Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atika88

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott a következő hármas pár hónapos gépészetem:
    1. Cordivari Bolly1 XL WB 300 V003 hőcserélős használati melegvíz tartály (268 liter)
    2. Heizer PUSE 100 fali puffertartály (106 liter)
    3. Fisher levegő-víz hőszivattyú 8 kW FHF-WHS-081CE3

    Kicsit matekoztam. Ugyan eddigi lakásban voltam…kondenzációs kazánnal, átfolyós vízmelegítéssel.

    Ott összevissz megvoltam átlagban a 120 kWh/hó fogyasztással 1-2 főre. Ebben tényleg minden benne volt, A1 tarifával rendezve minden.

    A házban a fogyasztók jelenleg ugyan azok mint voltak a lakásban. Udvaron fogyasztó egyelőre nincs.

    Na ugye most bejött ide családi házhoz nekem ez a H tarifa is.

    Tudom, ez más elv és gépészet teljesen, csak erősítsétek meg nekem kérlek a következőket.Jelenleg egymagamra gyakorlatilag 1 hónapban átlagban 4 m3 vizet használok el, amiből ugye valamennyi melegvíz is.

    A nyári H tarifával ez a gépészet kettő hónapja 121 kWh, most 138 kWh energiát igényelt CSAK AZÉRT, hogy legyen melegvizem ugyebár. Ami számomra tűnik csak soknak, vagy tényleg az? 45 fokra van állítva egyébként a vízhőmérséklet.

    Plusz ehhez még hozzájön A1 tarifával 97 KWh az egyéb fogyasztásra, ami teljesen világos és vállható is, ismerve a felhasználási szokásaim és a műszaki eszközeim felhasználását.Nade, hogy csak a melegvíz gyártása több legyen, mint összesen minden más fogyasztásom? Szokjam meg, vagy valami nem stimmel valahol a rendszerben?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák