Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • werszomjas

    őstag

    válasz viano #84780 üzenetére

    Köszi.
    Huaweivel mi a gond pontosan?

    w333# az van nekem :DDD most nővéremnek keresek telefont, neki nem tetszik a N5.

    üdv

  • MeGabee

    senior tag

    válasz viano #84792 üzenetére

    Az 50K-s kategóriában mutass újat,2 év garival,ilyen hardverrel!!!Nem kapsz per pillanat jobbat. :D
    Természetesen akinek "szükséges" (cöcöcöcö) a 4G,annak szóba sem jöhet.Nekem hiába tudja a telefon,ha valamiért a szolgáltatóm nem biztosítja.NFC-t szintén a júzerek 99%-a nem használja (hacsak nem kipróbálja,hogy tud-e képet átküldeni rajta a haverjának,utána úgyis mailben/messengeren/whatsapp-on vagy egyéb szarokon küldi el).Ezen kívül meg nem lehet belekötni a 4C-be.
    Na ezért BEST BUY! :C

    "Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

  • maczera

    aktív tag

    válasz viano #84792 üzenetére

    "egy 4G nélküli telefont "
    Vagyunk egy páran mobilinternet nélkül, vagy legfeljebb havi 100-200 Mbájt kerettel, ahol még a 3G is luxus... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • MeGabee

    senior tag

    válasz viano #84805 üzenetére

    "Szóval véleményem szerint kenheted a hajadra az erős hardvert, ha esetleg útközben vagy külföldön a 4G hiánya miatt nem lesz interneted."

    Értem,tehát külföldön csak 4G létezik. :U Szerinted..... :C

    "Azt írták,hogy nem játékra kell a készülék."

    Ez ismét irreleváns,arra a nagyratartott Alcatel Idol 3(4,7) is karcsú.....

    "Szerintem az Alcatel Idol 3 duó magasan veri ár/értékben ezt a Honort"

    Ezt szerintem hagyjuk,végigböngésztem pár Alcatel topikot,nem épp attól zengenek,hogy mennyire "csúcs" a készülékük,vagy épp mennyire foglalkoznak a terméktámogatással.Ha akarod szívesen beidézek pár kommentet :D Mellesleg maximum a nagyobbik van partiban vele,a kicsit elpicsázza oda-vissza.(JBL sokat számít,a buszon mindenki kihangosítva hallgat zenét,nem?Otthon is telóról nyomod te is,ugye?) :)

    "Ezzel már azt is elárultam, hogy hol kell megvenni egy igazi Best Buy készüléket"

    Akkor te ott veszed,senki se fog fegyvert a fejedhez,hogy kintről rendelsz.De te se tedd azokkal,akiknek ez nem sperpektíva.Idéznélek,mert ide ez pont illik:"Az, hogy nálad mi a helyzet igazából nem szabadna, hogy szempont legyen egy tanács adásánál."A legtöbben bemennek a szolgáltatójukhoz,és onnan választanak.Esetleg az MM/ED boltba,és megveszik ott kp-re vagy hitelre,amit egy kinti rendelésnél alapból buksz.

    Szvsz (lefordítom,mert látom nem érted mit jelent:Szerény véleményem szerint!) én azt javasolok,amit gondolok.És ebben igazán nem fogom kikérni a véleményedet.Ha tetszik,ha nem.

    "Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

  • Ájvé

    veterán

    válasz viano #84805 üzenetére

    Nem csak 4G-ből áll a világ, legalacsonyabb lefedettsége a 4G-nek van, még 3G-nek akár 95-96% is lehet, persze van pár olyan zug ahol van 4G, de nincs 3G (de nem sok). Egyébként sem mindenkinek szempont a 3G vagy 4G, ha valaki sokat van wifi közelében akkor nem fog előfizetni még netre is.
    Külföld megint teljesen más téma, adott régiót kell nézni és a szerint kell telefont venni, ezek speciális igények, akkor nyilván ennek megfelelően kell telefont keresni.
    "5,5" FHD, Snapdragon 615, 2GB - 16 GB-os is belefér szűken a keretbe"
    Eleve phablet kategória, megint speciális helyzetben, sokaknak már túl nagy egy ilyen készülék. De ennyiért tényleg best buy lenne, mármint 55k-t amibe a 4C fáj, csak ez jóval drágább nála (80-90 alatt én nem találtam függetlenül gyári garanciával)
    Meg egyébként a kisebb Idol 3 is 70k függetlenül, de nem rossz készülék.
    Mindig a vevőtől függ mi az elvárás és ennek megfelelően ajánlanak készüléket nekik és igen nem emeli ki a 4G-t, mint fontos tényezőt akkor nem is veszi figyelembe senki ezt. Neked fontos, de sokaknak nem az. 4C meg olcsóbb, erősebb hardvere van, semmivel nem rosszabb, 4G miatt valaki még ráfizet 15-öt akkor tegye.

    Moto G nagyon jó, annyi a baj vele, hogy itthon nem forgalmazzák hivatalosan, így se garancia, se support, se nyelv, se semmi, így meg nehéz ajánlani, mert a support vagy hazai garancia hiányát még le lehet nyelni, de magyar nyelv hiányát döntően nem tudják elfogadni, valószínűleg a gyenge idegennyelv oktatásunknak tudható be, de biztos erre is vannak már programok.

    "Az pedig elég szomorú, hogy nálunk nem tudják az emberek a netet megfizetni, pontosabban ezt is a szokásos extra áron mérik.
    Pedig hát ez van, nyilván nem mi tehetünk róla, írj a szolgáltatóknak vagy növeld a béreket, hogy meg tudjuk fizetni.

    Azért reménykedjünk, mert fut egy sokmilliárdos "Internetet mindenkinek" program."
    "Internetet mindenkinek" program megy és nem "Az olcsó és adatcsomagos internetet mindenkinek" program megy, vagyis igen gondolom a cél az, hogy mindenhol mindenkinek legyen legalább internet lehetősége, ettől a mobil internet még nem lesz olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

  • Ájvé

    veterán

    válasz viano #84812 üzenetére

    Hát ez van, ebben az országban minden más, persze itt megtehetik, de csak értünk teszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Beca1990

    senior tag

    válasz viano #84817 üzenetére

    hol lehet holnaptól kapni a nagyobbik Idolt olcsóbban?

    GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

  • Ájvé

    veterán

    válasz viano #84817 üzenetére

    Fórumozóktól elnézést kérek, lenti szöveget görgesse át aki nem akarja ezt a kis vita monológot magáévá tenni, ígérem ez utolsó, köszönöm.
    Te meg azt nem érted, hogy nem a 4G jelenti az egyetlen internethozzáférési lehetőséget. 3G lefedettség sokkal nagyobb és ugyan mire nem elég? Igen hallottam olyat is akinek VOIP esetén nem volt elég a 3G vagyis akadozott időnként és 4G-vel ment jól neki.
    Van akinek még 3G se kell, mert egyébként minek is? Legtöbben nem rendelkeznek több gigás internet előfizetéssel, nekem 200MB van. 3G se lassú másrészt, akár 14,4 Mbit sávszélesség is elérhető, hogy lenne kevés netezni, chatelni (én skypeot és vibert is vígan használtam EDGE alias 2,5G (500 Kbit) hálózaton, sőt simán megy opera mini is vele, de még Boom Beach is gond nélkül játható) és mint mondtam már jelenleg sokkal nagyobb minden szolgáltatónál a 3G lefedettség, mint a 4G-nek.
    Jelenleg a 4G még nagyon gyerekcipőben jár, lehet 2 év múlva igazad lesz és alap lesz a 4G, de addig van 2 év (sacc/kb), legtöbben pedig 2 évente cserélik a készüléküket.

    Nem vagyok sértődékeny és köszönöm, hogy leírtad, jó hogy van magyar nyelv (bár ahogy olvastam még nem teljes). Moto G-nek viszont 4C-vel szemben így is hátránya a kevesebb RAM. Közép kategóriába lassan alap lesz a 2GB. Persze van 2GB-os változat is, lehet azt érdemes választani akkor. Expansys-on is 62k egyébként az 1GB-os Moto G, úgyhogy árban is sokkal drágább (2GB-as pedig még drágább lehet).
    "Gondolom fentiekből is kitűnik, hogy a magam részét én beteszem a közösbe, ezért kicsit furcsállom, hogy engem biztatsz cselekvésre."
    Remélem nem vetted komolyan, viccből írtam. Ettől a tények adottak, drága itthon a mobil internet.

    "Internet:
    Fejlődött annyit a vezeték nélküli technika, hogy vidéken ezt fogják nagyon sok helyen kiépíteni, függetlenül attól, hogy mi a program hivatalos elnevezése."

    Hát persze, Maris néninek 10 ezerért kelleni fog az 5GB-os mobil internet, hogy unokákkal tudjon videochatelni. Internet előfizetők legnagyobb része városi és nem csak azért, mert ott van kiépítve. Ott engedhetik meg maguknak az emberek. Vidéken a szegény ember aki közmunkában keres 40 ezer forintot elhiheted, hogy nem mobil internetbe fog befektetni (inkább elissza és akkor tud chatelni a kocsmában, böngészni hazafelé a kukoricásba, még a játék is belefér a szomszéd tanyán a kutyával, főleg ha harapós fajta). Szerintem te nem tudod milyen különbségek vannak pest és vidék között.

    De tudod mit, akkor legyen Redmi 2 Pro. 55-ért meg lehet kapni itthon megbízható forrásból megbízható bolti garanciával. Technikai részleteket nem írom, meg tudod nézni. 4G-t is tud, egyedül a 800 Mhz esik ki ami vidéken elterjedt csak, ennyi negatívum úgy is kell, különben nem lenne miről tovább csevegnünk itt.

    "Az Idol-ok beszerzési forrása ebben a topikban is fellelhető, - én nem titkolom - talán nem is csak egy helyen, hétfőtől a nagyobbat is házhoz viszi neked a futár, jóval kevesebbért, mint amit itt a kisebbre írtál.
    Természetesen függetlenül és egy világcég elismert és nagyvonalú garanciájával."
    Na igen ezt nem néztem, de leesett. Itt csinálod magadnak a bizniszt, ami nem lenne baj, de legalább ne ilyen körbepörgővel osztanál itt mindenkit. Legyen szerencséd, igazad viszont nincs.

    Részemről ennyi, annyi hasznod lesz itt a topikban legalább, hogy több opciót fog kapni a leendő okostelefon tulajdonos.

    u.i.:
    Nem nekem írtad, de reagálnék rá:
    "(Egyébként egyetlen Honor vagy Huawei készülék sincs az első 20-ban az Amazon.fr említett eladási listáján.)"
    Igen francia országban az amazonon nincs, de a világ legtöbbet értékesítő okostelefonok listájában elég jó helyen szerepel viszont, ott viszont Alcatel nem látszik (mondjuk valamelyik kínai cég felvásárolta már, lehet csak azért, viszont a franciák márka hűek ezek szerint, csak a cég nem francia már).

    [ Szerkesztve ]

  • MeGabee

    senior tag

    válasz viano #84824 üzenetére

    Az a baj,hogy nem érted,mi a gondom azzal,amit csinálsz.Szép és jó,hogy nézed a külföldi oldalakat,és szemezgetsz az akciók közül,de ez a topik nem erről szól.Erre megcsináltad a sajátodat,1000%,hogy akit érdekel,az igénybe is fogja venni a segítségedet.Csak gratulálni tudok hozzá,remek ötlet,és hasznos is.

    DE: Összehasonltasz egy külföldi árat egy hazaival,holott már leírtam,a legtöbben nem óhajtanak kintről rendelni.Mégis erősködsz ezzel az egésszel.

    Azt meg végképp nem értem,hogy miért nyomod itt ezerrel az Alcatelt.Jó,legyen igazad,hagyjuk a K3 Note-ot.Mi van akkor a Lenovo A7000-el,amit 2 év hazai garanciával 65K-ért megkapsz???És nem kell kintről megrendelned.Vagy hozzak még fel jó pár hasonló hardverű telefont,ami hasonló,vagy jobb árban van kintről rendelve,mint a 200EUR???

    Na akkor szemezgessünk: "Egy hibát vettem észre, hogy melegedéskor enyhén sárgul a kijelző alja és bal széle. De csak annyira hogy szerintem 10-ből 9 ember nem venné észre. De azért elviszem majd szervízbe, van rá garancia"

    "...kivéve a 8GB belső memóriát.Sajnos root nélkül nem tehető át csak kevés dolog a külső kártyára,habár van olyan lehetőség,hogy választani lehet a mentést,de ez csak a média fájlokat illeti."

    "Egy napig használtam majd a kijelzőről eltűnt a kép! Hát ilyen silány minőségű ez a telefon is vagy csak kifogtam egy rossz példányt! Az elődjét, -idol 2s- volt lehetőségem kipróbálni hát a megbízhatóság nem változott. Szép kis társaság mondhatom!"
    "Kollégám majdnem ugyan így járt: tegnap kapta céges telónak, de már a google accountját sem tudta megadni, bootloopol a telefon :/"
    "A jbl füles miatt senki ne döntsön a készülék mellett... Kiabranditoan gyenge! Egy 3k s marley füles rommá veri, minden téren... Csak beszélgetésekre alkalmas a hangzása, esetleg komolyzenere.."
    "A telefon bekapcsolás után rögtön lefagyott és 1000 fokosra melegedett. Annyira csalódott voltam a gagyi anyagminőségben, hogy 2-3 napig inkább ki se vettem a dobozbol, majd kivettem, hogy csak megnézem már mielőtt visszaküldöm. Újabb fagyások, kínlódás. Gyári fólia takarása. Ami hiányzik az a hangja és a JBL füles."

    :C

    (#84825) Ájvé: +1

    [ Szerkesztve ]

    "Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

  • moma

    őstag

    válasz viano #84782 üzenetére

    Szerintem jó ötlet lenne ez a topik. Berakni, ha lát valaki jó akciót külföldi oldalon. CSak miért a "Technika, hobbi, otthon" alá tetted?

    Ha a dual simes topikból rászabadulna mindenki, főleg jó lehetne.

    we all deserve a bit of luck.

  • MeGabee

    senior tag

    válasz viano #84868 üzenetére

    Nyugodtan mondjad csak a magadét,akkor sincs igazad. :N

    Én sosem ajánlottam szükségesnél nagyobbat senkinek,nyugodtan visszakereshetsz.Adott árkategóriában mindig a lehető legjobbra próbálom felhívni a figyelmet.Mellé kiemelve az erősségét,valamint a gyengeségét is.

    Én Vodásként pont telibefosom a 800-as LTE-t,pláne hogy ők kénytelenek lesznek a 2600-as frekvenciára fejleszteni.Amúgy ha figyelmesebben utánaolvastál volna megmagyarázás helyett,akkor pontosan tudnád,hogy az összes szolgáltató 3 év múlvára ígéri csak az LTE hálozatok 80-90%-os lefedettségét.Itt is megbukott a magyarázatod.Ráadásul mindhárom szolgáltató két sávszélességet is fog használni,nem "csak" a 800-ast.Más is megpróbálta már elmagyarázni neked,hogy a többség nem használja az LTE-t. :K
    Érdekes gondolataid vannak azzal kapcsolatban,hogy nem a hazai helyzet a mérvadó.Miért,melyik a mérvadó?Szerinted 99%-ban nem itthon használják majd az emberek a készülékeket?Pont a hazai fejlődési irányt írtam le fentebb.

    Személyeskedés helyett meg nyisd ki a csipád,és lásd hogy hol élsz.Kb 10 év hátrányban vagyunk mindenkihez képest.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

  • tony_snow

    tag

    válasz viano #84874 üzenetére

    A legnagyobb tisztelettel, nem probalnad meg abbahagyni ezt az lte maniadat? :) Mert kezd egy kicsit uncsi lenni, ahogy ezen tulporogsz. Szerintem a tobbseg lefossa az lte-t*, ha meg nem, akkor olyan telefont fognak neki ajanlani, ami tudja. Ennyi. 1-2 ev mulva is hasznalhatoak lesznek a nem lte-s telefonok. Szerintem.
    Gyere vissza 2 ev mulva, addigra lehet igazad lesz, es mar butasag lesz lte nelkuli telefont venni, ha meg egyaltalan lesz olyan. :)
    Amugy Bp-n elek, telekomos vagyok, 2 honapja nem ittam, es az enyemben van lte, es nem mondanam, hogy nagyon eszrevennem az elonyeit a 3g-vel szemben. Biztos van, lehet csak en vagyok tul egyszeru felhasznalo. :)

    (* mielott meg valaki abba kotne bele, hogy a tobbseget nem erdekli az lte, MA olvasoi nem reprezentativ, hanem egy vekony "kutyumanias" reteg. A tanacsot kero frissen regisztraltak tobbsege meg nem hinnem, hogy annyira kutyumanias lenne. Kozuluk is sokan csak hallottak innen onnan, hogy x telefon szar mert nincs benne lte. Igy ertettem a tobbseget)

  • MeGabee

    senior tag

    válasz viano #84874 üzenetére

    Feladom a veled való vitát,mert write only módban működsz. :W

    Neked nincs fogalmad arról,mekkora jelentősége van ma Magyarországon a 4G szolgáltatásoknak.

    Lássuk csak:A legnagyobb lefedettségű T-mobile összesen 3,azaz három díjcsomagjában biztosítja a 150Mbps-os sebességet.A többinél hiába 4G hálózaton használod,akkor is csak 3G-s,vagy még kisebb sebességre korlátoz.És ugye ez még mindig csak elméleti maximum,sosem látsz ekkora sávszélességet sehol.Akkor mégis mi előnye van???Lehet olvasni,ne csak írd a maszlagot.

    Majmolod ezt a dolgot,de fogalmad sincs arról,amiről beszélsz.Neked illene jobban utánajárnod a témának,mielőtt másokat próbálsz kioktatni. :C

    [ Szerkesztve ]

    "Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

  • kali

    legenda

    válasz viano #84901 üzenetére

    igen, arra gondoltam, illetve próbáltam utalni a dual sim active rövidítésével, fontos a csajosnak, hogy mind a két sim kártyán hívható/elérhető legyen.
    a zenfone 2 már túl nagy lenne számára, a moto x play kisebb egy hangyányival, de még mindig nem az igazi.
    az nem gond, ha az egyik sim szekció nem 4g/3g képes, a céges sim kártyával inkább csak az elérhetőség fontos, bár azon is van neki valamennyi adatkeret (talán 500 MB), de netezésre a privátot használja.

    MeGabee; a honor 6 dual jó választás lehet, méretileg is belefér, illetve minden más kritériumnak is megfelel elvileg, nézegettem is már, mert biztos tetszene is a páromnak, de azért megmutatom majd neki a biztonság kedvéért.
    találtam egy hazai beszerzési forrást is (webshop), de annak még utána kell majd néznem.

    Kbali, a honor 7 is elgondolkodtató, bár kicsivel nagyobb méretileg az elődtől, ellenben viszonylag új típus, így olvasnom kell az azzal kapcsolatos tapasztalatokról, ha kellő számban vannak már.

    köszi mindenkinek a segítséget!

  • MeGabee

    senior tag

    válasz viano #84916 üzenetére

    Gsmarena-n minden telefont dual standby-osnak írnak.
    Talán ha benéznél a Honor 6 topikjába előbb. :U

    "Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

  • kali

    legenda

    válasz viano #84916 üzenetére

    nem kimondottan fontos az erősebb hardver - nem nagyon néz ilyesmit az asszony, pedig ért hozzá valamennyire, mert ilyen projekteket is visz -, az egyszerű(bb) és korrekt beszerezhetőség fontosabb szempont, ha a korábbi néhány teljesül.
    ahol találtam honor 6 dual típust, ott sok korábbi vevő írja, hogy aktív, egyik kártyáról tudják hívni a másikat.
    próbálom nem az én mércémmel nézni - ha már nem nekem kell -, de a laser kisebb kapacitású akkumulátora és egyéb gyengébb mutatói elgondolkodtatnak azért, pláne úgy, hogy a csajos nem cserélgeti olyan sűrűn a telefonját, mint én, pláne ha nem sürgetem.

  • s3nsitivity

    addikt

    válasz viano #84957 üzenetére

    Wut? :F

    " Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

  • Ájvé

    veterán

    válasz viano #84998 üzenetére

    Te nem érted. Alapvetően Lenovo a felvásárló, nyilvánvalóan nem fogja hagyni a készülékeit támogatás nélkül, az hogy a mobil részlegét az erősebb(vagy inkább ismertebbnek) Motorolába beolvasztja, csak egy lépés a két részleg egyesítésére. Ez valamilyen formában meg kell történjen, ezért történt a felvásárlás. Lenovo prémium brandként fut tovább (mint Toyota esetén a Lexus mondjuk) és a világ nagy részén az olcsóbb készülékek Motorola néven jelennek meg (talán mert több évtizedes márka és a világ számára sokkal ismertebb, mint a Lenovo, ami EU-ban pl néhány éve jelent meg). Itt egy dologtól kell félni csupán a Motorola minőség romlásától. Nem rossz a Lenovo, de azért Motorola sokkal jobb készülékeket csinált korábban is, utóbbi időről nem is beszélve (Google felvásárlás egyértelműen jót tett a Motorolának, nem csak megmentette őket, de szárnyra is kaptak). Szóval a Lenovo, mint név se fog eltűnni, csak a drága prémium telefonokon fogod viszont látni, Motorolát pedig a teljes termék portfólión láthatod majd, belépőtől a vélhetőleg a drágább készülékekig. Az igazán nagy ágyúk Lenovo brandbe jönnek majd.
    Szóval biztos lehetsz benne, a termék támogatás nem változik semmit a jelenlegi készülékek tekintetében.

    (#84993) baker:
    Huawei gyártja, ha esetleg így jobban ismered, csak egy önálló brandként van jelen a Honor, de mindenben a Huawei áll mögötte.

    [ Szerkesztve ]

  • MeGabee

    senior tag

    válasz viano #85003 üzenetére

    Fejezd be ezt az egészet légyszives.

    Fogalmad sincs miről beszélsz,ráadásul azt is felettébb arrogánsan teszed.Kicsit unalmas vagy,mert az ostobaságod egy hatalmas hibás küldetéstudattal párosult.Folyamatosan önmagadnak is ellentmondasz egy-egy kommentedben,de még észre sem veszed.Te minősítesz másokat,hogy informálódjanak,holott fogalmad se volt róla például,hogy a Honor 6 dual aktív telefon.Nagyon okosnak képzeled magad,csak itt ezzel senkit nem tudsz megetetni.

