Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Üdv!

    Korábban már belefutottam olyan hibába, hogy ha egymás mellé telepítettem több Linuxot, akkor bizonyos disztrók egymás bootolását elcseszték. Konkrétan a Debian / Antergos telepítése után az Ubuntu nagyon lassan akart csak bebootolni, vagy már be sem tudott. Sokat akkor nem szórakoztam vele, újratelepítettem az Unbuntut és utána már jó volt mindegyik.
    Nemrég a Debian alapú Kali Linuxot raktam fel pendrive-ra. Majd később csatlakoztattam egy külső SSD-t, amin az Ubuntu 16.04 / Ubuntu MATE 16.04 / Kubuntu 16.04 indulása elcsesződött. Az eddig pár-néhány másodperces indulás, most majdnem egy percig tart mindegyiknél. Viszont az a röhej az egészben, hogy van rajta több Mint és egy Voyager is, de azoknak semmi baja. Szóval nagyon értem, hogy mért csesződtek el ezek, mikor a Kali telepítése idején nem is volt csatlakoztatva ez a meghajtó...? :W

    Próbáltam a lecsatolt partíciókat egyenként sudo fsck /dev/sdx paranccsal javítani, de nem talált semmi hibát. Aztán nyomtam több sudo update-grub parancsot is, de szintén hatástalan. Mit lehet ezzel kezdeni, mert nem szeretném mindhármat egyenként újratelepíteni :F :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák