Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geprombolo

    senior tag

    Sziasztok!
    A páromnak keresnék valami kisebb képátlójú készüléket (5" alatt), aminek jó a kamerája (legalább 5MP és minél szebb, zajmentesebb kép). Androidos, nem kell mai darab legyen, lehet nyugodtan valami 5 éves csúcsgép is (vagy majdnemcsúcs), amihez van alternatív ROM, mert úgyis szétbuherálom a szoftot :D.
    Főleg telefonálásra/sms-re kellene neki, nem árt, ha sokáig bírja az akksi. A könnyű kezelhetőség is fontos, ne vesszen el a menükben. Igazából ő egy nyomógombosat szeretne, de abból olyan nem létezik, aminek a kamerája is elég jó lenne, így marad a zzokostelóóó.:D
    Asszem ennyi. Köszi a válaszokat előre is. :R

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

  • geprombolo

    senior tag

    Srácok, létezik még kis mérető okosteló? Mondjuk 5" alatti. Nem a tíz éves készülékekre gondolok (HTC Desire rulez), hanem max 2-3 évesre. A páromnak nemrég vettem egy One Mini 2-t, de még az is elég nagyocska. Szóval jó lenne, ha létezne valami 4,5"-ost nem meghaladó készülék, amihez létezik alternatív ROM is és nem az abszolút alsó kategória, ami akkor megy, ha viszem valahova.
    (Tudom, hogy ami nem kínai, az hamisítvány, ezért nem írtam, hogy milyen gyártmány legyen)

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

  • geprombolo

    senior tag

    válasz Sgr_A #129083 üzenetére

    Köszi neked is, meg Gömbikének is az előtted való megszólalását, bár kicsit megkéstem vele (totál elfelejtettem, hogy ide is írtam). A Sonyval nem tudom, hányadán állok, a nagy fiamnak volt Sony Xperia T-je, addig volt hajlandó rendesen működni, amíg ki nem cseréltük új gyárira a félholt régi akksit. Random újraindulások, stb. Semmi nem segített, a régi akksival is bolond maradt, végül még téglásítani is sikerült. Most egy Desire 500-ast nyúz és boldog :C
    Most is vannak a Sonynak akksis gondjai? :F

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

  • geprombolo

    senior tag

    Sziasztok, a párom Xiaomi MI4-ese napokon belül elavulttá válik a 3G lekapcsolása miatt, szóval helyette szeretnék neki valamit.
    És akkor jöjjenek az igények:
    - Maximum 65000Ft
    - Használt, hibátlan állapotú, akár üzletből is (a garancia miatt)
    - Megbízható hirdetőtől itt a Hardveraprón, vagy üzletből, ahogy már fentebb említettem.
    - Hosszú távban gondolkozom, ami nálunk minimum 3 évet jelent. Itt kell felsoroljam, hogy mit értek hosszú táv alatt: legalább 6GB memória, 128GB tárhely (a bővíthetőség nagyon jó lenne, MicroSD-vel) és persze megfelelően erős hardver, ami pár év múlva sem fog összerogyni egy frissítés miatt.
    - Telefonálásra, nagyipari facebookozásra, netezésre, videók nézésére, fotók, rövid videók készítésére (fontos a jó minőség, kevésbé a csillagászati pixelszám, 10MP elég) kellene. 3D játékok nem érdekelnek, szóval a bivalyerős GPU nem feltétel.
    - Androidos, mert a Linuxosok még nagyon drágák.
    - Méretre 5,5 colnál nagyobb nem igazán jöhet szóba, a párom nem bírná átfogni, illetve a nagyon hosszú (magas) kijelzővel megáldott készülékek szintén kényelmetlenek számára.
    - Ami még kimaradt a felsorolásból:
    - IPS vagy Oled (Amoled, stb) kijelző, szép képpel, lehetőleg Gorilla üveggel, nem akarok félévente kijelzőt cseréltetni. A hajlított kijelző felejtős, a 60Hz fölötti képfrissítés sem szükséges, illetve nem fontos az UHD vagy 4K kijelző sem.
    - Duál SIM + MicroSD foglalat, vagy duál SIM, amiből az egyik feláldozható tárhelybővítésre,
    - jó nagy akksi és ennek megfelelően hosszú üzemidő
    - A Jack aljzat előny, de nem kizáró ok, ha nincs
    - Szép tiszta, erős hangja legyen, a mikrofon fontos, hogy ne torzítson és beszélgetéskor a másik oldalon ne visszhangozzon akkor sem, ha ki van hangosítva a készülék. Nem szükséges a sztereó hangszóró sem.
    - Jó lenne fehér, vagy egyéb nőiesebb szín a készülékházon, a fekete az csak akkor jöhet szóba, ha nincs más.
    - Ujjlenyomat, 2-3 vagy még több D-s arcfelismerés totál felesleges, szóval nem feltétel.
    - Stabilan, fagyások, összeomlások nélkül, hosszú távon is megbízhatóan működő készüléket keresek.
    Egyelőre ennyi jut eszembe, köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

  • geprombolo

    senior tag

    válasz Remiel #173901 üzenetére

    :R Köszi neked is, meg mindenkinek a válaszokat. Amiket te felsoroltál, abból a Zenfone 8 pont jó lenne szinte minden tekintetben, de használtan is több mint duplája a keretnek. Majd később, ha öregszik ez is kicsit, tetszik a komoly DAC chip benne, szóval bakancslistás, de magam számára.
    Amit találtam, az mind nagyobb (6,4 coll), de sikerült asszonypajtást rábeszélni, szóval most két típus között vacillálok, az egyik a Xiaomi MI9T Pro, a másik meg az Asus Zenfone 6. Mindkettőnek megvannak az előnyei, meg a hátrányai, szerinted melyik lenne jobb vétel? :F
    Kezelhetőség, szoftver, stb tekintetében melyik lehet jobb?

    [ Szerkesztve ]

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Új hozzászólás Aktív témák