind csak a véleményem, szubjektíve, ebben a pillanatban, innen ahol most ülök.
    Hogy megismerd a tiedet ballagj el szépen és beszélgess egy értelmesnek tűnő eladóval, és nyomkodd egy kicsit a kiszemelt készülékeket.
    Sok sikert!

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok!
    Jelenleg Lumia 735-ömet váltanám vissza Android-ra. Mit tudnátok ajánlani?
    Gyakorlatilag csak telefonálásra, kevés fényképezésre, és csak alkalmilag böngészésre használom. Ezenkívül az index saját appját is még, ami kicsi képen is tökéletes működik.

    Fontosnak tartom:
    -Ergonómia és használhatóság. Könnyű és kézre eső, sallangoktól és gagyi hatástól mentes, azaz élhető legyen. Lag-mentes kezelő felület! (Megbocsáthatatlan volt anno, amikor androidom volt, hogy a telefonkönyvet görgetve össze-vissza felhívott embereket a lag miatt)
    -Minél jobb, vagy kiváló üzemidő,
    -Jó kamera, nem sok megapixel, de kiváló képminőség (fotó+videó).
    -Minden körülmény között, jól látható kijelző.

    Nem fontos:
    Egyéb "hozzáadott értékek" (mint pl az akármilyen magas értékek az akármilyen számítási teszten, vagy nfc, vagy wireless töltés stb.);
    Sok mag és sok memória (annyi legyen ami kell az alapfunkciókhoz, fotó megy a memkártyára úgyis);
    Nem tudom még mivel vakítanak mostanában, de az sem kell.

    Árat nem tudok mondani, de nem szeretnék 100 ezreket (egyet se) költeni rá, de ha nagyon megéri, vagy nagyon indokolt, akkor inkább gyűjtök még egy kicsit. Ha a kék propelleres szolgáltatótól el lehet hozni akcióban vagy részletre, az lenne az igazi.

    A 735 hibái, amit utáltam, ezeket mindenképp kerülném:
    -korántsem olyan jó kamera, mint aminek reklámozva lett (fényképezőkhöz mérve, nem a telefonokhoz, pláne videó módban),
    -funkcionalitásbeli ordas hiányosságok (no mobilbank support),
    -katasztrofális böngészési élmény (sok böngészőt kipróbálva, egyik se közelítette meg az elfogadható alapszintet),
    -levelező kliens megbízhatatlan,

    Ami nagyszerű a 735-ben:
    -hosszú-hosszú akkuidő, amikor már csak két pixelnyi töltés van, akkor is elmegy még egy napot (nyomkodás nélkül),
    -kijelző (méret, láthatóság),
    -anyagminőség.

    Köszi szépen előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz naja #108891 üzenetére

    Mi lenne a Lumia 735 szintjének --akkuélet, kamera-- tekintetében megfelelő Androidos telefon?
    Csak telefonálásra, és fotózásra (videó is) kellene, többi nem érdekel.

    Ha inkább a kamera képminőségére megyek rá, mi a bestbuy 100k vagy 70k alatt?

  • naja

    aktív tag

    válasz tybsen #108931 üzenetére

    Köszi szépen! Ez alapján kicsit gyűjtögetek és a G4-et célzom meg.
    Az hogy lehet, hogy van ahol 170k máshol 82k ez a teló? Van valami trükk vagy különbség?

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok!
    Az LG G4-et néztem ki, de még lenne két kérdésem a végső döntés előtt.
    -Az ára hogy ilyen nagyon lement, abban van valami trükk, vagy ez a dolgok rendje (pláne ex csúcsmobil esetében).
    -Megnéztem egy ilyen telót, és annak szörnyen telített színei voltak. AMOLED után elnézve is RGB-től tocsogott a kijelző. Ez normális? Ha igen, akkor lehet valamit kezdeni vele?

    Köszi!

  • naja

    aktív tag

    válasz #02683648 #109617 üzenetére

    Köszi szépen, utána járok a dolognak. Épp most olvastam valahol, hogy az LG ha lehetne akkor meg nem történtté tenné a G4-et. Kíváncsi vagyok, tényleg ennyire gáz-e a helyzet.
    Az mit jelenti, hogy gyári gari legyen rá? Nem mindenhez az van? Mármint, nyilván úgy értve, hogy boltban veszem. Jól tudom, hogy az LG-kre 2 évet adnak?

    5X még nem volt a kezembe, de a képek alapján a G4 "százszor" szebb nála, és a fotózási teljesítmény is fontos lenne.

    Látom ez alapján is az 5x nyer: https://www.reddit.com/r/nexus5x/comments/3wohsk/nexus_5x_or_lg_g4/

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok! Létezik-e olyan androidos telefon, amely tudásában (kamera, akku, kijelző, sebesség) egy Lumia 735-höz mérhető?

  • naja

    aktív tag

    válasz Viktor0610 #117931 üzenetére

    Köszi szépen az ötletet a gsmarena-ra. Kipróbáltam sokat nem segített.
    A kismillió azért enyhe csúsztatás, ugyanis összesen 1 azaz egy telót adott ki első körben: Motorola Droid Maxx. Ha szeretnék előrébb lépni ujjlenyomat-olvasó felé, akkor nincs megoldás. A legnagyobb gond viszont az, hogy nem kapható pár éve.
    Ha némileg lejjebb adom az igényeket (no amoled, soványabb akku), viszont szeretném mégis a fingerprintet akkor feladja a BLU Life Markot. Ennek utána olvasva elég bénának tűnik. Egyáltalán nem igaz az akkuidő, és nagyjából eléggé átlagos eldobós telefon. Ráadásul ez sem kapható.

    Egyéb ötlet erre?

  • naja

    aktív tag

    válasz Sgr_A #117958 üzenetére

    Hát igen. Amint megelégednék 1 napnál kevesebb készenléti idővel és 1 óránál kevesebb beszélgetési idővel, egyből felugrik 30-ra. Kérlek, ne bántódj meg, de ezt az oldalt inkább hanyagolnám.

    Újra fogalmazom az igényeimet:
    -jó akku: normál használat mellett heti 2-3 töltéssel elmegy
    (napi 1 óra beszéd, emailek folyamatos ellenőrzése, kevés netezés útközben, NO: játék és videó)
    -jó kijelző: amoled de minimum ips
    -méret: 4,5-5,0"

    Melyik teló tudja ezt? (A Lumia 735-ön kívül)

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Sgr_A #117967 üzenetére

    Sziasztok!
    Először is köszönöm a válaszokat. Elmentem megnézni az A5-ös és az A3-at. Az A5 nem lenne rossz, viszont ahogy utána olvastam a kamerája nem az erőssége. Jól gondolom, hogy ez ügyben már csak az S7 és az S7 edge lenne, mivel más nem használ amoled kijelzőt. Ezek viszont már elég durván jók lennének minden tekintetben (amoled, akku idő, kamera). Lassacskán megbarátkoztam vele, hogy egy ilyen remekműért adok 120-140 eFt-t.
    Az Edge gyönyörű, viszont már kissé nagy, de ami a legnagyobb bajom vele, hogy be lennék tojva a kijelző sérülésétől.
    A kérdésem az lenne, hogy a sima S7 ugyanolyan jó-e kijelző minőség, akku idő és kamera tekintetében mint az S7 Edge? Csak az kérdem, mert az utóbbiról olvastam csak, hogy "közel tökéletes" választás.

    Jól tudom, hogy csak az alábbiakban van különbség:
    -kijelző mérete,
    -design (élek sérülékenysége)
    -10eFt
    Mit hagytam ki?

    Vélemények pro és kontra?
    Köszi előre is!

    Ui: szabad ezeket neten megrendelni a legolcsóbb webshopok valamelyikéből?
    Ui2: mennyire életszerű tokot venni az S7 edge-hez, amit aztán állandóan fel le pakolok (nem szeretnék egy szép dolgot tokban tartani)

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok! Telefont keresnék kimagaslóan jó fotó/videó képességekkel és akkuidővel párosítva. Kb. 5 és 5,5" közötti lenne az ideális, minimum IPS kijelzővel. Az ára nagyjából 100-150 eFt között lehet, a kevesebb jobb, de ha tényleg szuper a cucc, akkor akár több is.
    Köszi előre is a véleményeket.

  • naja

    aktív tag

    válasz BenHans #119427 üzenetére

    Köszönöm a véleményeiteket!
    BenHans: Az U11 túl új az ízlésemnek, nem tudom, hogy túl van-e a gyerekbetegségein. Üzemidőben átlagos, vagy "nem rossz" kategória. Ráadásul eléggé kimaxoltad vele a keretet, azt is úgy, hogy GSM shopban kell okosba megvenni, nem hivatalos forrásból. Amúgy akkor már miért nem iPhone7 vagy S8?

    Tapsi75, lezuvius: Köszi, az S7/S7e lett a fő jelölt. Edge talán a jobb akkuidő miatt, és mert tényleg gyönyörű. Bár szörnyen félnék tőle, hogy leesik és törik, és véget ér az álom. Majd rákérdezek a topicjában, hogy mennyire törik ténylegesen, és egy vékonyabb tokkal mennyire lehet védekezni a baleset ellen. Páncélba öltöztetni semmi értelme egy ilyen gyöngyszemet.

    Újabb kérdés: Időközben rátaláltam még a OnePlus 5-re. Kamerában (az elsődlegest) az S8-hoz hasonlítják, proci ua. mint S8+U11, akkuidőben mindkettőt leveri. Érdekes, hogy a PHs teszt egy tökmás készüléket körvonalaz, mint a külföldi tesztek. Szóval ehhez mit szóltok?

    Ui: Amit az u11-re írtam a O+5-re is igaz, hogy még elég új. Ráadásul kapni sem igen lehet. Lehet ezekkel még várni kellene kicsit, hogy kiderüljön milyenek egy kevés idő után.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Viktor0610 #119460 üzenetére

    Ráadásul amit 2 évnek ott is meg kell nézni, hogy ténylegesen két évről van-e szó, vagy csak 1+1 évről. Egy év teljes körű és további egy év szoftveres. Vigyázz ezzel simán megszívathatnak. Amúgy ezekre a himihumigsmwebshopokra simán ráuszítanám a fogyasztóvédelmet, ha lenne még olyanunk.

  • naja

    aktív tag

    válasz BenHans #119464 üzenetére

    Köszi szépen a kimerítő választ, tényleg nagyra értékelem, mert több dologban "felhomályosított".
    Sőt --ha javasolhatom-- nem ártana az összefoglalóba beollózni az írásod egy részét (a garanciás dolgokról), esetleg kiegészíteni még a maradék nagyobb gyártók/beszállítók garanciális szokásaival. Az idehaza vásárolt, de szürke importált hazai GSM-boltos, vagy a direktbe külföldről rendelt készülékekre is kitérve. Ezt a HTC-s supportot nem is gondoltam, hogy létezik. Épp az ellentéte annak amit a konkurencia (Samu,LG,Apple stb.) csinál. Szerintem sokan nincsenek tisztába vele, hogy melyik garancia mit jelent, illetve hogyan trükköznek ezzel egyes boltok. Pedig ez is igen fontos dolog.

    Ettől függetlenül az U11 az 5 óra SoT-tal sajnos nagyon messze van attól amit keresek. Az ellenfelek jóval többet tudnak. Videólejátszós tesztben 16-18 órát is tudnak, bár az is igaz, hogy nem találtam olyan tesztet, ahol a kettőt egymás mellett hasonlítanák össze. A kamera meg sok egyéb paramétere az okés, azokat nem firtatom.

    OnePlus 5-ös véleményedet a PH-s tesztre alapozod, vagy van nagyobb rálátásod a készülékre? Csak azért kérdem --és nem kötözködésből--, mert abban a tesztben nagyon durván más képet festenek róla, mint (nagyjából) bármely más külföldi tesztben. Persze simán lehet, hogy megint benéztem valamit.
    Ráadásul AMOLED, és nincs benne tökfölöslegesen QHD, amit még mindig nem értem miért tolnak annyira (pláne az UHD-t meg a retinát). Meg nem full üvegből van, amit szintén nem tudok felfogni, hogyan lehetséges letolni az emberek torkán. Valszeg mindenki szépen maga alá vizel, amikor először megpillantja. Aztán amikor az üvegfelület miatt kicsúszik a kezéből: csak pislog, mint hal a szatyorban. Lehet, hogy hisztizik egy kicsit, vagy "jól belátja" hogy hát igen végül is ő volt a hülye, mert nem vigyázott rá eléggé. Így nyilván érdemli a teló árának a felét kitevő javítási költséget.

    Az S7/S7e esetében is a "töréstesztek" tartanak vissza attól, hogy megvegyem. Bár a bokánvizelő tényező azért elég komolyan jelen van. Belátom, hogy nagy a kísértés. Lázasan keresem az okokat, hogy miért nem szabad megvenni. Illetve még várok egy hónap, és majd black friday-kor meglátom mi lesz a nyerő. Szerencsére nem ég a ház telócsere ügyben.

  • naja

    aktív tag

    válasz koma106 #119481 üzenetére

    Ilyen szűrőt már én is kerestem, de nem találtam meg sose. Azt írják, hogy elég ritkán adnak olyan plecsnit. Amíg valaki bennfentes válaszol, addig azt tudom ajánlani, hogy keress rá melyik oldalakon használták fel a plecsni képét: link a guglira.

    BenHans: Köszi, rájuk nézek. A többit értem, és egyet értek. A teszteknek nyilván ugyanabban a környezetben van értelmük, és akkor is csak egymáshoz viszonyításhoz, kiindulási alapnak lehet felhasználni. Nem várnám viszont azokat az eredményeket a valóv ilágban.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok! Létezik-e 5"-os méretig kiváló kamerával androidos telefon? Telefonálásra és kevés netezésre kellene. Jó akkuidő nem ártana, bár a méret miatt gondolom ezek nem olyan bivalyok. Az ára jó lenne ha beleférne 150k Ft-ba. Köszi.

  • naja

    aktív tag

    válasz aujjobba #120222 üzenetére

    Köszi szépen. Ennyire apró azért nem szükséges. Alternatívának még egy-két másik készülék? Ez a kamera ránézésre messze van a kiválótól. Ráadásul a Sony telókról mostanában senki se mond semmi jót.

  • naja

    aktív tag

    válasz hroberto #150464 üzenetére

    "Természetesen"? Ne haragudj, de szerintem nincs igazad. Lehet, számodra informatívabb, de -Balázs- kollégával értek egyet. Az AOD számomra csak az órát jelenti (bár abból is van minden szobában egy-kettő), mivel a gmail és a hőmérséklet kivételéve a többi ikon túl kicsi ahhoz, hogy a megjelenített infó használható legyen. Ezzel szemben az értesítő LED-ről a szoba túlsó végéből is látszik, ha merül a teló, vagy épp jött valami üzenet. Szükségtelenek a részletek, csak látnom kell, hogy foglalkoznom kell-e vele, vagy épp nyugi van.
    Anno azt hittem mekkora fícsör már az AOD, de gyakorlatilag minden részének van hasznosabb alternatívája.
    Ha holnap betiltanák az AOD-t, mindenki lázadozna. Aztán egy nap múlva a többség rájönne, hogy nem is hiányzik.

    Persze ez is csak egy vélemény. Más szemszögből.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    S7e-et váltanék valami szebben fotózósra. Gyakorlatilag fényképezésre, telefonálásra, navigációra és térkép nézésre használom.
    • Leginkább Video, LowLight és Whitebalance terén kellene jobbnak lennie S7-nél, ha van 3x vagy 5x zoom (fix) az akár plusz pont, de nem feltétel.
    • Minél hosszabb üzemidő fontos lenne.
    • Meg ha nem lenne ekkora tepsi az is jó lenne.
    • Lehet buta műanyag kinézetű, hogy ne legyen sérülékeny.
    • Jó lenne 100-150-be beleférni, nagyon indokolt esetben több is. Szeretném újonnan, a gari megnyugtató dolog.
    Egyéb megkötés nincs.

    Létezik ilyen teló?

    Más:
    Van valahol összehasonlítás, hogy a Huawei Pxx – PxxPro – Mate – Mate Pro – Honor – «mittomén mi van még» között mi a különbség? Melyik mennyire jó a fentebb leírtakra?

  • naja

    aktív tag

    válasz TunerJoe #150520 üzenetére

    Köszi, nem is gondoltam, hogy "csak" ennyibe kerül. Ránézek még a videós tesztekre, mert mintha a videós részt nem annyira dicsérnék. Meg azt nem látom, hogy akkor nekem most 108M-ba kell fotóznom, ha szépet képet szeretnék, vagy a 27MB ugyanúgy alapfelbontás (tud RAW-t)? Illetve, hogy a pro jobb képeket csinál, vagy csak a memória a több?

    @dj79 Köszi, de azt hiszem a Pixel3a nem lenne elég nagy lépés a váltáshoz. A MiNote10 jóval jobbnak tűnik, igaz az ára is.

    Ezek szerint a Huawei-ek már lejárt lemezek? Kína-para van, vagy más az oka?

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz blueye #161260 üzenetére

    Emiatt még nem aggódnék (mármint a 3G off). A 2G-t se holnap fogják lekapcsolni, és a 3G is valószínűleg még sokáig maradni fog. Az, hogy egy távoli/külföldi országban milyen pletykák jönnek elő, nem hiszem, hogy sokat jelentene. Csak egy kis józan ész kell csak végiggondolni a dolgot.
    Nem csak a csúcskészülékeken Youtube-ozó óvodások léteznek, akik toporzékolva követelik a sávszélességet. Ott van még Dolgok internetje (IOT) vagy hívjuk gépek közötti kommunikációnak (M2M). Például riasztók, online pénztárgépek, flottakövetés stb.. Azok sokáig nem fognak eltűnni, sőt egyre jobban kezdenek belendülni. Ezek nagyon nagy része 2G-s, és egyszerűen nem kell nekik a nagyobb átvitel. Ráadásul nagy értékű rendszerekről van szó, amiket nem hiszem, hogy szeretnének lecserélni, csak mert van már gyorsabb/szebb/jobb hálózat is alájuk. Ez azért elég nagy nyomás a szolgáltatóknak, hogy ne dobálják ki a "régi" rendszereket.

    Amúgy nem értem ezt az egész lábrázást az 5G körül. Minek ennyit beszélni róla? Ja, hogy azért, mert valószínűleg olyan sokat tolják a képébe, hogy elhiszi, hogy ez valami fontos dolog lehet. Anno ilyen volt a fényképezőgépeknél a Megapixel: a hirdetések első helyen ezt emelték ki, közben az az egyik leglényegtelenebb paraméter. Ilyen még a 4K/8K-s TV meg az 1-2-3 Mbit/s-es routerek, és lehetne folytatni vég nélkül az ilyen "fejlesztéseket". Valaki vette már a fáradtságot, hogy meg is nézze ezeket közelről?

    Még valami: ahol nincs 4G és nem is tervezik, ott 5G-re se számítson senki. Ejj az a fránya rádióhullám, nem úgy működik, mint a fantasztikus filmekben.
    Ha jól tudom: több adat sugárzásához --ha elértük a rendszer bizonyos korlátait--, már kisebb hullámhossz (vagyis nagyobb frekvencia) szükséges. Ennek aztán kisebb a hatótávolsága (könnyebben elnyelődik), vagyis sűrűbbre kell kiépíteni a hálózatot.
    Így ilyenbe invesztálni csak a minél sűrűbben lakott területeken lehet némi értelme.

    Persze én nem értek egyáltalán az ilyen dolgokhoz, csak hangosan gondolkodom.
    Kedves blueye, igazából ezeket nem is Neked írom. Csak épp most jött a felszínre ez az érzés az 5G kapcsán. Csak annyi, hogy épp a Te hsz-od volt az amire reagáltam.

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok! Samu S7e-nek keresem az utódját hosszú távra. Telefonálás (1) és fényképezés (2) lenne a feladat. Lehet használt (3), korábbi generáció. Mérete mindegy, inkább nagyobb mint kisebb.

    Részletezve:
    (1) A kezelés ne akadjon, legyen gördülékeny (de 90+ FPS-t nem kérek). Bonyolítás mentes, de azért ne legyen buta mint egy faék. Üzemidő minél több. Lehetőleg ne legyen edge-szerű teljes képernyő, lehessen normálisan megfogni. Nem túlzottan törékeny (pl. nem üveg hátlap), lehet műanyag. Amoled nem lenne baj, de ha a fentiek kizárják, akkor ettől eltekinthetünk, FullHD bármire bőven elég.

    (2) S7e összességében nem volt rossz, bár a fehéregyensúly és az expozíció néha konkrétan szörnyen ócska volt. Ha ebben a kettőben lenne előrelépés, annak nagyon örülnék. GCAM-et próbáltam, csak a baj volt vele.
    Elég egy darab normál kamera (a többi parasztvakítás), de az tegye a dolgát szépen tisztán, pontosan, természetesen. Ellenpélda erre a cc9 és hasonlók.

    (3) A kiforrottság miatt lehet használt, ha ez ár/teljesítményben előnyt ad az újakkal szemben. Viszont csak akkor, ha a szervizelése normális árakon megy (pl. akku csere). Ellenpélda erre az S7e.

    Árban örülnék ha 100 eFt-ba beleférne, de egy pár tízest még hozzádobhatok ha kell. Igazából nincs árkeret erre, csak sajnálok kidobálni 150-200 eFt valami fosért ami 2-3 év alatt megdöglik. Persze ha van olyan márka, aminek a telefonjai várhatóan ennél tovább bírják, akkor mehetünk feljebb az árral.
    Köszi előre is!

  • naja

    aktív tag

    válasz Bdanyy #161549 üzenetére

    Köszi. Milyen kompromisszumra gondolsz? Ráadásul ennyivel a felső határ fölött..
    Német Store-ból lehet rendel hazai címre, vagy marad a hardveraprós megoldás?

  • naja

    aktív tag

    válasz Bdanyy #161559 üzenetére

    Értem, köszi. A P30 Prot nézegettem már én is, bár az kissé overkill lenne. Ráadásul a parasztvakítós üveggyöngy kategóriába esik, bár üveggyöngynek tényleg szép. Ha azt mondjátok, hogy ez legalább egy jól bevált széria (gyerekbetegségektől mentes), akkor felveszem a jelöltek közé. Az meg hogy már nem kap frissítést egyáltalán nem érdekel, sőt még örülök is neki mert legalább nem fog el**aródni egy csodás reggelen. Még a P20 Proval is szemeztem, mert annyira lent van az ára használtan.

    Kérdés:
    1. a 6 és 8 GB-os készülékek között van érdemi különbség? Vagy az utóbbi csak a sok app esetén lehet szükséges?
    2. P20 Pro (Mate?) mennyire lehet jó a fentiek szerint?

  • naja

    aktív tag

    Használt telónál, mi(ke)t kell leellenőrizni, és hogyan kell? Kideríthető, hogy lopott-e, vagy valahogyan zárolt? Mennyit ment, hogy áll az aksi stb? Van olyan ami nem deríthető ki előre, és meg lehet szívni vele?

  • naja

    aktív tag

    válasz naja #161573 üzenetére

    Használt készülék vásárláshoz van esetleg összefoglaló? Miket lehet leellenőrizni és azt hogyan kell? Csak főbb problémák érdekelnek: tiszta eredet, nincs buherálva, letiltva vagy ilyesmi.

  • naja

    aktív tag

    válasz yuing #161636 üzenetére

    Köszi szépen!

    #161637 blueye Úgy érted, hogy a aktuális eladó eredetileg szolgáltatótól vette a készüléket? Vagy mire gondolsz? Nehéz kihámoznom a "Ha arulta szolgaltato" részt.
    Köszi szépen Neked is!

  • naja

    aktív tag

    válasz #40993792 #161645 üzenetére

    Értem, köszönöm mindenkinek. Az a készülékből kiderülhet valahol, hogy szolgáltató függő-e? Vagy csak abból, hogy "ellenséges" simkártyát nem fgoad el? Akkor marad az, hogy igazolnia kell a telefon korlátozatlanságát. Amúgy is független telót kerestem volna, de akkor így tutira nem megyek ilyen be bele. A túl jó ajánlatokat eddig mindig megszívtam, lásd akciós felvágott a t*szkóban.

Új hozzászólás Aktív témák