Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz bilimbalam #20007 üzenetére

    2 éve 54nm2 lakás felújítása 4 millió volt nekem megyeszekhelyen. Ha a 2db 10 éves faablakot is kicsereltetem akkor + 500 ezer. Most közel duplája lenne ahogy elneztem az anyag és munkadijakat. Ezen felül költség a szakik osszeszedese, ütemezés, szabadsagok, takaritas, hogy szetmentek a terdeim mire felhordtam mindent a harmadikra, mert a szaki nem fogja ám. Ha 8 millióval drágább a felujitott akkor ugrani kell, mert tovább dragul minden,nem beszélve hogy több hónap szopást kerülsz el. Ha egyáltalán talalsz most szakembert.
    Persze lehet próbálni alkudni, sok sikert hozzá. Előbb-utobb akad mindig egy balfek vagy kétségbe esett eladó, csak ki kell várni. Akár éveket is.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #20007 üzenetére

    Azt írtam, hogy egyik erkély és nem loggia, a másikban tároló teletömés, ami a szóban forgónál is fennáll. Ezek azért nem a több millióssal "szarabb" kategória. Sokan eleve nem is foglalkoznak a tárolóval, nincs rá szükségük. Vannak eladók, akik annyira nem tárolóznak, hogy kulcsot úgy kellett a szomszédtól kérni a lejárathoz.

    Amúgy nem értem ezt a felújítási mizériát, hogy szerintetek a 6+3 teljesen normális. Én nem tavalyi árakról beszélek, hanem azonnaliról.
    Kb 2-3 hónapja, mikor többen (köztük én is) beszámoltam róla, hogy milyen az eladói oldal, akkor mindenki nagy mellénnyel lökte befelé, hogy biztos sokat kérsz érte, engedni kell báttya.
    Még írtam is, hogy hová engedjem a 2 éve felújított alig lakott belvárosi lakásom? A kertvárosi 10-es panel árra? Hiszen így is a túlárazott elborultak alá áraztam, hogy ne ragadjon be. Továbbra is az ment itt, hogy áh akkor is túlárazod biztos és még engedni kell, ki nem sz@rja le, hogy felújítottad. Érdekes, most meg az a mantra, hogy hát fel van újítva, teljesen normális, hogy szénné árazza.

    (Aztán kiderült, hogy valamiért hullámokban érkeznek a vevőjelöltek - erről más is beszámolt itt - és én pont abban a hullámban hirdettem meg, mikor senki nem jött. Utána meg fellendült két hétig jöttek egy csomóan. Utána megint semmi. Majd megint egy váratlan érdeklődési hullám és 500e alkuval elvitték.)

    De azért sem értek egyet ezzel a nézettel, mert a tények magukért beszélnek. Nem viszik el ezeket, hiába vannak felújítva, ha egyszer túlárazza a felújítást. Hiába drága most felújítani.
    Volt egy 54 nm-es eszméletlen szépen felújítva, azt mondta lakberendezővel, de ez látszott is rajta. Rengeteg egyedi beépített bútorral, minőségi gépekkel, tényleg nagyon igényes anyagokkal és munkaminőséggel a látottak alapján. 2 éve újította fel, esze ágában nem volt beleárazni sokszorosával a költségeket. 32.5-ért hirdette. Instant buy lett volna, ha nem lett volna kicsi nekem a tárolója. Sajnos az nálam egy kardinális kérdés. És természetesen el is vitték 1 hónapon belül. Na szerintem ez a realitás. Majdnem biztos vagyok benne, ha az általatok említett felújítási nézetekkel árazza be, akkor a mai napig hirdeti.

    Amúgy volt egy jó, amit szintén túltoltak árban, én rápróbáltam 2 milliós alkuval és belement, pedig csak 2 hete hirdette. Persze nem lett happy end, mert ő meg érthetetlen módon nem követte az épülő lakóparki árakat és mikor az ajánlat után elment a kivitelezőhöz és meghallotta, hogy ja amik most készülnek azok ára +5 milla, akkor visszalépett, mert kiárazódott az amúgy is kifeszített hitelfelvételi tervével, aztán maradnak a lakásban, nem árulják.

    Na de mindegy, nem akartam lavinát indítani, csak egy beszámolót közzétenni ismeretterjesztés céllal, lehet kicsit félrement. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák