Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huncutka1029

    addikt

    válasz raiden1bak #46823 üzenetére

    matekozzunk!
    OU-nál 1920 x 540 / szem egy kép x 2 mert két szemed van
    Akkor ha összeadod az nem full HD? fejben rakod össze a képet. ;)
    SBS nél ugyanez a helyzet.
    Nem veszedd észre a különbséget.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • Stevenstyle

    senior tag

    válasz raiden1bak #46823 üzenetére

    Szia!

    Ez pontosan így van ahogy leírtad, sajnos mindkét technológiának meg vannak az előnyei és a hátrányai is. Sajnos sok embernek (köztük nekem is) nem opció az aktív 3D. Sajnos nagyon zavaró számomra a vibrálás és egy kis idő 10-15 perc után fejfájás is játszik. Persze passzív esetében csökken a felbontás, de az mellett, hogy a passzívat pl én is tudom élvezni ott van előnyként, hogy nem kell tölteni, olcsóbb a szemüveg, nem kell be sötétíteni és szerintem egy hangyányival a színei sem fakulnak annyira mint az aktív esetében valamint szerintem a Crosstalk is lényegesen kisebb és ritkábban jelentkező probléma..

    Én sem leszólni akarom a konkurens technológiát, csupán arra akarok rávilágítani, hogy nem minden a felbontás és a 3D élmény nem csupán a felbontás kérdése :)

    Am ha bírnám az aktívat lehet, hogy én is olyan TV után néztem volna, de pl pont ezekért nem mernék olyan helyre sem nyugodt szívvel aktívat ajánlani ahol gyerkőcök használnák zömében.

    dini009: A következőket döntsed el mindenképpen: aktív vagy passzív 3D felel meg jobban az igényeidnek (LG passzív, Samu aktív). Az IPS panel előnyei és hátrányai vagy a VA előnye és hátránya elfogadhatóbb. Pl ha olyan a szoba elrendezése, hogy nem tudod szemből nézni akkor a VA nagyobb kontrasztjának az előnye csökken, révén kisebb a betekintési szöge. 40/42 col méret.

    Nagyjából ezek a sarkalatos pontok szerintem ennek a 2 TV-nek az összehasonlításakor. Írtak máshol olyat, h a H6200 média lejátszója röcög, de az ilyen tapasztalatokat mindig fenntartásokkal kell kezelni. El kell menni,, vinni kell saját forrást (akár egy pendrive-on) és ki kell próbálni mindkettőt akkor tudod meg, hogy a te igényeidnek melyik felel meg leginkább.

    Nincs legjobb TV még olyan sincs, hogy ezért a pénzért melyik a legjobb. Olyan van, hogy a pénzedért melyik felel meg legjobban az igényeidnek, melyiknél kell a legkevesebb kompromisszumot kötnöd :)

    huncutka1029: Azért ezzel vitatkoznék és pont a váltott sorok miatt az élek recésebbek a passzívnál. Az persze megint más kérdés, hogy pl mi a nézési távolság? Irreálisan közelről persze, hogy nagyon feltűnő, míg megint csak irreálisan messziről észre sem veszed. Optimális távolságnál ha akarod észreveszed, de nem kiugróan rosszabb a dolog, ellenben a színek telítettebbek a szerintem a polarizáltnál. Egyik sem tökéletes, mindegyik más problémákkal küzd.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák