Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz Kobe #29207 üzenetére

    Szerintem ez nem mond ellent annak, amit a kolléga is írt. Ha beragadnak ezek a kecók, akkor előbb-utóbb a piac utoléri őket, hiszen az alacsonyabban árazottak elkelnek. Most amit írtál konkrét példát, azok ilyen pár százalékos eltérések, de legyen 10-15. Ez 1-2 év alatt megy majd úgyis a lecsóba.

    Persze ez azoknál az ingatlanoknál áll, ahol a kínálat szűkös/speciális. A Flóriánon nehéz lenne ilyesmivel operálni random panel esetében.

    Nyilván ti is megadtátok volna a szarabbért az 50-et, ha nem lett volna éppen szabadon egy jobb. Ilyen 2 milliókon az ember nem áll neki g*cizni.

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Kobe #29207 üzenetére

    "Na most ilyen elvarasok mellett hogy magyarazod el esszeruen egy eladonak, hogy ha 15-20% enged, akkor lesz pariban a nyugodtabb, joval csendesebb kornyeken levo felujitottal, de attol meg az o lakasa az ejjel nappal forgalmas 6savos gyorsforgalmira nez, amit szinten figyelembe vesz egy vevojelolt?"
    Miert kene ezt neked elmagyarazni neki? Hulyenek lenni joga van mindenkinek, raadasul lattunk mar olyat a tortenelem folyaman, hogy racionalisan teljesen ertelmetlenul arazott lakasok is elmentek valamiert. Valoszinuleg ugyanebben bizik ez az elado. Ha van mas kinalat a kornyeken, akkor nem tokre mindegy? Ha meg nincs mas kinalat, akkor bizony lehet arazni barhogy, legfeljebb nem lesz uzlet.
    Olyan sok ertelme cherry-pickelni nincs hirdeteseket, leginkabb arra alkalmasak, hogy megmutassanak nehany fura jelenseget. De piaci altalanossagokat nem lehet beloluk levonni. Foleg, mert ezek a hirtelen emelek 20M-t a semmire jelensegek leteztek tavaly is, megse mozgott a nagy atlag, most meg mozog. Egy dolog az ami viszont picit anomalia jellegu nekem: Balogh Laci mindig azt nyilatkozza, hogy az arak egyelore nem kezdtek felmenni. De emellett le szokta hozni azokat a cikkeket is, hogy a hirdetesi arak hogyan valtoztak. Mi a megfejtes? Az egyik esetben tranzakcios, a masikban pedig hirdetesi arakrol beszel? Vagy a 3-4 szazalek nala nem aremelkedes?

    Most leginkabb az a kerdes, hogy meddig tart a kereslet elenksege. Van esely, hogy Q1 utan kifullad, de arra is, hogy megmarad. CSOK+ eseten egyebkent nyilvan van olyan csoport, akinek sokkal jobb deal, mint a CSOK volt, meg akkor is, ha osszessegeben joval kevesebb a jogosult. Ezert differencialtan tud eros hatast hozni, de szinte biztosan Q1-ben csucsosodik ki a dolog idoben. Egyszeruen azert, mert aki tudta, hogy jobban jar a dologgal, az alig varta az ev elejet.

    Masik fontos kerdes a lakashitel kamatok varhato mozgasa. Ennel tovabbra is tartom, hogy iden 5.5% alatt szinte kizartnak tartom, hogy legyen nagyobb tomegek szamara. Ami meg megint olyan, hogy joval jobb, mint tavaly, de azert pl. egy berleshez kepest jelentosen dragabb egy ugyanolyan kategorias lakas havi torlesztoje jo 75%/25 ev eladosodas eseten is.

    Persze meg fontos kerdes a realberek alakulasa, meg a befektetesi hozamoke. Elobbi novoben, utobbi csokkenoben, lakaspiacnak mindketto kedvez. Ami egyelore meg nem biztos, hogy lenyegi szintre novi ki magat, de vannak jelei, hogy a munkanelkuliseg is elszabadulhat. Ez meg nem kedvezo, de meg nem egyertelmu, hogy mekkora szintre futhat ki es milyen idotavon.

    Osszessegeben a lakaspiacnak, meg aremelkedesnek kedvezo tenyezok legalabb a Q1 vegeig egyertelmuen tobbsegben vannak. Akkor miert ketelkedunk az ezt visszaigazolo adatokban? Nem ertem. En nagyon orulnek, ha nem lenne iden ingatlan aremelkedes, de van. A donteseimet kell a valosaghoz igazitanom, nem forditva. Mert az utobbi nem fog sikerulni.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák