Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Retro DJ #22689 üzenetére

    Szó sincs hangulatvilágításról, a legfrissebb LED generációval nálunk 4+5 méter (RGB+fehér) szalag simán bevilágítja a 30 nm nappalit. Csak durva esetben kell hozzá kapcsolni a mennyezeti 3x12 W kompaktot (3x740 lumen) tartalmazó lámpát. A két LED sor együttes fogyasztása nem éri el a 60 W-ot, tehát 90 W a komplett fényár a nappaliban. Emellett távirányítóval ki-bekapcsolható, szabályozható a fényerejük, a színezés és villogás csak extra. Én nem infrás, hanem rádiós (RF) távirányítókat/szabályzókat vettem, hogy akár a kertből, vagy teljesen háttal is kapcsolható legyen minden, és a 4+5 méter kompletten kb. 35e Ft-ba került. Ennyiből nemhogy két szabályzós/távirányítós lámpát nem kapsz égőkkel, de egyet sem...
    Szerencsére nálunk adott volt a rejtett világítás helye, csak a neon csöveket kellett kidobálni belőle.

    Emellett a lépcsőház világítást szintén LED-es, 6 W-ot fogyasztó, fém+üveg (!) dupla falikarokkal oldottam meg (darabja mindössze 6750 Ft 5 darabtól, de rendszeresen van ott 20-25 %-os akció), a közlekedőkbe pedig 10-14 wattos mennyezeti lámpákat vettem, természetesen LED-del. A gardrób szekrény és a fürdőszobai tükör LED-es spotokat kapott, az íróasztalom pedig LED-es olvasólámpát. AZ egész projekt megállt 90e Ft magasságában, amiből csak gagyi lámpákat és olcsó kompakt égőket tudtam volna vennei, amik se fényerő/fogyasztásban, se kapcsolgatás tűrésben nem jönnek közel a mai kor LED-jéhez. :N

    A spotokról jut eszembe, hogy mennyire durván látszik a néhány évvel ezelőtti LED-es megoldás és a friss közötti különbség. Elszámoltam magam, és a 4 régi spot kidobása mellett az egy régi LED-est meg kellett tartanom. A régiben legalább kétszer annyi LED van, de fele fényerőt se tud, mint az új, 20 SMD LED-et tartalmazó típus. Durva.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák