Hirdetés

Aktív témák

  • Superman

    nagyúr

    Gonbdoltam leírom a sztorimat, de bárki írhat ide, akivel megesett valami furcsaság ebben az országban.

    Szóval ma 1 órára megyek a Miskolci Bíróságra egy állítólagos 2999 HUF - os tartozás miatt. Már az összeg is nevetséges, hát ahogyan idáig eljutottunk.

    Attól a lakásszövetkezettől, amely felelős a bérházi lakások karbantartásáért (de igazából semmit sem csinálnak) jött egy papír még év elején, hogy fizessem be a fenti összeget, mert tartozom. A szövetkezetnek elküdtem csekjeim másolatát, mely szerint nem tartozom semmivel és ennyiben maradt a dolog. Mert nem sokkal ezután jött egy bírósági papír, mely szerint, ha nem rendezem 8 napon belül a tartozásomat, akkor a tisztelt ügyvéd úr, a lakásszövetkezet képviseletében
    foglalási eljárást fog kezdeményezni ellenem. Nem hittem a szememnek. maga a foglalási procedúra is többe kerül, mint ez az összeg. Ellentmondással megtámadtam a bírósági felszólítást, beküldve a csekkjeim másolatát 2001 - ig visszamenően. Ezután megintcsak kaptam egy papírt, hogy menjek tárgyalásra. Nem mentem el, gondoltam a bíróságnak csak van annyi esze, hogy a beküldött bizonyítékok alapján döntsön egy ilyen nevetséges ügyben. Nem volt.

    Újabb tárgyalást tűztek ki, a mai napra. Ehhez hozzátartozik, hogy az ellentmondás után elmentem a lakásszövetkezetbe és megkérdeztem miből adódik az összeg. Azt mondták kamat, de nem részletezték, hogy miből adódik és mikorról datálódik. Hanem egyszerűen hozzátűzték a tárgyalásra hívó papírhoz. tehát már akkor tudták, amikor bementem, hogy perbe fognak!

    Mint ahogyan mondtam, nemmentem el az első tárgyalásra, de mivel láttam, hogy komolyan gondolják ezt a képtelenséget kifizettem egy csekken a kért összeget és beküldtem a bíróságnak, kérve, hogy szüntessék meg az eljárást.

    A második idézésben azonban, amit a lakásszövetkezet ügyvédje is aláírt, megjegyzésekkel, azt írják, hogy semmit sem fizettem és most már nekem kell a perköltséget és az ügyvédi díjat is állnom!

    A bíróság olyan, mintha demenciában, vagy öregkori elhülyülésben szenvedne, mert eddig semmiféle általam beküldött papírt nem vett figyelembe, csakis az ügyvéd állításait, amelyek nem felelnek meg a valóságnak.

    Nagy a gyanúm, hogy az ügyvédnek nem lehetett valami sok munkája és kellett neki egy ilyen tyúkper. De iszonyatosan bosszantó, hogy bizonyos emberek között mekkora az összefonódáás és mit meg nem engednek maguknak.

  • realist

    őstag

    válasz Superman #1 üzenetére

    hát ez tényleg elég röhejes, a komoly dolgokkal meg nem foglalkozik senki, a bíróságok meg persze le vannak terhelve...:(

  • Mazlee

    aktív tag

    válasz Superman #1 üzenetére

    szomorú...

    kiváncsi vagyok a fejleményekre.


    nekem is volt ''tartozás befizetése'' dolog, de nálam elfogadták a csekk bemutatását a lakásszövetkezetnél.

    simán lehuztak volna 16k HUF-al adminisztrációs hiba miatt.

    Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

  • mike5150

    csendes tag

    1-2 észrevétel:

    Ilyen esetben nem árt megjelenni, de ha nem jelensz meg, akkor ellenkérelemben kérd a tárgyalás nélküled történő megtartását. Célszerű az ellenkérelemben jelezni a becsatolt bizonyítékokat-csekkek visszamenőleg- ami alapján egyértelműsíthető, de legalábbis valószínüsíthető a pernyertességed.

    Ha időközben teljesítettél, akkor az jó dolog, de nem tudnak komolyabb balhét rádverni, ha megvan az eredeti csekkszelvény, vagy annak másolata. Ezekben a szituációkban a legjobb az ügyvédi letét intézménye, így védve van a hátad és a labdát is visszadobtad. (hiszen fizetési hajlandóságot mutatsz arra az esetre, ha a bíróság az ellenérdekű fél bizonyítékai alapján jogerősen ellened ítél- aminek az esélye az általad mondottak alapján vajmi kevés- vagy esetlegesen fizetési meghagyást bocsátanak ki.)

    Mindenesetre az baromi érdekes, hogy ezért a pénzösszegért bíróság elé rángatnak, mivel nem foglalkoznak 5000 huf alatti perértékű ügyekkel. Mindenestre a z ellenérdekű fél ügyvédje szerintem ölég lúzer, ha egy ilyet bevállal, mert ha kicsit észnél vagy bármiféle jogi képviselet nélkül is röhögve beforgatod...:))

    Szal az a perköltség, meg ügyvédi díj fizetést egy kicsit korainak érzem, nem tart még ott ez az ügy...

    '' Welcome to my world, I hope you see there's no way out... ''

  • gesuz

    senior tag

    válasz Superman #1 üzenetére

    Az ilyeneket mindig komolyan kell venni:)

    Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

  • Gyökér Úr

    csendes tag

    Hát SZUPERMEN veled vagyunk, remélem a bíró és az ügyvéd nincs annyira jó haverságban egymással!

    Agressz Szilárd voltam.....

  • lesaux

    veterán

    Egyszer mi is kaptunk egy csekket. Már nem tudom, kinek, de tartoztunk. Állításuk szerint. Az összeg 1, azaz egy Ft volt.
    Édesapám írt egy levelet az önkormányzatnak, hogy két kiskorú gyermeke van, és legalább részletfizetési lehetőséget biztosítsanak. :) Nem jártunk jól, mert szerepelt a levélben a kérelem vagy kérvény szó, ami miatt illetékbélyeget kértek rajtunk számon pár száz vagy pár ezer forint értékben.
    Aztán Édesanyám ment be a polgármesterhez, előadta az egész históriát. Végül nem kellett befizetnünk semmit, csak szemrehányóan kérdezték, hogy miért van ennyi hülyeségre időnk. Még mi voltunk leb*szva. :(

  • lesaux

    veterán

    válasz Superman #1 üzenetére

    Ja, és még azt akartam írni, hogy remélem, megfingatod az idiótákat. :DDD

  • MaUser

    addikt

    válasz Superman #1 üzenetére

    Majd viszünk melegkaját.:DDD

    De a meglátásoddal teljesen egyetértek. Egy ismerős ügyvédnek kellett munka és te voltál az áldozat.:( A legnagyobb röhej a telefonszámla. Viva vnet. A hó végén küldik ki 15-ei dátummal és akkor már nem igen van pénze seenkinek befizetni. Így mikor a fizudból befizeted a köv hó elején már kamattal terhelik ezek a barmok.:(

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Mazlee

    aktív tag

    válasz j.bravo #10 üzenetére

    egyszerüen az eredetit nem kell kiadni a kezéből.

    Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

  • Superman

    nagyúr

    Megjöttem a bíróságról!! Itthon vagyok és meg kell mondjam, a bírónőben kellemesen csalódtam. Azon kívül, hogy szép nő, még kedves is.

    A sztori: Superman kivonult kocsistól, öltönyöstül mindenestül a bíróságra. A kapuban elszedik a mobilját, a kulcsait, mindent. Felmegy a 125 - ös tárgyalóterembe. A hosszú folyosó már tömve van emberekkel. Furcsamód éppen mindenkinek 13 órára írták ki a tárgyalását. Superman izzad, fő a saját levében és az öltönyben és közben nézegeti a tárgyalás kiírásokat: magánokirat hamisítás, sikkasztás, nemi erőszak, agyonütötte a feleségét, stb. feliratokat lát és végül megtalálja a maga tyúkperét is.

    -Szia Sanyi - köszön rá egy ismerős zsaru. Éppen azt a fószert hozza, aki agyonütöte a feleségét.
    -Szevasz - köszön Superman. Aztán elbeszélgetnek, amíg nem jön a bíróság a baltás faszihoz. Mielőtt bemenne a tárgyalóba a rendőr még elsüti:
    -Te is agyoncsaptad az asszonyt? Hehehe...
    Superman kényszeredetten vigyorog, nincs jókedve. Végre megjön a bírónő is, keresztülfurakodik a tömegen:
    -Jó napot. Maga ide vár? - kérdezi.
    -Igen.

    Be a tárgyalóba, bírónő leül, Superman is.

    Bírónő: -Ühümmm...ma kaptam egy újabb beadványt, hogy Ön már nem tartozik az összeggel, mert időközben megfizette. Igaz, hogy ezt a csekket én is megkaptam fénymásolatban.
    Superman: -Akkor mégis mit keresünk itt bírónő? Nem lenne jobb lezárni az ''ügyet''?
    Bírónő: -Az igazság az, hogy a lakásszövetkezet nem állt el a pertől.
    Superman: -Tessék??
    Bírónő: -Nos, követelnek még 616 HUF kamatot is.
    Superman: [röhög, hangtalanul rázza a nevetés] ...-Csak nem a kamat kamatát?
    Bírónő:-Azt hiszem igen.
    Superman: -Nem arról van itt szó, hogy a szövetkezet tudja, ilyen összgekért nem fogok ügyvédet fogadni, hanem szó nélkül kifizetem és ezzel persze elismerem az ügyvédi költség, stb. jogosságát?
    bírónő: -Háát...ez is egy lehetséges szempont a lakásszövetkezet részéről. Mellesleg a kamtszámításuk és egyéb pénzügyi számítások, amiket beadtak hozzám, teljesen kuszák és elég érthetetlenek.

    Nos, egy szónak is száz a vége, kijelentette, hogy a bíróság nem igazán kíván többet ezzel az üggyel foglalkozni, igazából nincs is ügy, rendezzük el egymás között. De nem zárhatja le a felperes nélkül (nem voltak ott), ezért újabb tárgyalást rendel el augusztus 22. én.

    Magyar komédia 2003. Azt hiszem megfontolandó az RTL Klub értesítése.

  • napos2600

    tag

    válasz Superman #12 üzenetére

    haaaat ez nem semmi:)
    en siman visszaperelnem oket elvennem meg a ceget is:)

    tudtam hogy hulyek az emberek. ezen sem lepodtem meg. kell vennem egy nagyobb parafatablat a strigulaknak:)

    varjuk a tovabbi fejlemenyeket!

  • Agyasima

    senior tag

    ''Magyar komédia 2003. Azt hiszem megfontolandó az RTL Klub értesítése.''

    Tedd meg! Egyrészt látnánk hogy milyen egy magyar SZUPERMEN, másrészt meg megérdemelnék ezek a köcsögök!

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • thord

    tag

    válasz Agyasima #14 üzenetére

    Szerintem is simán megérdemelnék. Meg olyannak hangzik a sztori, amire ugrik a Fókusz stábja.

Aktív témák