Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F34R

    nagyúr

    Sziasztok!

    Broblémám a következő lenne: Felraktam a régi gépemre a lubuntu-t nagyon tetszett is a kezdeti használat során, viszont voltak gondjai ami miatt lekerült.
    Nem nagyon vagyok tisztába dolgokkal egy kis okosítás jól jönne , LXDE , KDE , Gnome ezek a gfrafikus felületek , ettől függ mennyire gyors vagy lassú az egész rendszer.

    Mindegy hogy milyen Distro lenne csak néhány dolog ami kötötté teheti, amikre szükségem van/lenne

    - rar fájlok kicsomagolása/becsomagolás [akár kommentel akár jelszóval ellátva]
    - pluginok megléte: xvid,h264,mp3,mp4 (néha szoktam enkódolni azért lenne ezekre szükség)
    -driverek : valaimért az ati driver nem tökéletes ezt leginkább böngészés közbe veszem észre (darabos lesz tőle fülváltáskor belassul)
    -java,flash,silverligt megfelelőinek működése
    egér mozdulatsor: pl hiányolom a középső gomb nyomvatart + lehúz mozdulást gyors görgetésnek.

    -Kellene egy virtuális lemezkezelő(valami Deamon tools szerűség , néhány IsO belekukkantásához )
    -Egy videolejátszó (egy MPHC esetleg KMplayer tudású )
    -Zenelejátszó (Foobar szerűség , equalizer és több plugin beállítással )
    -Egy Íróprogram: Bootolható írás, adat, DVD, DL-DVD , BD lemezek írása

    Néztem a Gnome 3-s felületet is nagyon tetszik bár nem tudom még hova tenni, az se számít ha Archlinux szerű distro lenne csak magyarázza el mi ezek közt a külömbség (KDE , Gnome stb )

    Ha jó lesz felrakom a mostani gépemre is.

    Válaszotokat előre köszönöm

    by F34R

Új hozzászólás Aktív témák