    "- a mobiltelefonos divíziót a Motorola integrálja, azaz lenyeli,
    - nemhogy prémium, de semmilyen Lenovo okosteló nem lesz, mert jó része a Motorola márka alá kerül"

    Tételesen megcáfollak,mert zavar a tudatlanságod.
    - A Motorola a Lenovo tulajdona,így az nem tudja integrálni az anyavállalatát,ez ugyanis fizikailag képtelenség.A Lenovo a eddigi mobilos részlegét összeolvasztja a nemrég felvásárol Motorola mobilos részlegével,ami logikus lépés,minek tartsanak fent két azonos részleget.A még nem kiadott,de a fejlesztés utolsó stádiumban lévő telefonok Lenovo néven fognak kijönni,ha tetszik,ha nem.Ezután viszont a Motorola név,mint brand lesz a Lenovo jövőbeni megjelenése a mobilpiacon.
    -Halottál már a Zuk-ról?Persze nem a jóféle KGST teherautóról,hanem a Lenovo frissiben elindított prémium almárkájáról?Na erről annyit,hogy a Lenovo nem jelentkezik a prémium szegmensben semmivel.A neve: Lenovo Zuk

    Jobb lenne,ha kicsit visszavennél a tempóból,és a későbbiekben nem sértegetnéd a fórumtársaidat.

    Részemről lezárva a téma,és felettébb hálás lennék a topikgazdának,vagy valamelyik moderátornak,hogy az ide nem illő kommenteket a jövőben a szabályzat értelmében törölje.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

  • Ájvé

    veterán

    válasz viano #85003 üzenetére

    " a mobiltelefonos divíziót a Motorola integrálja, azaz lenyeli"
    -"A kínai gyártó úgy döntött, hogy a Motorola márkanév jóval erősebb vonzerőt képvisel, így innentől kezdve az amerikaiak lesznek felelősek a telefonokért."
    Beolvasztják a Lenovo mobilrészlegét, de nem a Motorola döntötte ezt el, hanem a Lenovo (kettő közül Lenovo a kínai gyártó), most akkor ki a ló és ki a a zsoké?
    Ez mellett ezt ecseteltem neked eddig:
    "A Lenovónál egyébként úgy gondolkodnak, hogy a Motorola, mint márkanév sokkal nagyobb húzóágazat a telefonos piacon, így inkább erre támaszkodnak majd."
    Vagyis csupán annyi a történet, hogy két matrica közül a Motorolát tartják meg.

    "nemhogy prémium, de semmilyen Lenovo okosteló nem lesz, mert jó része a Motorola márka alá kerül"
    "A Lenovo ZUK, ahogy ők nevezik, egy "internetes zászlóshajó brand" lesz (pontos jelentését még nem közölték)"
    De itt az eredeti is:
    "ZUK will work on the international scene and wants to become known for its high-end phones."
    ZUK-to meg high-end phones-t gondolom érted.
    Persze ez igaz, Motorola alá kerül, idővel, sehol semmilyen szó nincs róla, hogy a mostani portfóliót eltörölnék vagy kidobnák az ablakon, ahogyan azt te elképzelted. Ez egy átmenet, újabb készülékek most már Motorola néven jönnek, a mostaniak pedig szépen kifutnak majd, ez egy váltás lesz, nem pedig egy érvágás!

    De ha esetleg tudsz még kicsit angolul:
    "Lenovo Mobile will cut down the number of models it produces until eventually all new models come out under the Motorola brand."
    Szóval csökkentik a Lenovo mobile név alatt érkező mobilok számát, még az új készülékek már Motorola brand alatt jelennek meg.

    Ez pont ugyan az, mikor Microsoft megvette a Nokia mobil részlegét, használhatta volna még pár évig a Nokia nevet, de Lumiáknál elhagyta, olcsóbb készülékeknél meg meghagyta a még mindig jól csengő Nokia nevet (hiszen Nokia még sokakban így él, mint olcsó és megbízható nyomógombos telefonok, sokkal előbb megveszik, mint mondjuk Samsungot, itt eladásokban még mindig Nokia a piacvezető).
    Na körülbelül ugyan ez játszódik le most is, annyi különbséggel, hogy szakmai irányítást Motorola mobil divíziója veszi át.
    Semmi nem változik az eddig és ez után megjelenő Lenovo készülékek kapcsán, ezt csak te mesélted be magadnak.
    "az olcsóbb szegmenst új név alatt viszik tovább."
    Na ezt honnan szedted, látod ezt tényleg nem tudja rajtad kívül senki sem. Egyáltalán minek új név, ha van már kettő is? De tényleg, nagyon kíváncsi vagyok, leránthatnád a leplet itt ph fórumon, világklasszis lenne az biztos.
    Ha ezek után sem érted, akkor feladom. Köszöntem a nem túl konstruktív társalgást.

    (#85006) fulton:
    Nem emag saját garanciát biztosít, de unokabátyám téglázott Redmi 1s-ét simán kicserélték, de azért persze ültek rajta pár hetet. Ettől függetlenül nem állítom, hogy nagyon megbízhatóak, de van velük pozitív tapasztalat.

    [ Szerkesztve ]

  • s3nsitivity

    addikt

    válasz viano #85127 üzenetére

    Van aki Global-t kapott, nekem pl egy kínai volt az ediből.
    Szóval inkább ahonnan épp tudtak olcsón szerezni.

    Az egyik se támogatja a B20-at.

    A One+2 már használható lesz B20-on is
    Mi az, hogy lesz? :F
    Használható.

    " Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

  • s3nsitivity

    addikt

    válasz viano #85131 üzenetére

    Kínai csak vodás hálón feltűnő a többin ugyan az mintha global lenne így nem érdekelt.

    Vannak már akik megvették a 2-t. Még mindig a legolcsóbb a kategóriájában 120e -ért.
    Szóval elég helytelen a jövőbe mutatni ugyanis már van.

    Tudod van aki dolgozik és nem ér rá mindig itt lenni. Az utóbbi időben elég inaktív voltam tudom de mivel elkezdődött az egyetem is így nem sok időm van főleg nem vissza olvasni itt a sok hszt így csak az utolsó párat szoktam.

    " Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

  • A texasi

    aktív tag

    válasz viano #85131 üzenetére

    " Egyébként még mindig vannak itt ettől sokkal komolyabb hiányosságok, szakmai problémák, inkább arra fordíthatnád az energiádat, ha már ennyire precíz akarsz lenni.
    Talán mindenki számára hasznosabb lenne.
    "

    Tévedés!
    Hasznos az lenne, ha nem irkálnál félrevezető és valótlan információkat,
    ahogy pl. [itt] is tetted; miszerint a
    " Lenovo-t én már nem vennék, mert megszűnő telefon-márka " !

    Szakmai kompetencia és precizitás tekintetében
    inkább magadra fordíthatnád a
    s3nsitivity-nek tanácsolt energiát!

  • MeGabee

    senior tag

    válasz viano #85159 üzenetére

    És el is olvastad a linkelt cikket,vagy csak a címe tetszett meg??? :C

    "You can expect a lot more Motorola models in the future. Lenovo has decided that in the smartphone market the brand recognition of Motorola is much stronger than that of its own brand and will integrate Lenovo Mobile into Motorola."

    Nos ez alapján mégsem lenyelésről beszélünk,pláne hogy még mindig a Lenovo a Motorola tulajdonosa.

    A mások minősítését pedig igazán befejezhetnéd,nagyon unalmas,és zavaró.Ajánlom figyelmedbe a fórumszabályzatot.

    "Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

Új hozzászólás Aktív témák