Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Van Der

    csendes tag

    válasz Gyantusz #917 üzenetére

    Szia Gyantusz!
    Annyit írsz hogy lehetlenség végigolvasni (és elemzni, azért megpróbáltam). Személyes érintettségemmel kapcsolatban, lehető legrosszabbkor emlegettél. Nem vagyok egy nagy harckocsi FAN. Ha egy ezredet, feltétlen szolgálatba kéne állítani akkor K1A1, mint a törökök - bár ők gyártják majd a K2-t is. Ariete példájából kiindulva, akkor nem tudom mit kezdenénk Leo2A5-sökkel. Virtuális megoldásokat, mint az Osorio most hagyjuk (vsz. akkor a M242-k azt is kilőnék).
    -Az én munkásságomban bizony érdemes megkülönböztetni a "világválság-recesszió" előtti képzelgéseimet, és az aktuális viszonyokat. Azért jöttem ide a fórumra is mert az akkori helyzet szerint a fegyveres-erőszakszervezetek ügyét gondoltam a legfontosabbanak. Mostmár úgylátom nemcsak mi szivunk, hanem az egész keleti-Blokk álá, ha gazdaságilag nem lépünk valamit.
    Előbbiekben ha kicsit(!) pazarlóan is, de egy túlerővel is dacoló, tekintélyszerző, rugalmas (politikailag is), gyorsan reagáló know-how-ban gazdag seregben gondolkoztam.
    A harckocsi nem rugalmas, nem gyors (én egyedül arra tartom jónak, hogy ledarálják a maradékot a tankvadász helikopterek, maverickek után - és a legjobb védekezés a támadás elve alapján - megoszthatók segítségükkel az ellenerők. Gyalogosfedezetre akkor már IFV, meg AAV (Anti-aircraft Vehicle) is megfelel. Az emlitett kontextusban akár a T-72-esek neve nálam is előkerülhet, de 120mm toronycsere az a minumum (a rinocéroszverziokat pedig meghagynám 125 mm-en)
    -Az aktális helyzet viszont az hogy megint szopóágra kerülünk (felfüggesztett államcsőd). Igazából tényleg bármi lehet, azt mondják csak pszihológia kérdése /na ja, meglehet-ett nézni a tözsdéket/.
    Jó dolog hogy optimista vagy, elvileg én is az volnék... Viszont ember a saját kárán tanul, ha jól emlékezem (tudtommal) Trianon is úgy kezdődött hogy vezető politikusaink Szabadkőműves elvekre, szerződésekre hagyatkoztak (...papírra?ismerős) - az eredményt nem kell ragozni. Szóval mindig kell vmi ami megőrzi a független jogállásunkat. Ha pedig előbb-vagy utóbb fejlesztünk bármilyen fegyvernemet az átmeneti időszakok vsz. megkerülhetetlenek lesznek ígyis-úgyis.
    Ui.: Az ördög az velünk ellentétben, nem alszik. úgy tudom

    [ Szerkesztve ]

    "A holnap egy másik világ" -F15Charlie

Új hozzászólás Aktív témák